Spor ve SağlıkEkipman

Kış balık tutma için Çadır

Kış balıkçı - Uygun sıcak çadır varsa keyfi çirkin. Donma sıcaklıkları ve ısırma rüzgar ... Kış balık tutma için Çadır - sadece bir zorunluluk. Genellikle mağazaya geldin, yerli üreticiler ve yabancı gelen, farklı modellerin bir deniz görebilirsiniz. ne zaman ne değil bir hata yapmak , bir çadır seçerken değil nasıl boşa harcanan para ile ilgili sonradan pişman? Bir seçim yapmak için, sadece bazı şeyleri bilmek gerekir.

Tek, çift veya üç - 1. İhtiyacınız en büyüğü çadır karar verin. mağazalar genellikle çadır tasarlanmıştır kaç koltuk üzerinde, paket üzerinde gösterilir. Ama ne yazık ki, bu güvenemeyiz. Bu kuralı çekebilirsiniz - bir çadır çapında iki buçuk metreden küçükse - bekar. böylece çift - daha olursa. Eğer üç kişi için bir çadır gerekiyorsa - çapından daha büyük üç buçuk metre arayın. çapında uzaklık - çadır iki karşılıklı köşelerine arasındaki mesafe.

Unutmayın, tek çadır altı muayene etti, böylece çift ve üç çok daha dirençli gusts rüzgar - kış balıkçılık için chetyrohluchevuyu tasarım ve çift ve üçlü olduğunu.

2. Kış balık tutma sırasında nedense sıkça buz üzerinde çadır taşımak zorunda önceden biliyorsanız - bir çadır stand satın almak mantıklı. O farklı bir çadır adlandırılan ilkbaharda hala. Bunlar tente elastik çerçeveye bağlanmış olması ile farklılık gösterir. Artı onlar birine sahip - onlar nedeniyle springiness, esneklik ve buz koymak, 5 saniye içinde, kelimenin tam anlamıyla hızlı. O kalitelerine sırasında ve bunu denir. Şimdi mağazalarda, kural olarak, kış balıkçılık için sadece Çinli çadır makinelerdir. onlar ucuzdur. Ve dezavantajları vardır - genellikle kat ve düşük sertlik ve kararlılık çerçeveyi bölünürler.

Kışın çok soğuk ise 3. - bir iki katmanlı çadır almak için gereklidir. Bu durumda, geleneksel çadır çerçevesine eklenen eğim içine takılır. Sonuç - bir çadır daha sıcak hale gelir. Tabii ki, bu çadır daha mal olacak, ama fazla ödeme buna değer.

4. Kış balık tutma için iyi bir çadır mobil ve kompakt maksimum ışık olmalıdır. kimse soğuk ekstra ağırlık kendimi uzatmak istiyor çünkü bu, anlaşılabilir bir durumdur. Fazla ödeme ve tatsız anlar unutmak daha iyidir.

5. gereklidir olabildiğince çabuk sökme ve montaj olarak çadıra söyledi. Standartlar: ayar - otuz saniye maksimum; söküm - Beş dakika.

6. Doğal olarak, kış balıkçılık çadır için su ve rüzgar geçmez yüksek kaliteli tuval ya da diğer benzer malzemeden yapılmış olmalıdır.

7. çadırın çerçeve dayanıklı, korozyona dirençli malzeme olmalıdır. Bir kural olarak, alüminyum ya da malzemelerin üretiminde kullanılan kompozit malzemeler. Çadırlarda İskeletler iki türü vardır:

  • eonticheskie
  • Kendinden destekli kemerler.

önemli değil, ana şey - - Ne seçmek mümkün olduğunca ağır yüklere dayanması.

Kış balık tutma için çadırda 8. Ana - sıcak, bu yüzden bir ısıtıcı koymak için bir yer olması kaçınılmazdır.

Isıtmalı çadır kış balıkçılık - Bir sonraki önemli soru. gazyağı sobaları, gaz soba, ısıtılan kışın balıkçılık Anglers kuru yakıt, basit mumlar. Isıtma cihazlarının çeşitli kullanın, havayı hatırlamak veya havadaki oksijen miktarını azaltır ve kendinizi iyi hissetmek için emin olun. En kolay yolu - gecesi sol tavada kalın mum olduğunu. Esasen bu sıcaklığı artırmak, ancak olmayacak sokak değil aşağıda eksi on ise - daha gerekli değildir. Bu basit bir açıklık ocağı ile kalay getirildi ve daha sonra özel kuru yakıt içinde tabletler yakılabilir. Bu fırın izin ve çadır ve çay kaynatın ısıtacaktır.

çadır doğru seçim sizin balığa unutulmaz kılacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.