FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Konu üzerine bir deneme "kolay genç olmak mı?": Ne ve nasıl yazmaya

konu üzerine bir deneme nedir "genç olmak kolay mı?"? temanın kelimelerde dayanarak, bu muhakeme olması gerektiğini kesin olarak ifade edilebilir. Ve bu soruya detaylı cevap olarak daha iyi yaz.

muhakeme

En iyi başlangıç noktası kolayca genç olsun veya olmasın düşünmektir nedir? Kompozisyon-argüman genellikle bir soruyla başlar. Hatta tema söz konusu da ise. "Konu:" Bu durumda, ana metne için iyi bir tanıtım sonraki paragraf haline gelebilir - Her insanın yaşamı en iyi ve kaygısız ama bu doğrudur .. Bugün çok gerçek gerçektir" Genç Olmak Kolay, birçok ilk yıllar inanıyoruz? gerçekten? modern, XXI, yüzyıl gençlerin sorumlulukları çok. ve bunların yürütülmesinde ek olarak, hala, öğrenmek para kazanmak ve eğlenmek gerekir. o erkek ve kız çocuklarının hayatında bu "gerekli" bir kaç düşünmek gerekir! Yani dikkate aslında olmadığını genç üzerinde verilmelidir kadar dikkatsiz. "

Bu tür giriş işleri için iyi bir başlangıç olacaktır. mükemmel konuya okuyucuyu getiriyor ve bazı düşünceler anlaşılacağı yanında gelecekte açık olacak ve bu yeterli sorulara, içinde.

ana

konu üzerine bir makale girdikten sonra "kolay genç olmak mı?" gerçekler ve argümanlar tarafından desteklenen yazarın fikirleri olmalı. Onlar sadece sunulacak, aynı zamanda haklı olmamalıdır. Böyle bir iş için - bu fikir ve mantıksal metnin akışı değil. Aslında, konu üzerine bir deneme "kolay genç olmak mı?" hayat ve doğrudan onların her kaygıları nedeniyle okul için, özellikle zor değildir.

Bu nedenle, her öğrenci bol eserleri için maddi - hayat en küçük onların deneyimlerinden doğrudan alabilir. Ve bir kişinin o katlanmak zorunda dayalı, metni yazar arada, o çok daha ilginç ve "canlı" alır.

içerik

Bir deneme-argüman "kolay genç olmak" nedir? ne olmalı? erişilebilir dilde İlk olarak, basit, anlaşılır seti dışarı. Ifade, alıntılar, özlü sözler, sanatsal ifade Çok sayıda dönüş metnini zorlaştırmak için gerekli değildir - bu işe yaramaz. Örneğin, aşağıdaki yazabilirsiniz: "Genç kızlar ve adamlar Onlar toplumda var olma, onlarla iletişim, dinleme ve diğer insanları anlamak öğrenmemiz gerekiyor görünse de çok kolay değil var ..

Aslında gençlik - bu her insanın hayatında en önemli zaman. Genç ediliyor, biz seçim yapmak gelecekteki mesleğinin, biz güneş altında yerini bulmaya başlar. Biz geleceği etkileyecek kararların çok sayıda almak zorunda. "

Açıklayıcı örnekler - en iyi argüman

Daha önce de söylediğim gibi, gözbebeği adlı makalesinde yaptığı tüm ifadeler, ibraz edilmek zorundadır. Daha önce bu söylenmiştir tüm onay olan metin kurşun Pek çok örnek,.

yüksek öğrenim zor bir seçim en yaygın örneği gençliğinde düşünülebilir. Sonuçta, örneğin, gençler, üniversiteyi bitirdikten orada 4-6 yıl çalıştıktan sonra, bir derece almak ve tamamen farklı bir alanda işe giderken, davaları bilinen kaç. Ne anlama geliyor? Hiçbir şey için altı yıl? Ve bu nedir - ruha ait değildi için mesleğini almak için hayatının yaş, iyi, gibi birçok verir ki harcama? Ve iş? Tüm ebeveynler çocukları için sağlarlar. Biz onlar satın almak istediğiniz şeye para kazanmak olabilecek bir yer aramaya gerek. Ya da en azından az ya da çok iyi bir hayat. onun gençlik harcamak gerekli mi?

Başka bir örnek - Bu kişisel bir hayattır. Gençlik - insanlar aşık olduğunda zamanı, alışılmadık yaşamaya başlayabilir duygular ve hisler. Ama genç olmak ne zaman kesinlikle hiçbir deneyimi arkasında bilinçli bir seçim yapmak çok zor. Hata örnek, inişler ve çıkışlar - tüm bu gençlik olduğunu.

çalışma programı

konu üzerine bir deneme "kolay genç olmak mı?" Bu kesin plan üzerinde inşa edilmelidir. Bu tür görevi verilmiştir olarak yapı olarak basit veya karmaşık olabilir lise, yüksek olacaktır ve tasarım gereksinimlerine. Yani kompozisyon giriş, gövde ve sonuç, aynı zamanda diğer bölgelerinden gelen birkaç ibaret olmadığını bilmek gerekir.

yazarın bir yorum - yaygın bir girişten sonra sonra sorunun formülasyonunu ve gider. Aynı zamanda kendi bireysel pozisyon olabilir. okuyucu yazar o yazacağımı ne gerçeği hakkında ne düşündüğünü anlamak önemlidir. Hatta bu bazen koymak kitabenin hepsinden önce - bu bir alıntı, uygun bir konudur. kompozisyonu dekore edecek iyi bir açıklamada, varsa, o da kullanılabilir. Her şey doğal görünmek zorunda.

Önemli olan - sunumunun yapısını ve stilini gözlemlemek. Geri kalanı için - tam seçim özgürlüğü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.