Ev ve AileEvcil

Kabızlık ile kediler için Laksatif. Çoğu laksatifler hayvan tesisleri

Kedilerde Kabızlık nadir, ağrılı, sert dışkı ya da bunların tam olmaması. Eğer evcil hayvanınızın tabureler üç gün içinde iki kez daha az olmasına fark ederseniz, harekete geçmek gerekir. Kediler kabızlık - oldukça yaygın bir fenomen, bu nedenle her damızlık hayvan müshil tür hızla gastrointestinal sistem işleyişini normale yardımcı bilmelidir. önlemler önemli ölçüde Hayvanın durumunu kolaylaştıracak zamanda, unutmayın. Biz kediler için bir müshil gerekirse kullanılması tercih edilir nasıl bakacağız Bu yazıda, tabure ve bağırsak içeriğinin hızla tahliye yumuşatma, peristaltizmin güçlendirmek. Kendi kendine tedavi çalışmıyor, ve pitomitsy bir sandalyenin uzun bir gecikmeyle muzdarip devam ederse, bir veteriner kliniği danışmak emin olun. muayene ve teşhis prosedürleri sonra doktor bir hastalık durumunun temel nedenini belirlemek mümkün ve gerekli ilaçlar ve tedaviler reçete edecektir.

semptomlar ve tedavi: kediler içinde Kabızlık

Dışkılama kısmen ya da tamamen durdurulması ile bağlantılı bağırsak dışkılarında uzun süre gecikmesi, zorunlu olarak, örneğin semptomlarını var

  • uyuşukluk;
  • iştahsızlık;
  • verimsiz çabalar dışkılama;
  • Seyrek kuru ve sert dışkı;
  • Kan ve dışkıda mukus;
  • kilo kaybı;
  • kusma.

Bir kedi maması değil, aynı zamanda su sadece kabul edemez. O huzursuz, kendilerini yalama durdurun. Bu semptomların varlığında, harekete geçmek ve hayvana kediler için müshil vermek ve sonra bir inceleme için bir veteriner kliniğine götürüp emin olun.

Bağırsak hareketlerinin olmaması için nedenler

Kedilerde Kabızlık nedeniyle yabancı cisim veya saç birikintileri, rektum veya anüs, perinealis tümör, kedilerde prostat kistleri girişine ait olmak üzere, çeşitli nedenlerle oluşabilir. Oldukça sık, bu hoş olmayan belirti ortaya çıkması alışkanlığı kediler yalamak ve yün yutmak katkıda bulunur. Sonuç olarak, gastrointestinal sistem saç topu oluşturulabilir - yün büyük yumru, dışkılama engelleyen. İleri vakalarda saç bu kümeleri ayıklamak için cerrahi müdahale gerekebilir. Darlığı, ağrılı ve son derece nadir bağırsak hareketleri dengesiz beslenme için yardımcı ve dysbiosis arka çıktı edebilirsiniz. Genellikle kedi sahipleri aşırı yemekten itiraf ve yetersiz nem ile pet çok kuru gıda ve diyet girmiş beslenme kuralları bozabilir.

Solucan istilası - kedilerde kabızlık nedeni

malnütrisyon yanında, bağırsak hareketi zorluk neden olabilir Helmintik istilası. Hayvan solucanlar çok sayıda ise, bunlar sadece hayvanın genel durumunun bozulması tetikleyebilir, ama aynı zamanda ishal, kusma ve kabızlık. Bu durumda, solucanlara karşı ilaç vermeden önce, ilk kediler için müshil kullanarak kilidi kaldırmak. Aksi takdirde, solucanlar barsakta kaybolabilir ve en güçlü zehirlenme sonuçlanan çürümeye başlar. Sonra müshil ilacı kedilerde kabızlık ortadan kaldırmak, tedavi araçları "Febtal" "Kanikvantel" "Drontal" seçeneğini kullanarak, örneğin, solucanlara karşı zaten ilaç gerçekleştirilir. böbrek hastalığı, karaciğer, kolon ve rektum, ortopedik sorunları veya nörolojik dahil olmak üzere çeşitli kabızlık çok diğer nedenleri vardır. el elde edilmez hayvan dışkılama olmaması nedenini ayarlarsanız, veterinere başvurmalıdır. muayenede, kedi doktor yabancı cisim varlığı, kalın bağırsağın uzantısı, paraanalnyh bezleri hastalığı saptayabilir. Bazen ek teşhis kan testi, karın ultrasonu, baryum sülfat kullanılarak röntgen çalışmaları kullanılmaktadır. Sadece kabızlık kesin nedeni kurmak için, onun bağırsak fonksiyonunu restore, doğru çözümü ve işlenmiş hayvan alabiliriz.

