SağlıkTıp

Kategoriler Bilim desmurgy - ilaçlar, koruyucu ve basınç bandaj

Bazen hayatımızda feci sonuçlara yol olaylar vardır. herkese tanıdık kırıklar, yırtılmalar, şiddetli morarma, kanama, korkunç tür. ondan herkes umutsuzluk içine düşebilir. Ancak bu sorunların çoğu reparable iştir. İnsanlık bu tür durumlarda eylem deneyim birikimine sahiptir. Bu deneyimin küçük bir parçası Bu desmurgy olduğunu.

desmurgy

tıbbın bir dalı desmurgy denilen pansuman kurallarının uygulanması için ayrılmış. bandaj altında farklı hastalık ve yaralanmalarda hastanın vücuduna müdahale terapötik maddelerin bir dizi anlamına gelir. Dar anlamda terimi pansuman yaraların veya deri yüzeyinin lezyonları kapamaya ilişkin bir yöntemi ifade eder. Bu durumda, çekme sabitleme veya sıkıştırma bandaj, holdingi geçerlidir. Tüm bandajlama eylem kompleks ligasyonu aradı. Tıpta, sözde yumuşak pansumanlar en yaygın kullanılmaktadır. Amaca göre uyuşturucu, hareketsiz kılma koruyucu, düzeltici ve bir basınç bandaj ayrılır.

İlaçlar

lezyon dozajına pansuman uygulanırken, bir merhem, bir toz, bir jel veya bir çözelti formunda ilaçlar uygulandı. Genellikle ilaç emdirilmiş ve yara ile doğrudan temas halinde olacak materyallerden yapılmaktadır. Yukarıdan aseptik bandaj empoze.

emniyet

Bu tür Pansuman ikinci yara enfeksiyonu ve dış etkilere karşı koruma önlemek için kullanılır. Bu sosu basit bir versiyonu - bu olağan aseptik bandaj olduğunu. Ayrıca içerebilir örtücü bir sargı ve film oluşturucu aerosoller. Tıkayıcı sargılar gibi nüfuz travma göğüs gibi vücut boşluklarını, kapatılması için kullanılır.

basma

Bir basınç bandajı uygulanır kanamayı durdurmak. Hasarlı damarın yerine onları uygulanır. Bindirme Tekniği basınç bandajı sızdırmaz alanı hasarlı bandaj sarılabilir. Bu yaralanma gazlı bezle veya bandaj rulo sitesine uygulandığında. Bandaj daima sıkı olmalıdır. boşaltılması için bir basınç bandaj empoze uzaklaşan yönlerinde oluşur. maksimum yoğunluğu gazlı bezle üstüne bandaj yalan kalır. Aynı pansuman yürütülen edilebilir kas yırtılır. Basınç bandajı, aynı zamanda bacak üzerinde muntazam bir basınç oluşturmak için kullanılabilir. Varis, örneğin ligasyon elastik bir bandaj ile bacak gerçekleştirilir.

Hareketsizleştirici

Bu tür Bandajlar vücudun çeşitli yerlerine sabitlenmesi için kullanılır. Örneğin, spor tıbbında özel diz pedleri kullanımı hasarlı ligament cihazı düzeltmek için. Ayrıca bir hastaneye hastayı taşımak için hasar görmüş vücut parçasını sabitlemek için uygulanan bandaj hareketsiz.

düzeltme

Bu bandaj tipi uzun süre belli bir pozisyonda vücudu sabitler. Bunlar edinilen veya konjenital defekti düzeltmek için kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.