SağlıkKanser

Kanser meme: belirtiler, tedavi

Kanser - modern tıbbın gerçek bir sorun. Hala habis hücrelerin büyümesini durdurmak için% 100 verim olabilecek bir ilaç bulunamadı. Hastanelerde, doktorlar hastalarına korkunç tanı koymak devam ediyor.

Kanserin bir çok şey var. Herhangi bir organı ve insan vücudunun herhangi bir doku aniden bir patolojik sürece tarafından da kullanılabilir. yerelleştirme olası sitelerden biri - bir kadının göğüslerinde memesi. Tıpta bu onkolojik hastalık Paget hastalığı denir.

hastalıkla ilgili genel bilgiler

İlk bilgiler Paget hastalığında XIX yüzyılda ortaya çıktı. 1856 Fransız cerrah ve anatomi S. Velpeau göre meme areolar kompleksinin patolojik değişiklikler bulunan bilinmektedir. 1874 yılında J. Paget, İngiliz cerrah ve patolog, hastalığın daha detaylı bir çalışmadır. Bu onun adı hastalık denilen nedeni budur.

Çalışmada J. Paget hastalığı meme areolar karmaşık ve meme karsinomunun patolojik değişiklikler arasında bir ilişki olduğunu göstermiştir. Böyle bir sonuç o 15 gözlem sonuçlarına yaptı. Kadınlarda Uzmanı yüzeysel inflamatuar değişiklikler fark ettim. Yıl boyunca, tüm hastalar meme Meme kanseri geliştirmişti. J. Paget da yüzeysel iltihabı etrafındaki dokuları etkiler önerdi, ve sonuç olarak onları dejeneratif değişiklikler neoplazi gelişmesine neden olur.

Güncel hastalıklar hakkındaki veriler ve hastalığın semptomları

2011 yılında hastalığa ait bilgiler, Klinik "Mayo" (ABD) topladı. Uzmanlar hemen hemen her durumda orijinal, meme başının patolojik değişiklikler ortaya belirledik. sürecinde hastalığın daha ileri ilerlemesi ile çevreleyen deriyi kapsar. Ayrıca, sunulan veriler, klinikler, unutulmamalıdır ki 6 ila 8 ay arasında sürebilir doğru tanı evreleme için Paget memenin bir kanser geçmişi koleksiyonu.

Ne belirtiler bu kanser için karakteristik olan? meme kanseri olmuş kadınlar, bölgenin hassasiyetini değiştirilmesini kutluyoruz. Çoğu durumda, hastalar yanma, kaşıntı şikayetçi. Çünkü meme başı ve areola üzerinde giysi kırmızılık alanında meydana gelmektedir. Etkilenen alan bile kanamaya başlayabilir. İleriki aşamalarda (kanser yaygın olduğunda) meme ucundan kanama bol vardır. meme çekilir. Çoğu zaman bu habis tümörlerin büyümesinin düzleşme görülmektedir.

Sıklığı ve hastalığın nedenleri

Varolan tüm neoplasias yapısı meme Paget kanser payı% 0.5-5 atanan. Neyse ki, nadir hastalıklar var. gençler olarak, genellikle algılanmaz. Çoğu zaman postmenopozal kadınlarda (50-60 yaş) yetişkin patolojide tanı. Hasta insanların yaş ortalaması - 54 yıl.

Paget kanser nedenleri denilen edilemez. Diğer kanserler gibi, onlar hala anlaşılamamıştır. Ancak, varsayımlar bulunmaktadır. Daha önce, kanser nedeniyle meme epidermis kanallann bazal membran boyunca atipik hücre göçüne geliştirdiği teori ortaya koydu.

patolojik değişiklikler varyantları

Meme kanseri olası seçeneklerden biri olarak ilerleyebilir:

 1. Birinci düzenleme, sadece meme ve areola patolojik işlemler sırasında gözlenir. Diğer değişiklikler tespit edilmemiştir.
 2. kanser gelişimi ikinci uygulamasında meme areolar kompleks şüpheli semptomları tespit edilir. Meme kanseri gösterebilir görünür belirtileri nelerdir? Çeşitli kitap ve tıbbi makalelerde görülebilir hastalık, resimleri kızarıklık, ölçeklendirme, ülserasyonunun yansıtmaktadır. Bu belirtilerden, meme hissedilir endürasyonu, yumru ek olarak.
 3. Üçüncü bir düzenlemede, cilt değişiklikleri gözlenmez. Klinik muayenede histolojik inceleme sırasında (rastgele bulgu olarak) Paget kanser saptandı, memede bir tümör görüldü.

Hastalığın formlarına bağlı olarak işaretler,: meme kanseri

Semptomların çeşitli kanser oluşabilir. aşağıdaki gibi klinik tablonun bağlı olarak, Paget kanser sınıflandırılabilir:

 • kronik eczematid;
 • Akut eczematid;
 • psoriatik formu;
 • Pigment formu.

Nasıl meme kanserinde meme yapar? Bu sorunun cevabı hastalığın şekline bağlı olarak değişir. Kronik eczematid olarak uzun bir zaman süresi için bir kadın meme egzama vardır. Açık ve kabukları etrafında. bunlar yok olduğunda, onların yeri farkedilir ağlayan yüzeyini olur. Akut eczematid olarak hiperemi işaretlenmiş. Yüzey, sızma, ülserasyon ince ayrıntı Paget hastalığı (veya kanser meme) gibi, aynı zamanda bu hastalığın karakteristiğidir. ciltte psöriatik formun Belirtileri ise pigment formu, pullanmış gevreği olarak görünür - areola ötesinde noktalar şeklinde.