kabızlık tedavisi kedilerde: İlaçlar "Laktusan" ve "Duphalac"

Tipik haliyle, dışkı (ya da bunların eksikliği) zorluğu dışkı yumuşatmak terapötik maddeler ile tedavi edilir. Örneğin, en popüler olan bir müshil "Laktusan" olarak kediler için. Bu ilaç Laktulozla kaynağıdır ve prebiyotik olarak sınıflandırılır. Bu patojenlerin inhibe ederken bağırsakta yararlı mikroflora geri ve toksinler vücudu korur. ilacın kan akımı penetrasyonunu azaltır ve kanserojen detoksifikasyon sağlar. Tıp "Laktusan" nazikçe uyararak kabızlık rahatlatmak peristalsis. Buna ek olarak genellikle kediler için müshil "Duphalac" kullanılır. Bu hazırlık da laktuloz oluşur. O, nazik bir araçtır peristalsisini uyarır. uygulamadan sonra bir veya iki gün sonra ilaç "Duphalac" Oyunculuk. Bu ilaç, mide bağırsak sistemi boyunca geçen kolonda toksinlerin emilimini inhibe fazla% 25 amonyum iyonlarının kan konsantrasyonunu düşürür olmasından kaynaklanmaktadır. Herhangi bir ilacın dozu hayvan fizyolojik özelliklerine bağlı olarak bir veteriner tarafından seçilen ve kullanım ilaç talimatlarına uygun şekilde izlenmektedir.

Kedilerde Kabızlık: halk yollardan tedavi

müshil yanı sıra, 5-40 ml için birkaç kez sizin kediye bir gün sıvı parafin vererek başlayabilir. veteriner yardımcı olacak doğru dozu seçin. vazelin Ayrıca, bazen bir hayvan yağı diyeti içine girmesi önerilmektedir. Bir veya iki damla için kedi maması eklenir. Bu sindirim yolu çalışmalarını normalleştirmek ve kabızlık ortadan kaldırmak için bir kocakarı ilacı, ancak tavsiye edilmez kötüye. bitkisel yağ, büyük miktarda kedi karaciğer üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bazen bir hayvan tedavi lavman kullanılan ve bağırsak temizliği genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilebilir. Daha ileri evrelerde damlalık su kaybını önlemek için başvurmuştur.

Kabızlık önlenmesi

kedinizin en az bir kez kabızlık muzdarip eğer Her durumda, onun içeriğini şartlarını yeniden düzenlemelidir. Gerek bir önleme olarak doğru yiyecek bulmak için. Diyet yemek yeterli lif içermelidir. Ayrıca hayvan beslenmesinde inek sütü tanıtabilirsiniz. Kesinlikle kedi besleme yapmak yasaktır. Bu kamu malı olduğu dikkat etmelidir her zaman temiz su olmuştur. saç topun görünümünü önlemek için, tımar gelince, uzun saçlı kediler düzenli paspasları kaldırarak, tarak gerekir. Dengeli bir diyet ve tımar ek olarak, etkin bir mobil yaşam tarzını sağlamalıdır. Genellikle, fazla hareket çalıştırın ve atlamak için neden hayvanlarla oynamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.