BilgisayarlarProgramlama

Uzun çizgi. klavyede Uzun çizgi. Em çizgi - nasıl teslim etmek?

Genellikle ihtiyacı ile karşı karşıya bilgisayarda çalışan insanlar, uzun çizgi yazdırmak için. koymak için nasıl her şeyi bilmiyorsun. tire ile her şey çok daha kolaydır: işareti klavyede vardır. Ama aslında, çizgi da oldukça kolay yerleştirilir. aşağıda tartışılmıştır birkaç yolu vardır.

Otomatik Düzelt ile ilgili Biraz: html çizgi kod

"Word" Otomatik Düzeltme çok uygun ortalama dliny.Eto basit çizgi-çizgi olduğunu belirtmek gerekir. Ama sadece çevreleyen alanlarda her iki tarafında işareti değiştirilir. Dikkate almak gerekir. Bir kullanıcı aradan sonra tire baskılı hemen sonra gelen bir kelime yazar ve setler zaman Otomatik Düzeltme gerçekleştirilir. Hepsi çok basit.

Aşağıdaki ayar Otomatik Düzeltme sembolleri çizgi orta ve uzun boylarda üzerinde dikkate alınacaktır. Ama önce bazı başka yollar yanı sıra html işaretin kodunu belirtmeliyiz. ikinci durumda, uzun çizgi, aşağıdaki sekansı yazarak basılabilir: Savaş,.

onaltılık kodları

Bir çizgi, istenen karakteri elde edilecek şekilde dönüştürülmesi ile onaltılı kodları kullanılabilir koymak için. böylece oldukça kolay "Word" de istenen bir karakteri yazdırın. «Alt» ve «X»: Bunu yapmak için, bir çizgi ikincil kod (2013) veya büyük (2014) uzunluğunu ve sonra, giriş numaraları imleci hareket ettirmeden, aynı anda iki düğmeye basarak gerek yazın. Yani belgenin herhangi bir kısmında çizgi yazdırabilirsiniz.

«Alt» düğmeleri ve sayısal tuş takımı yardımı ile prodüksiyon çizgi

Ayrıca özel kod kullanımına dayanan diğer bir yöntem yoktur. Bu arada, başka bir metin editörü "Word" de sadece insan da değil kullanılabilir. bir uzun çizgi işareti yazdırmak için, «Alt» basın ve ardından aşağıdaki numara dizisini yazmaya gerek: 0151. Bu numaraları girin, doğru tarafta bulunan sayısal tuş takımını kullanmalısınız. operasyonun sonunda, düğme «Alt» bırakın. In "Word" basitçe uzun çizgi işareti koyun. Html - bu biraz daha karmaşıktır.

bir başka yolu

Bir başka uygulama, bir çizgi ve büyük ve orta uzunlukta koymak yoluyla düğme çok sayıda kullanılmasıdır. "-" aynı anda "Ctrl" tuşuna basın son ihtiyacını yazmak için (eksi yani sağ tarafta bulunan sayısal tuş takımı üzerinde).

Menü "Sembol"

Ayrıca "Box" nde "Sembol" adlı menüsüne giderek istenilen uzunlukta bir çizgi yazdırabilirsiniz. Bu linke tıkladıktan sonra ortak işaretler bir bölgeye götürür.

Bu pencerede "Diğer karakterler" adı verilen maddenin tıklamanız gerekmektedir. Onun bulmak çok kolay. Sonra bir pencere farklı işaretlerinin bir listesini göreceksiniz "Semboller" denilen açılacaktır. Bir istenilen seçmek ve düğme "Ekle" tıklayabilirsiniz. Bundan sonra, sembol belgede görünür. Burada "Word," uzun çizgi işareti koymak nasıl sorusunun cevabı. Birçok hemen neye ihtiyacınız bulamıyorum hangi uzun bir liste karıştırmayın unutulmamalıdır.

karakterlerin listesinde bir çizgi arayan zaman harcamak etmemek için, bunu başında olduğu "Özel Karakterler," adlı bir sekme açabilir. karakteri Aradığınız dikkatimi çekiyor. Buna ek olarak, bu sekme tire eklemek için düğmelerin bir birleşimini içeriyor.

Otomatik Düzeltme

Ve şimdi otomatik düzeltmeyi seçeneği düşünebilirsiniz. Buna mukabil bir düğme var "Sembol" başlıklı bir pencere açmak için gereklidir. Orada kolayca belgede istenilen otomatik düzeltme işaretleri ayarlayabilirsiniz. Örneğin, büyük karakterlerin listesi ve "Otomatik Düzeltme" denilen düğmesine tıklayarak bir çizgi bulma, kullanıcı ayarlarını girer. Orada üç tire belirtebilirsiniz. Gelecekte onlar kendini büyük bir çizgi ile değiştirilecektir. Çok basit, değil mi? Bu yöntemle, aynı zamanda orta çizgi yazma için çare olabilir, ama onun dezavantajı bilgisayarınızda geçerlidir ve sadece bir klavye düzeni (Otomatik Düzeltme penceresindeki tire yazarken hangi kullanıldı) olmasıdır. Ancak bu yöntemin avantajları da oldukça fazladır. O Otomatik Düzeltme olmaz sağ sayısal tuş takımında üç eksileri yazılı olduğu anlaşılmalıdır.

