SağlıkKadın sağlığı

Kadınlarda Kandidiyaz

Hastalık Kandidiazis dünyanın her yerinden adil seks en tanıdık denir ve çocuk doğurma yaşındaki kadınlarda daha sık buna maruz kalmaktadır. kandidiyazis nedir kadınlarda, bazı hoş olmayan semptomlar onun için karakteristik olan ve ne bu hastalığın yöntemleri ortadan kaldırılabilir - tüm bu bu makaleyi okuyarak öğreneceksiniz.

Kandidiyaz türlerinden biri denir bakteriyel hastalıkların cinsel kürenin. Tabii ki, bu hastalık da erkekte meydana gelebilir, ancak kadınlarda kandidiyazis hala sıkça görülür. Ve Candida ait bu oyun mantarlar (maya benzeri bakteri) içinde bulunan birincil rolü.

Hastalığın neden olan ajan her kişinin vücudunda meydana gelir ve ortamındaki. Bununla birlikte, sadece aşırı ve hızlı üreme sebep olabilir vajinal kandidiyaz (bilimsel adı).

Bazı kadınlar kesinlikle tehlikeli değildir ve tamamen zararsız hastalığa mayayı taşıyan, ancak bu görünüm çok saflık olur. Eğer "sadece bir hap" ile candida kurtulabilirsiniz reklam inanın çünkü çoğu durumda, kendi kendini verimsiz gerekli değildir. kadınlarda bir zaman işlenmemiş kandidiyazis daha ciddi sonuçlara yol açabilir: kronik hastalıklar ve üreme sisteminin diğer hastalıkların gelişimini.

Bu arada, mantar enfeksiyonu belirtileri zaman zaman solmaya eğilimindedir, ama çoğu zaman, bir süre sonra onlar yenilenmektedir. Bu nedenle, hastalık ve mutlak iyileşme geçici bir "remisyon" ortak noktamız yok. Ve bu noktada unutmamak gerekir.

Birçok kişi yanlışlıkla "bulaştırmak" pamukçuk çok cinsel olabilir inanıyoruz. Aslında, nedenleri çok daha fazla olması ve seks ile tamamen ilgisiz bulunmaktadır.

Böylece, kandidiyazis nedenleri , kadın vücudunun :

  • gebelik;
  • Uzun bir süre boyunca antibiyotikler ya da hormonal ilaçlar;
  • HIV enfeksiyonu;
  • diyabet;
  • zayıf bir bağışıklık sistemi;
  • Sabit giyen çok sıkı sentetik iç çamaşırı, özellikle G-string külot.

Kadınlarda Kandidiyaz bazı oldukça hoş olmayan semptomlar ile karakterizedir. Öncelikle, bütün belirtiler enfeksiyondan sonra 2-3 saat içinde tam anlamıyla hızla görülmeye başlar gerçeğini belirtmek istiyoruz. pamukçuk ilk belirtileri - yanma, kaşınma ve kızarıklık kadın sünneti alanında, aynı zamanda (peynir benzeri) beyaz bir akıntı karakteristik özgü bir koku ile.

Kandidiyaz genellikle cinsel ilişki veya idrar yaparken acı hisler eşlik ediyor. Adet öncesi 5-6 gün boyunca tüm özellikle akut semptomlar. rahatsızlık banyo yapıyor, bu nedenle bu kaçınılmalıdır geliştirir. Alternatif olarak, bir banyo serin alabilir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların benzer bir ölçüde yukarıdaki belirtilerin tümü. Kandidiyaz sıklıkla genital herpes, trichomoniasis, klamidya ile ilişkilidir. Bu nedenle, pamukçuk dair herhangi bir işaretin tecellisini görmeleri acil tedaviye başlamak gerekir.

Kandidiyaz sadece laboratuvar koşullarında muayene sonrası kadınlarda teşhis edilir. doğru bir teşhis kuruluşundan sonra pamukçuk (candidiasis), tedavi anında verildi. o kadın vücudu üzerinde olumsuz etkileri vardır ve birçok komplikasyonlara neden olabilir çünkü ürogenital sistem, özellikle, gerekli değildir, zamanla sıkın.

Gerek sadece kendi istenmeyen rahatsız edici semptomların kurtulmak için hastalığın tekrarlanmasını önlemek değil, çünkü pamukçuk tedavisi, kademeli ve karmaşık olmalıdır. Neyse ki, modern tıp kandidozun tedavinin birçok yol vardır. Bunlardan en etkili - antifungal ajanların kullanımı. Bunlar ilaç yerel hedef (mumlar, jeller, merhemler) ve sözlü ilaçlar (haplar) içerir. Hepsi kısa vadede belasından kurtulmak için yardımcı olur.

Tamamen yalnız bir mantar enfeksiyonu kurtarmak için yeterli ilaçlar değildir. Bazı halk ilaçları kullanabilirsiniz.

Bakteriyel kandidiyazis - halk ilaçları tedavisi

En etkili ve güvenilir bir şekilde - papatya, nergis, adaçayı şırınga soda çözeltisi ve infüzyonu kapsar. Hastalığın her sabah sadece 10 gün elimine edilebilir günlük kuku torbası gerçekleştirmek için unutmayın.

Tedavi sırasında, bu basit kurallara uymaları istenmektedir. İlk olarak, seks dışlamak için gereklidir. İkinci olarak, sentetik iç çamaşırı atık. Ve üçüncüsü, tatlı, baharatlı ve tütün ve alkol diyetten elimine etmek.

Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.