Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Aziz Alexis, Tanrı adamı: hayat, fotoğraf, simge, Aziz Alexis, Aziz Aleksis'in dua Günü

Antik çağlardan beri, aziz Alexis saygı. bir keşiş değildi, ama Tanrı'nın bu adam Sts canonized.

"Ey Büyük Mesih aziz Tanrı Alexei bir kutsal adam, bizim için dua!" - Bu bir bütün olarak evinizi, ailenizi, şehir ve eyalet koruma konusunda kimseye günlük olarak okunabilir kısa bir dua, gelebilir. Sen gelmek gününde, bu sabah bir savaş bölgesinde, denizde ve karada yardım ve tehlikeli günlük yaşamda korunması için sormak ve edebilirsiniz.

isim

Koruma, yansıma, önleme - tüm bu kelimeler Alexis açıklar. Bu isim Rusya'da özel bir konuma sahiptir. Ortodoks Takvimde, Aziz Alexei günü kereden fazla göründüğü için, aynı adı taşıyan birkaç azizler vardır. Tsarevich Alexei - Ortodoks inananlar özellikle oğul Romanov saygı vardır. Tsarevich Alexei ve Aziz görünmez bir iplik bağlar. Sonuçta, sadece tapınaklar adanmış hizmet hizmet etmek ve aziz adına bir tapınak inşa başladı.

Örneğin, Çar Mikhail Romanov emir aldığı köyde, Prenses Troubetzkoy malı bir parçası, tapınak Papaz adıyla yaptırılmıştır. Bu köy Kopytova denilen ve daha sonra Alekseevskoe değiştirildi. Burada, kral yeterli zaman avcılık geçirdi ve sadece aile ile rahatlatıcı. O bu yerden, o hacca gitti Trinity-Sergius Lavra. Zamanla, ahşap kilise harap edilir ve sökülmüştür. Taht şimdi Alekseevskii şapel yeni yapılmış taş kilisenin Tihvin Our Lady of, aktarılır.

kökleri

Hazretleri Alexey Roma kökleri vardır. Ailesi dindar olan asil kökeni vardı. Euthymianus baba adı, annesi - Aglaia. Bir Roma çiftin uzun zamandır beklenen oğlunun doğum 5. yüzyılda idi. Alex Hıristiyan geleneğine, sürekli yoksul, dul, yabancılar, yetim yardımcı ebeveynlerin örnekte yetişmiş ve onların yardıma ihtiyacı olan herkese. Genç yaşlardan itibaren yalnız Tanrı'ya hizmet etmek istedim, ama o erginlik yaşına ulaştığında, soylu bir genç kadınla nişanlandı gerekiyordu.

Genç bir damat geline yüzüğünü verdi Ama bir kez onunla yaşadıktan değil. "Rab aramızda olalım ..." - Alexei Tanrı lütfu ile onları güncelleyecektir kadar o yüzüğü tuttuğu karısına açıkça belirttiler söyledi. Bunu söyledikten, o, onun sahip olduğu tüm verdi Asya, gitti ve bir dilenci şeklini almıştır.

Şimdi, Alex, kutsal adam, tapınağın yakınında sadaka soran basit dilenci haline geldi. Gece Tanrı'ya ateşli namaza sürdü. Bu on yedi yıl sürdü. Muhterem yemek biraz da ekmek sadece su görev yaptı. Kayıp master oğlu izinde olduğumuzu ve Tanrı bu alanlarda balık tutuyorlardı kendi görevlileri, sadaka çekerken o deneyimli sevinç tarif etmek mümkün değildir.

hizmetçiler tapınakta yalvarıyor, bir deri bir kemik dilenci de ev sahibi tanımadı. Alex Tanrı'nın bir adam ve yerel halk arasında doğruların üne sahipti. şan onun kalbini grev olmaz Yani, o yeri terk karar verdi ve Edessa, o Tarsus (Havari Paul evine gidiyordum ilk kullanılabilir gemide oturan amaçsızca, tüm bu süre (artık çağdaş Türkiye) harcanan şehirden gitti ).

İlahi Providence

Ama Tanrı'nın Providence kutsal Alex hedefe alamadım. Kuvvetli fırtına geminin rotasını değiştirdi ve Roma'da yine oldu. O evine geldiğinde ailesi, eşi görevlileri tarafından tanınan ... Ama memnuniyetle yabancı kabul etti ve onun etki alanında ona bir yer vermek değildi. Yani salih master tabloya Bogomolets göndermek için yiyecek almıştı kullarından alay her türlü tabi, on yedi yıl geçirdi. Biz aziz kolayca kayıp Alexis yas ailesi ve eşi tarafından izlenen bu yıl yaşadı diyemem ...