Uzun çizgi işareti yapmak için bilmek yeterli değildir. Biz de onun kural ayarını hatırlamalıyız.

konu ve yüklem ayırma çizgi

ikinci bileşen parçaları herhangi bir yardımcı elemanı vardır Genellikle, özne ve yüklem, tire ile ayrılır. Hatırlamak çok kolaydır. Bazen işareti formülasyonu özne ve yüklem şekli ile sadece ilişkilidir. Ama çoğu zaman çizgi yazdırmak istediğiniz başka nedenleri de vardır. sembol koymak ve bazı istisnalar hatırlamak gerekli olan altındaki kuralları göz önünde bulundurun.

Lastik baskılar eğer ...

Görüntülenen işareti konu bir isimdir durumunda konur ve itibari yüklem de onlar tarafından ifade edilir. Buna ek olarak, sıfır bir demet sahip olmalıdır. Böylece, iki ana üyesi isimlerdir. Bir işaret yazma aşağıdaki durumlarda hatırlamak gereklidir:

- Bir öneri mantıklı bir tanım çağrılabilir edin.

- bu kitabın tarzında tasarlanmış ve bir değerlendirme, bir şeyin bir açıklamasını içerir ise, uzun çizgi de koydu.

- önerileri, her iki bileşik ile ifade tanımlanan önerilerin iki içerir.

- Birkaç konularda sonra homojen bulunmaktadır.

- bir yapısal paralellik elemanları olduğunda.

- anlamını sunmak amacıyla netleşti.

- özne ve yüklem mastar edin. Ancak, bir ana eleman bir isim olabilir ve daha sonra da bir çizgi koydu.

- Aşağıdaki kelimelerin önce "anlamına gelir", "o", "budur.", "Burada", "anlama"

- her ikisi de Eğer özne ve yüklem numaralarıyla belirtilmiştir. bunlardan biri bir isimdir Ama eğer, tire hala basılacaktır. Biz bu kuralı unutmamalıyız.

Genellikle bir uzun tire aşağıdaki durumlarda yerleştirilir:

- söz konusu mastar ve yüklem anma parça, zarf, bir durum değerine sahip olan bir bileşiği ise. Demet sıfır olmalıdır. Bu özellikle dikkat etmelidir.

- Konu kelimesi ile temsil edilmesi durumunda "o" ve ondan sonra bir mantıksal durağı bulunmaktadır.

Lütfen dikkat

Her durumda, bazen çizgi önce virgül. Her şey koşullara bağlıdır. Bu çizgi konulmalıdır önce kademeli, eğer Genellikle, gerekli olan , bir alt maddesi ya da ayrı bir eleman. Bu durumda, ortak bir şey yok iki karakter yazdırmak istiyorum. Yani, virgül ana üyeleri arasında yer alan bir ciro ve bir tire, sonra görünen. Bu çok önemli bir kuraldır.

Oldukça sık, insanlar hata: Uzun tire önce olmalıdır virgül eksik.

Eğer bir çizgi koymak gerekmez zaman?

konusu isim eksprese edilmesi halinde, baskılı olmamalıdır. sıfır bant ile yüklem ad olmalıdır. Ayrıca nominal kısmını gerektirir bir isim sundu. Bu durumda koşulların belirli sayıda uyulmalıdır:

- teklif basit, konuşma dili biçimi anlamına gelir.

- karşılaştırma birlikleri bulunan ana üyeleri arasında (örneğin, eğer, gibi tüm gibi tür mi gibi, aynı).

- "hayır" yüklemi önünde inkar.

- Aynı zamanda, uzun bir çizgi yapılmamalıdır ayrı partiküller ya da açma ifadelerden başlıca açısından ise.

- yüklem kendisiyle ilişkili ikincil üyesi önce.

- özne - alışılmadık cümle kelime için, yani ilk önce bir yüklem ve vardır. Not: Bazı durumlarda, iki parça tonlama içine öneriyi bölmek istiyorsanız, bir çizgi koymak için gönderilmelidir. Gerekirse konuyu veya yüklemi tanımlamak da mümkündür.

- özne ile temsil edilir , kişisel zamir yüklem, nominal ve kompozit iken. o sıfır olmalıdır demet haline getirin. Aynı zamanda sunulan ismin adı olmalıdır.

klavyede uzun çizgi yoktur Şimdi eğer ne yapacağını biliyoruz. Ayrıca, ayar işareti kuralların bazılarını biliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.