Kanserin Teşhisi

meme bezinde meydana gelen habis süreçleri şüphesi olduğunda, doktorlar mamografi reçete. meme kanseri Bu invazif olmayan bir çalışma, ki burada X-ışını için, ultrason kullanılabilir. Bunun sırasında tümörler tespit edilebilir. Tanı başka yöntem - MR. Bunun sayesinde uzmanlar klinik olarak tespit edilemez Meme, değişiklikleri ortaya koyuyor.

Şüpheli meme kanseri Meme olanlar kadınlar klinik tablo Paget hastalığı gözlenen tüm kalınlığının meme ve areola biyopsi atanır. Bu çalışma onaylamak veya kanserin varlığını çürütmeye bir kesin tanı sağlayacaktır.

Meme kanseri tedavisinde Özellikleri

Tedavi Uzmanı Alınan teşhis sonuçlarına bağlı belirler. bir biyopsi negatif olduğunda, bir hastanın dinamik izleme gerçekleştirilmektedir. Hastalık kendini hissettirmektedir Eğer semptomlar ikinci biyopsi ortaya.

Paget hastalığı teyidi üzerine, bir işlem meme boyunca tam bir tümör ve çevre dokular, kaldırma veya. Daha sonra son olarak anormal hücreleri tahrip sağlayan, ek tedavi verildi.

cerrahi tedavisi hakkında daha fazla bilgi için

işlem örneğin meme meme kanseri gibi kanser kombinasyon terapisinde önemli ve gerekli bir adımdır. Uzun süre Uzmanlar tedaviler en etkili oldukları gibi ne herhangi sonuca olamazdı. çeşitli çalışmalar yaptı. Michigan Üniversitesi 36 hastanın tedavi sonuçlarını analiz ettik. Tüm Organ ameliyatı uygulandı. Gelecekte, hasta için 113 ay ortalama vardı. Kadınların% 11 olarak nüks vardı.

Ayrıca, Güney Koreli bir çalışma yürütülmüştür. Sonuçlar Meme kanseri ile 104 kadının tedavi ile analiz edildi. Mastektomi uzmanlar 12 kişi, organ operasyonları geçirdi 92 hasta atanan. Daha sonra 3 yineleme ikinci bir tedavi seçeneği sonra mastektomi ve bir sonra tespit edilmiştir. Çalışmalar Organ operasyonları kadınların nüks riskini oldukça arttırdığı olmadığını göstermiştir. Bu tedavi yöntemi, meme-areola kompleksi rezeksiyonu olan hastalara.

radyasyon tedavisi

kanser için etkili tedavi - radyasyon terapisidir. Onun görevi patolojik odak oluşturan hücreleri yok etmek. Radyasyon terapisi onunla baş etmek, ancak tedavinin sonucunda tümör değil, aynı zamanda sağlıklı hücreleri sadece uğrar. Çünkü vücut üzerinde olumsuz etkileri yan etkileri vardır:

 • Yerel - biçimli yayma yanıklar, kan damarlarının kırılganlığı artan küçük odak kanama vardır;
 • sistemi - Hastalar bulantı, kusma, halsizlik, yorgunluk şikayetçi.

Meme kanseri için Kemoterapi

Kemoterapi habis hücrelerin büyümesini ve üzerlerinde zararlı etkisini önlemek belirli antikanser ilaçların uygulanmasını kapsar. meme kanseri gibi bir tedavi, aşağıdaki görevleri gerçekleştirmek için tasarlanmıştır:

 • Metastatik hastalığın önlenmesi;
 • lokal tedavi seçenekleri (cerrahi veya radyasyon) daha sonra uygulanması için tümör üzerinde etkili etkisi.

Kemoterapi, radyasyon tedavisi, hem de yan etkileri ile eşlik etti. bulantı ve kusma vakalarının% 80 inde. Ayrıca, kemoterapi nedeniyle saç daha kırılgan tırnaklar, bozulan iştah, tat değişikliği alışkanlıkları, dışarı düşmeye başlar hale gelir.

hormon tedavisi

vücudunda hormon bağımlı tümörlerin varlığında Bu tür işlem yardımcı olur. Ancak, uzun zamandır Paget kanser tür tümörler ait değildi. 1949 yılında ilk defa hastalık tedavisine hormon yanıt verebilir önerdi, ancak belirli koşullar altında idi. Daha sonraki araştırmalar bu kanıtladı. kanser meme gibi bir hastalık için hormon tedavisi progesteron reseptörleri ve östrojenin bir habis tümörün mevcudiyeti etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Şu anda, hormonal tedavi ihtiyacı hastalar "Tamoksifen", "Zitazonium '' Nolvadex' yönetilir. Bunlar tedavide "altın standart" olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bu ilaçlar, kullanılabilecek olan bir durum söz konusu değildir: tümör steroid hormonları (> 10 fmol / mg protein) için reseptörler sahip olmalıdır. Gerek hormonal ilaçlar uzmanların tedaviyi tanımlamak için.

meme kanseri prognoz

Kanser çok ciddi ve tehlikeli bir hastalıktır. Meme meme istisna ve kanserdir. Tedavinin sonucu ne olacak? Prognoz faktörlerin bir araya bağlıdır:

 • hastalığın aşaması;
 • Hasta kişinin yaşı
 • ilgili lenf damarlarının sayısı;
 • habis derecesi;
 • ters morfolojik faktörlerinin varlığı.

meme kişi kanserden ölüyor zaman Doktorlar birçok vaka biliyorum. Ölüm, ileri vakalarda geç evrelerde genellikle mevcuttur, biyolojik agresiflik ve malignite. Böylece, şüpheli bir belirtiler doktor ziyareti ertelemek olamaz. Ne kadar erken uzman incelemek, daha hızlı, doğru tanıyı koymak ve gerekli tedaviyi reçete edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.