Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

Kaç votka derece mi? Revs derece ve GOST

Votka güçlü alkollü bir içecektir. Kaç votka derece mi? Bu ürün, daha sonra, süzme ile işleme alkol (40-56%) oluşan çözeltisi ve su kullanılarak hazırlandı.

kadarıyla maddeler votka oluşur

buğday ya da diğer tahıl tanelerini ve patates işlenmesiyle elde edilen bir alkol, en önemli bileşenlerinden biri. Hammadde öğütülmüş karışımı daha sonra fermantasyon teşvik mayalar koymak tenderize. Sonra bu kitle daha sonraki işlemler için özel bir birim yerleştirilir. Böylece, saflaştırılmış bir alkol elde edilir. (Küçük miktarlarda olsa da), ancak% 100 alkollü solüsyon bir çok zor değil, imkansız çünkü yabancı maddeler hala mevcut olacak elde edildi. Bundan başka, elde edilen madde, su belirli bir miktar ilave edilmiş ve yeniden saflaştırma aktive edilmiş karbon kullanılarak gerçekleştirilir. Bu votka kokulu ve tadı daha hoş, ve sitrik asit, glikoz, bal, küçük bir miktar ilave portakal kabuğu, pişirme tarifi bağlı olarak, limon ve diğer meyveler, süt ve daha fazlası.

Farklı üreticilerin su bir dizi her biri için farklı olacaktır dahil olmak üzere kendi teknoloji var. Sen distile veya haşlanmış, ancak az çözünen alkoldür kullanabilirsiniz. Su dokunun votka elde edilen şeffaf ve beyazımsı değildir tuzların büyük miktarda ihtiva edebilir.

su yumuşaklık elde etmek için, katyon değiştirici tedavisi ve diğer ayarlar başvurmadan, filtre kum pompalanır. Bu kullanılmasını engelleyen çamurlu su kötü koku ve tadı ile.

Kaç alkol dereceleri votka

O alkol bilinmektedir - bu alkollü içecek bulunan uçucu bileşenlerin biri. votka satın alırken, sık sık (yukarıda) yanında rakamlar şeklinde etiket ve küçük daire üzerinde belirtilen dereceye dikkat. Kaç votka derece mi? Geleneksel votka kale 40 ° -45 ° yer alır. Bu daha önce ortaya atılmıştır olanların en iyi seçenektir. 40 derecelik alkollü içecek mide yanmaz.

Bazı üreticiler içeceğin alkol gücü yüzdesi tayin etmeye başladı. yüzdesi (ör. "kale 16-18 hacimce%" veya "Alkol 18 hacim%") - Bu yüzden, ağırlık yüzdesi tahakkuk derece bir miktar (örneğin, 40 °) ve tahakkuk hacmi gösterir.

Nasıl 40 derecelik votka alabilirim? Bunu yapmak için, 130 ml su ile 100 ml arasında bir miktarda 90-derece alkol karıştırın. 1.3 alkolün suya 1 kısım: bir oran elde edilir. Glikoz gibi opsiyonel bileşenler, içecek mukavemet hemen hemen hiç etkisi.

Ne alkol votka üretiminde kullanılır

Alkol - yanıcı özelliklere sahip sıvı. etanol toplam hacminin% 100'ü olarak% 96.6 olduğunu ve etil adlandırılır nedeni budur. Rektifiye (edildi yeniden yinelemeli çalışır alkol safsızlıkları temizlemek için) etil alkol ürünü yapmak için su ile karıştırılır.

- 96%, en yüksek noktalarının temiz - 96.2%, Süiti - birinci sınıftan 96.3% ve ekstra% 96.5 ulaşmak: etanol kalitesi o temizledi bağlıdır. Bir ispirto da vardır.

Kalite standartları (Standart)

Kaç votka derece mi? "Lux", "ekstra", "Alfa" ve "süper" "yüksek temizleme" saflaştırılmış (doğrultulmuş) alkol beş çeşit kullanılarak temin votka üretim standartları. Bu son iki yüksek kaliteli alkollerdir. Onların üretim çok uzun zaman önce değil kurulur, ancak lüks votka içki ( "Premium" sınıfından) imalatında da uygulama alanı bulmuştur. "Lux", "Alfa" ve tahıllardan özel üretilen "Süper". örneğin "İlave" ve "yüksek temizleme" alkoller imal ederken bu patates ya da şeker pancarı gibi diğer ham malzemeler de kullanabilir. tıp alanı ile ilgili bazı şirketler, alkolü kullanabilirsiniz. Bitmiş votka üründe furfural içermemelidir.

