Haber ve ToplumKültür

Sosyal işçiler becerilerini geliştirmek

Sosyal işçiler artacak
Onların becerileri.


Moskova'daki bu ay tek bir ad altında eğitim faaliyetlerinin kompleksi "çok geç değil." projenin amacı - eğitim sosyal işçilerin bir aileden gelen bir çocuğun çıkarılması konularında küre ve yetim cihazın aile formlarının geliştirilmesi üzerinde deneyimlerini paylaşmak. Program Aile Bölümü ve Moskova Gençlik Politikası desteğiyle bilgiler analitik ajansı "sosyal yönü" fark "çok geç değil" dir.

öksüz ve ebeveyn bakımından yoksun bıraktı çocuk sayısı, 1990 ile karşılaştırıldığında Rusya'da dört kat arttı. Çoğu zaman, çocuk sözde sosyal yetim kurbanı olur - bebek uzakta işlevsiz ebeveynlerden almak zorundadır zaman.

Bir çocuk pratikte aileden kaldırılır durumlarda, yeterli pratik ve teorik eğitimi almış sosyal hizmet uzmanları yardımcı olabilir.

"Çok geç değil" Moskova'da sosyal kurumları, devlet organları ve temsilcilerinin eğitimi eğitim oturumları bir dizi tutmak için bir hedef belirledi kamu kurum. Bu hedefe gözetmek olan kriterleri geliştirildi
aileden bir çocuğun çıkarılması için yeterli zemin, aile yapısı, ebeveyn bakımından yoksun bıraktı öksüz ve çocukların eğitim, sosyal alanda profesyoneller için istişareler alanındaki çalışmaları için bilgi tabanını oluşturdu.

Projenin son etkinliği "çok geç değil" "yuvarlak masa" olacak
süresi sağlamak için el kitabı sunulacak
çocuğundan kaldırılması eşiğinde ailelere yardım. yayının ana hedefleri - uzmanlar sosyal küre, yetim çocuklar, alıcı, vekil aileleri ile çalışan aile, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve kurumlarla çalışma.

"Yuvarlak Masa" Moskova Hükümeti ana binasında yapılacak.

projeye katılmak için "çok geç değil" dahil uzmanlar vardı
aile hukuku, aile pedagoji, sosyal hizmet, aile politikası,
toplum liderleri aktif yapan sosyal sorununa kimsesiz, öğretmenler, psikologlar ve aile ile çalışan diğer profesyoneller. Yani, projenin nihai olay - "yuvarlak masa" - Dr. ziyaret özellikle planlayan
Sosyoloji Izabella Fedorovna Dementeva ve doktora Nadezhda Petrovna Ivanova.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.