ölüm

Ölüm yaklaşımını Algılama, Aziz Alexis, Tanrı adamı, ayrıntılı olarak hayatını anlattı. Ve aynı zamanda insanların Roma için dua edebilmek Tanrı adamı bulmak denilen St. Peter, Katedrali Tanrı'nın sesini duydu. İnsanlar ikinci kez Tanrı'nın çağrısını duymak nasıl bir kayıp vardı. Bu İmparator Honorius'un huzurunda gerçekleşti. Ses hizmetçiler aralıksız dua oluşturur ve alçakgönüllülükle tüm aşağılanma bırakır dilenci içinde varlığını doğruladı Sn Euthymianus evine işaret etti. O Euthymianus için evin içine geldiğinde, insanlar ölen salih Alexei ölümünü, yüzü parlıyordu gördü ve hayatının bir açıklamayla bir parşömen taşıyordu.

ilk mucizeler

Uzun ağlayan anne ve eşi azizin gövde. Onun doğruluk hayran. kimse alması hiç Alexei elinde bir kaydırma kenetlenmiş oldu. Sadece kendini alçakgönüllülükle doğruların gövdesinden önce diz çöktü imparator sonra oldu, ve yazılı alabilmek için, bırakmasını istedi kaydırma inceleme için hazır hale getirildi.

münzevi vücudu katedral meydanına nakledildi sonra mucizevi tedavileri almış birçoğu hacı akışları, aktı için. azizin kalıntıları bile imparatora kendini taşıdı. Gömülü hacı Aziz Boniface kilisesinde Mart otuzuncu oldu. Şimdi bu Aziz Alexis Günü. O zamanlar eşi evli olduğunu buradaydı. Yani Aziz Alexis, manastır yemini almadan, doğruluk ulaşmış, Protestan rahibin yüzünü alınan büyük bir münzevi olarak saygı.

hürmet

Onuncu yüzyıla kadar, aziz hürmet Ortodoks Doğu'da ağırlıklı yayıldı. onuncu yüzyıldan itibaren, adı Roma takviminde görünür. 1216 yılında aziz emanetler keşfedildi. Onlar Aventine Tepesi üzerinde yer kilisenin sunak, altına alınmaktadır. kilise olmasına rağmen bir 986 Saint Boniface ve Alexis adını taşıyordu. Aziz Alexis, simgenin üzerinde gösterilen birinin bir fotoğrafının altında bulunan. Bugün aziz emanetler ayrılmış ve Ortodoks dünyanın farklı yerlerinde saklanır. İmparator Manuel hakkında efsaneler kaçırma Novgorod tüccar Sofya ve diğerlerinden doğruların eller üzerinde Alexei liderliğindeki Agia Lavra ikinci Yunan manastırı bağışlanan vardır. 2006 yılında, Ivanovsky Manastırı İtalyan tarafı tarafından bağışlanan emanetler geldi.

Batı Avrupa'da, azizin isim hızla doğudan buraya geldi sayısız misyonerlerin ve vaizler, sayesinde popülerlik kazandı. Fransız dilinin şiir yazılı langedoyskim lehçenin ilk Avrupa ürün haline geldi, yazarı şampanya Thibaut oldu.

Görüntünün yüceltilmesi

Rusya'da, azizin görüntü, hayatı ve sofuluk ilham sanatçılar ve yazarlar ürünlerin çeşitli oluşturun. Onun saygı Bizans'tan geldi. Orta çağlarda, kimin yazar Jacob Varaginsky oldu çok popüler kitap "Aziz Efsaneleri", haline gelmiştir. insanda, bu işi daha adı altında bilinir "Altın Efsane." Avrupa'da, bu efsanelerin biliyorlardı. Kitap aralarında bir doğru ve kutsal Alex, aziz iki yüz hayatlarında tanımlanmıştır. İşleri Lehçe Alman Katalanca farklı dillerdeki manastırlar, içinde kopyalandı.

"Altın Efsane" defalarca Reformasyon sırasında eleştirilen, ancak popülaritesi sadece İncil'e ikincisidir. "Altın Efsane" hikayeler temelinde on yedinci yüzyıla kadar birçok simgeler, resimler, baskılar, duvar resimleri, oratorios, operalar ve diğer sanat eserleri yaratılmıştır. Aralarında önemli yer Aziz Alexis kaplar. Rusya'da, şu anda, Alexei Mihayloviç'le hükümdarlığı altında, birçok şarkı, şiir ve salih adamış hikayeleri bestelenmiştir.

