FormasyonÖykü

Kozmonot Leonov - Dünya Cosmonautics kahramanı

Dünya kozmonot boyunca ileride bilinen Leonov Alexei Arkhipovich May 30, 1934 küçük Sibirya köyünde doğdu ve ailede dokuzuncu çocuğu olmuştur. Babası köyde saygın bir adamdı, o köy konsey başkanı seçildi. O on üç yaşında iken, faaliyet kollarına ailesinin başı bağlı ailesi Kaliningrad şehrine taşındı. genç adama havacılık mühendisliği Faiz okul yıllarında ortaya çıktı. Sonra böyle bir uçuş teorisi ve cihaz uçakları olarak disiplinlerde temel bilgiye kazandı. 1953 yılında mezun olduktan sonra iyi derece ile lise sorunsuz Leonov Kremenchug Pilot Okulu'nda kayıtlı. Onun dışında, o da Chuguev ve hazırlanan savaş pilotları bulunuyordu yüksek okul, bilgisini aldı. 1960 yılında, Alexei Arkhipovich, uzun ve sıkı seçildikten sonra, kozmonot grubuyla geldi.

Açık alan keşif

Mart 1965, geri Sovyet ve dünya uzayın tarihinde özel bir uçuş kadar uzanır. Daha sonra kozmonot Leonov yardımcı pilot "Voskhod-2" rolü (önce PI Belyaev idi). İlk defa halkın uçuş sırasında açık alanda çıktı. O araçtan beş metre mesafeden 12 dakika ve 9 saniye geçirdi. Aleksey Arhipovich Leonov - böylece insan uzay faaliyetlerinin son turunda sağladı, gerçekleştirilir Kozmonot. Kariyer onun hızlı adımlar bundan sonra yükseldi. 1970, 1967 ila dönemde o bile için hazırlanıyordu grubu başlı aya uçuş.

İlk Sovyet-Amerikan uçuş

1973 yılının ilk aylarında NASA ile işbirliği içinde Bilimler Sovyet Akademisi "Soyuz" ve personel hazırlamak başladı "Apollo". Başvuru, uzay teknolojisinin iyi bir anlayışa sahip yabancı dil bilmek, yüksek kalifikasyon ve profesyonellik olmalıdır. Kozmonot Leonov yerli araç komutanı olarak atandı. beş günden fazla süren Ortak uçuş, dünya çapında büyük ilgi uyandırdı. İlk defa toplantının sırasında bir Sovyet uzay aracı ABD ile demirledi. Buna ek olarak, astronotlar önemli tıbbi ve biyolojik, astrofiziksel ve teknolojik bir dizi deney gerçekleştirilmiştir.

Dünya Cosmonautics gelişimine katkı

Kozmonot Leonov yaptığı çalışmaları sırasında Sovyet ve dünya Cosmonautics değil sadece gelişimine büyük katkı yaptı. Özellikle, deney ve araştırma çok sayıda gerçekleştirmiştir. Aralarında hidrosferin koşullarda çalışmak için takım elbise, ağırlıksız analog olarak Hidrosferde kullanımını geliştirmek için renk ve uzay uçuşu sonrasında hafif görsel özellikleri, çalışmadır. Ayrıca, çeşitli konferans ve kongrelerde otuzdan fazla performans sahibi. Alexei Leonov - çalışmaları için birçok devlet ödülü olan bir astronot. 1965 ve 1975 yılında başlık ile onurlandırıldı Sovyetler Birliği Kahramanı. onun adını bir ay krater. 1999 den 1985 döneminde, o uzaya Uçuş katılımcıların Uluslararası Birliği başkanından biri oldu. istifa majör genel havacılık rütbesiyle bıraktı. Şimdi yaşadığı ve Moskova'da çalışıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.