ModaGiysi

Dünya halklarının Ulusal kostüm

Her ülke kendi gelenekleri, kendi teklik vardır. Ve bunların her biri kendi ulusal kostümler içinde. Bugün en ilginç ve renkli kıyafetler hakkında konuşmak.

Japon ulusal kostümler

Japonya'da ile başlamalıdır. XIX yüzyıldan beri Japon takım kimono olarak kabul edilir. Ayrıca, bu elbise günlük kıyafet geyşa.

Kimono kadın figürü herhangi kusurları gizleme, sadece bel ve omuz vurgular. Doğrudan ülke insanların performansına bağlıdır İdeal oranlarda vücudun. bu zarif Japon kadınların Hakkında Her erkek kendimi gerçek bir samuray hissedebilirsiniz.

Çin Halk kostümleri

Çin'in milli elbise Hanfu için daha yakından bakmak gerekir. Çinli sakinleri Han halkı, nereden adı verilen uzun elbiseler giydi. Buna ek olarak, devletin milli elbisesinin altında genellikle Tipala (uzun elbise) anlamına geliyordu. Çinli monarşi ortadan kalktığı sonra Tipala kadın geleneksel giyim prototip haline geldi.

Ermeni ulusal kostümler

Ermeni Ulusal Giyim bu ülkenin halkının yaşam tarzı ve kültürünün bir elementtir. Kostüm, giysi, elbise - bu şekilde ve moda atıfta olarak bu kelimeleri, Taraz eşanlamlıdır. Taraz onlara giysi ve takı tümünü içerir.

Ulusal kostüm Hint

Hindistan'da, kadınlar giymek bölgeye doğrudan bağlıdır. Klasik Hint kadın giyim - sari - uzun geçmişi olan bir takım. Bugün, bu takım da estetik alaka kaybolmaz. Ve bugün tüm dünyada, erkekler inanılmaz incelikte ipek zengin renklerde giyinmiş kızların baştan çıkarıcı şekil, sakince bakamıyorum.

Ulusal kostüm Brezilya

Nadiren ülke hangi geleneksel kostüm tamamen kurtuldu. renkli uzun elbiseler - Kadınlar bunların üzerine kolalı etek altını, giyerler. Yün - Bir kar beyazı, pürüzsüz ceket onun omuzlarına sanki. Ayakkabılar - tamanko - erkekler gibi, bunlar chinelas gibi - ışık sandaletler. Karmaşık saç modelleri hafif türban taç ve boyun ve kollar bilezik ve taş boncuklar, parlak kuş tüyleri her türlü ile dekore edilmiştir.

Parlak, renkli kostümleri Brezilya'da karnaval dansçılar - dünyanın her yerinden turistler için büyüleyici bir gösteri.

Rus ulusal kostümler

Rusya'da Kadınların kılık bir gömlek, kalça giyim, sundress, Panyov, başlık, ayakkabı, kemer, takı oluşuyordu. Evli kadınlar ve kızlar şapkalar farklıydı. XIII yüzyılda bu kokoshnik Fin-Ugor ödünç göründü.

"Lapteva" Rusya değildi. Köylüler deriden yapılmış botlar vardı. Sandalet ayrıca Fin-Ugor halkları gelmektedir. şehirlerde Kadınlar soylu XVII yüzyılın sonunda düşük ayakkabı ayakkabı ve bot edildi giydi.

İspanya Milli giyim

Geleneksel İspanyol giysi ülkenin şehirlerde XIX yüzyılın sonuna kadar var. ülke nedenle can sadece genel anlamda bir ulusal İspanyol kostümleri öğeleri tanımlamak, giyim seçenekleri geniş bir yelpazede ile karakterizedir.

Suit kadın ince askılı, parlak bluz, geniş önlük, bir yün kısa ceket veya korse ile pilili etek ile bir gömlek oluşuyordu. Kafa ince sombrero veya mendille kaplıydı. göğüs Açık - damalı şal geçti. örgülü ham deri abarkas, sivri deri Zapatas, Esparto ait hasır hafif ayakkabılar - Ayağa.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.