Sovyet dönemi

Ama daha sonraki yıllarda, Alexei ismi yüceltilmiş oldu. Örneğin, Alex adındaki Sovyetler Birliği kahramanı içinde yeterli oldu. tarafından kaleme tanınmış "Alyosha" tarafından yazılmış bir şarkı bile yoktu Konstantin Vanshenkin ve Edward Kolmanovskii. Alesha - Rus değil, aynı zamanda Bulgarlar için sadece ulusal kahraman kolektif görüntüydü. şarkısı "Alyoşa" Plovdiv ve sıradan Alexey Skurlatov şehrinin marşı anıt cezası prototip dönüştü. O Bulgaristan, izci ve Sofya ve Filibe arasında bir işaretçi telefon hattı 1944 yılında askeri operasyon üyesiydi.

unutulma

Ne yazık ki, 1989 yılında bazı olaylardan sonra, şarkı "Alyosha" Plovdiv şehrinin radyo istasyonunda her gün oynamak için durdurdu. yerel toplum ve "Sovyet işgali" bir işareti olarak anıt yıkmak istedi. Ancak dokunmadı anıtın Bulgar Yargıtay kararıyla, İkinci Dünya Savaşı sembolü olarak bırakın. Adı Alyosha özellikle Rusya ve Bulgaristan'da hala Slav halk arasında çok popüler. Alekseevka - Ve aziz onuruna Kharkov'un ünlü şehirde bütün bölgeyi aradı. Aynı isimde kaynak da vardır.

resimleme ve kilise hizmetleri

ikonografi ile ilgili olarak Aziz Alexey ilk ikon geri sekizinci yüzyıla kadar uzanır söylenebilir. O Aventine Tepesi üzerinde Aziz Boniface Roman tapınağı ve Alexei fresklerle tasvir edilmiştir. St John görüntüleri Vaftizci ve doğru Alexei belirli özellikleri ile benzerlik Rus ikon boyama. Avrupa'da, ikonografi çoğunlukla farklı kaynaklardan açıklanan, efsaneye göre, Bogomolets hayattan sahneler göstermektedir. Çoğu zaman kötü Alexis üzerinde kirli su döktü Papa ölen aziz ve memurlarının önünde diz çökmüş ile tasvir.

Aziz Alexis Ortodoks Kilisesi'nde hizmet Azizler stüdyo sürümü ve Joseph hymnographers tarafından derlenen kanonunun özel okuma sözü. Ortodoks Kilisesi aksine, Kutsal Katolik kutlama yeni takvime dahil.

Bu reform hareketi sırasında meydana geldi. Şimdi o gün kutlama için gerekli değildir, ancak Doğru kişinin adını taşıyan, manastır ve siparişler için ciddi ve unutulmaz hale geldi. Ancak Aziz Alexis onun hayatı kendini yüceltmek için ve Cennetteki Baba'ya bağlanmak mümkün değil bu yüzden yaşadı görünen ve görünmeyen, yaşam ve ışık, sevgi ve şefkat veren her şeyin yaratıcısı.

namaz içini

Hıristiyan dünyası Tanrı ve isteklerine içini çekerek duymuş olabilir boyunca Saint hitap etti. Ortodoksluk ise hangi sadık dönüş her gün için, özel bir haklı olduğunu. şifa ve Allah insanlara doğru tezahür diğer mucizelerden birçok durumda Aziz Alexis bir dua sesleri hangi kalplerinde ve ağızlarında vardır, yardım talepleri onun büyük münzevi hayatı için Allah'ın lütfunu elde etmek, salih hitaben.

Bu dua, birçok Ortodoks dua kitapları ve diğer kaynaklarda tarif edilir. Onlar kilise banklar satın alınabilir, Ortodoks kiliseleri, internette elektronik kaynaklar üzerinde bulunabilir. Ancak, sahip olmasa bile kullanışlı, her zaman içten dua ruhunun derinliklerinde yardım için azize ele almak olabilir. Kendi sözleriyle bastırılmış tüm söyle Tanrı'nın önünde bir arkadaş ve yaşam primat diye bahseden. Dinlenme Allah'ın yasasıyla çelişmediğini eğer başkalarına zarar vermek veya kendisine, Allah senin ihtiyacını Aziz Alexey talebine yanıt verecektir amaçlayan değilse isteğiniz, duyulmak için emin olun ve emin olabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.