Alkol Raf ömrü sınırsızdır. Ama aynı zamanda koşullara uymak gerekir. Votka içecekler hijyenik düzenlemelere uygun, standartlar, talimatlar gerekliliklerine göre kesinlikle yapılmalıdır. Kaç votka derece mi? İçecek mukavemeti, en az% 37.5 olması gerekmektedir. toksik maddeler ve radyonüklid miktarı kabul edilebilir düzeyde aşmamalıdır. Alkol, sadece saflaştırılmış kullanılabilmektedir.

Uygulama votka içecekler

Eğer tat kaçırmak istemiyorsanız bir içki ile yıkayın gerekli değildir. Böyle bir seçenek size uygun değilse Ama, sade bir bardak su alabilir. sağlığa zararlı olan herhangi bir madde kullanım için üretim tek sofra, çünkü plastik (tek) bardak votka içecek, ancak konunun mukavemetine bir katkıda hiçbir durumda. birikir ve olumsuz vücudunuzu etkileyecek bir alkollü içecek bardağı bültenleri zehirler ile dolu.

Pirinç şarap (iyiliği): derece

Pirinç şarabı - bu sıradışı içki kaç derece? Pirinç votka, ya da "sake" Japon votka denir. Şekil nişastanın büyük bir miktarını ihtiva eden, büyük üretiminde kullanılan. Ama hazırlanmasında damıtma işlemi olmadığından hala bu içki votka aramak oldukça uygun değildir ve henüz böyle bir ürünün hazırlanmasında olmalıdır. Yani denir yüzden pirinç şarabı, teknoloji yerine fermentasyon yerine, fermentasyon dayanmaktadır. Ayrıca hatır bira, rom, likör eşit ve hatta zayıf bir kaçak içki ile karşılaştırdık.

Kaç uğruna dereceleri - pirinç şarabı? Sake votka içecekler diğer türlerine göre yumuşak hafifliği ile karakterize edilir. Onun gücü zaman (hatırı ve özler türüne bağlı olarak)% 25 ulaşan,% 14.5 ila% 20 olduğu. Sadece pirinç şarabı pişmiş, sonra onun gücü% 15'ten fazla değildir. Özü% 20 ve daha yukarı kale artırır, ancak Sake kökenli vatan - Japonya - genellikle Burada votka / iyiliği oranıdır fazla 16 den derecelerde almak için seyreltilmiş: 40 ° ila 16 ° derece, bu içki votka denilen olamaz yüzden .

kral suyu derecesi

Aqua regia - Bu içeceğin içinde kaç derece? yüzden ister Ve bu "Kraliyet" nedir? Maddenin Acıklı adı sadece aristokratlar kullanmayı göze anlamına gelmez. Bu akışkan, tamamen farklı amaçlar için tasarlanmıştır.

Su regia , hidroklorik ve nitrik asit (1 W'a hacim oranında) bir karışımıdır. Bu sarımsı renk, klor ve azot belirgin bir kokuya sahiptir. Bu madde biridir , en güçlü oksidanlar altın ve platin dahil tüm metaller, eriyebilir. Madde kapatılmamış uzun bir süre (ayrışmış olup, burada kloro) Ama eğer bu özellikler su regia kaybolur.

Kaç derece ABD votka

Bu ürünün terkip maddeleri, farklı ülkelerdeki benzer üretiminde aynıdır. votka üretiminde alkollü içeceklerin çoğu ABD üreticileri sebebiyle kaynayan ve damıtma için yumuşak su elde eder.

Amerikalılar içme hangi Kaç votka alkol dereceleri? çeşitliliği ve yüksek kalitesi bilinen votka dahil Krepkoalkogolnym Amerika içecekler,. Kale Amerikan votka oldukça yüksektir. Özellikle popüler markalar böyle "44 ° Kuzey enlem", "Smirnoff" (50 °), «Volfshmidt", "Kara Kartal" ve diğerleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.