HobiDikiş

Kaç döngüler kadın kap kazanmak için: çevirmeli sayı, boy, ubavki

Şık başlık geç sonbaharda fırtınanın delici dan adil seks korur. Birçok kişi hemen dükkanlarda gardrobunu doldurmak gidin. Ama deneyimli kullanışlı bildiklerini eşsiz, tekrar edilemez şeyler moda olduğunu. Yani, iğne almak ve çekici ürünü bağlayabilirsiniz. Kaç şapka çevirmek döngüler? Ne bir iş parçacığı seçmek daha iyidir? Bütün bu sorunlar genellikle kendi moda şapkaya bağladı deneyimsiz bir örgü ile istenir.

örnek

Kadınların şapka kazanıyor üzerinde çok fazla menteşeler? Nasıl hesaplamalar yapılır?

Her şeyden önce, kafanın çevresini ölçmek gerekir.

Şimdi seçilen ipliklerin, parmaklığın seçilen sayının deseni örme. Sen ilişkili kapak ne olacağını 25 döngüler ve örgü deseni satırlar 10-15, aramanız gerekir. Çoğu zaman, ürün 2 kez 1 x 2 x 1 veya 2'dir seçilmiş elastik provyazyvaem örnek örgü elastik bandın başlangıç ve ölçer. İlk sonra, gerilmemiş bir halde örnek hat için geçerli - uzanıyordu. Sonuç olarak, iki önemli göstergeler olsun:

  • örgü yoğunluğu
  • elastikiyet katsayısı.

12 cm - Örneğin, gerilmemiş konum numunede 7.5 cm, ve gerilir.

25P * 10:. 7.5 cm = 33, n Bu, 10 cm ile ilişkili tablolar 33 döngüler olacağı anlamına gelir, aşağıdaki gibi Daha sonra örgü yoğunluğunu hesaplar.

7.5: 15 = 1: 1.6 aşağıdaki gibi esneklik katsayısı belirlenir.

döngüler hesaplanması

Numune, bağlı olduğu tüm göstergeler tanımlanır. Kadınların şapka kazanıyor üzerinde çok fazla menteşeler?

baş çevresi 1-3 cm çıkarılmak üzere kaynaktan. Bu sayı, 10 ile bölünmüş ve örgü yoğunluğu endeksi ile çarpılmalıdır. 3 * 33. 10 = 165 döngüler - Örneğin, baş çevresi 53 cm yüzden 53 kişi. Şimdi elastikiyet katsayısı ile çarpılması, kontrol etmelidir. Sonuç olarak, bizim kap 80 cm'ye kadar gerilmiş olabilir. Gerçekten de çok büyük. Bu nedenle, birkaç santimetre atabilir.

Yani, örneğin, 148 döngüler çevirmek gerekir. 45 cm ve 72 cm arasında. Ürünün esnekliği alt kanat üzerinde yapılan zaman daha az olacaktır. herhangi bir yerde 48 ile 60 cm arasında baş çevresi diğer bir deyişle,.

Bu rakam, bildiğimiz, bize uygun ne kadar dişi kap içinde döngü kazancı - 148.

Başka desende bir şapka örme eğer aynı zamanda ön-kravat desen olabilir ve örgü yoğunluğu ve elastikiyet katsayısı miktarını hesaplamak gerekir, unutmayın. 148 - Yani, kap-sakıza ne kadar döngü kazancı öğrendim.

Çoğu zaman, kanat üzerine provyazyvaniya zamkı sonra, iğne ana desen çok sayıda döngüler ilave edildi.

Hesaplama kap yüksekliği

Kaç bildiğimiz kadınların kapağını kazanmaya döngüler ve kaç satır örme edilmelidir? Başka bir deyişle, neyi ürünün yükseklikte olmalıdır? Eğer kap bağlamak isterseniz "kafa şeklini," basitçe Şimdi ense alından mesafeyi ölçmek ve aynı zamanda bu rakamlar karşılaştırıldığında edilmelidir 2. bölü ve daha geniş bir değer seçmek kulaktan kulağa mesafeyi ölçmek ve 2. bu sayıyı bölebilirsiniz. Böylece, kap minimum yüksekliği bulabilirsiniz.

kulaktan kulağa mesafe varsayalım alından ense için, 28 cm - 29 cm Dolayısıyla, kapağın en az yüksekliği - 29 :. = 14.5 cm2.

Bu yükseklik kap "kafa şekli" dir. Ama unutmamalıyız biz yüksekliği nedeniyle meydana bekliyoruz genişliğinde web, esnekliği. Bu nedenle, yüksekliği (gerginlik) içinde santimetre ek bir kaç ekleyin. Ardından, 14.5 + 2 = 16.5 cm. Eğer kap etekleri, o is gerekli daha ileri eklenti 3 cm. Bu araçlar olduğunu yüksekliği kapak 16.5 + 3 = 19.5 cm.

çıkarma hesaplanması

Başlangıçta kadın kap üzerine yazdığınız şekilde Genellikle parmaklıkların çıkarma sırasında birçok döngüler değildir. Bu nedenle, örgü ileri iğneler ve çıkarma ile ilgili döngü sayısını hesaplamak.

Çoğu zaman yaprakları altı çıkarma işlemleri. Diğer bir deyişle, 1-serisi azalma 6 veya 12 döngüler yapmaktadır. Bu aşamada ürünün üstünde kapalı olacaktır ne şekilde dikkate alınması gerekmektedir. konuşmacı az 15 döngüler kalmalıdır ederken Genellikle çalışma iplik üst sıkma. Tacı dikmek isterseniz işlem ilk serinin yaklaşık yarısını bırakmak gerekir.

höyüklerin parietal bölge kaynayacak yükseklikte olmalıdır döngü azalır. Üste bu noktadan itibaren mesafe, diyelim ki, 4 cm. Şimdi bir dizi halkayla 4 cm yükseklik içine 6 veya 12 çıkarma dağıtmak gereklidir. işin sonuna kadar 11 satır, her satırda 12 dikiş tarafından azalmaya başlayacaktır için, diyelim. konuşmacı 12. satırda 16 çevrim bıraktı. Başka 4 döngü kesebilir.

örme

Bu yüzden öğrenilen döngü sayısını hesaplamak için nasıl başlık için. Şimdi döngüler bir dizi ilerleyebilir. kolay Şapkalar dairesel iğne örme. Bu nedenle, jant telleri 148 döngüler toplamak. Şimdi biz örgü ilmek edilebileceği vasıtasıyla, bir ilave döngü işe. Çevirmeli sayı dönmediğinden, böylece bu kez yakından izlenmelidir de unutmayın. Aksi takdirde terhis ve yeniden tüm çalışmaları örgü başlamak zorunda kalacak.

Provyazyvaem sakız 14 cm ve 2 x 2 kuşak yüksekliği. Bu kapak. sakız orta yapılabilir 2 satır ana kumaş ürünlerinden kanadı ayrı olacak döngüler, ters örgü. Seçilen şablon provyazyvaem baz ağ sonra. Belli bir yüksekliğe ulaşan, ubavki gerçekleştirmek için gereklidir. ubavok sözleşme işçi iş parçacığı sonra kalan STS. Ters tarafta ipliği çözmek ve gizlemek de olduğu.

Şapka hazır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.