TeknolojininKablo ve Uydu TV

IPTV Kur "Rostelecom". IPTV kanalları

Analog televizyon yavaş yavaş geride çekildiğini. Onun yeri hızla IPTV "Rostelecom" serbest sürer. Dijital kanallar en iyi resim, ses için daha güzel görünmek çünkü o, gerçekten çok güzel. Ama önce bazı noktaları açıklığa kavuşturmak gerekir.

"Rostelecom" tarafından ücretsiz IPTV nedir?

Bir kullanıcı dijital televizyon hizmetlerinin sağlanması için firma ile sözleşme girdiğinde, ücretli ve ücretsiz bir dizi program içerir baz oranını bağlar. Bu durumda, serbest kanalların bile lokavta sonra sebebiyle neuplatnoy liste hala kullanıcıya sunulmaktadır.

Hangi kanallar ücretsiz olarak izlenebilir?

Bunlar IPTV kanalları ücretsiz olarak izlenebilir:

  1. NTV.
  2. "Rusya 1".
  3. ORT.
  4. "Rusya K".
  5. "Eş tv."
  6. "Kanal Beş".
  7. "Atlıkarınca".
  8. "Televizyon Merkezi".
  9. "İlk Kanalı".
  10. "Rusya 24".

minimum ücretli tarife Bağlama 320 ruble ayda mal olacak. Bu ayın tamamı 126 kanal için satışa sunulacak. ödenmemesi durumunda sadece 10 kanal çalışacaktır. Bu "Rostelecom" tarafından ücretsiz IPTV olduğunu.

Sadece birkaç kullanıcılar sadece bunu o Bu fazlalaştı. Ama hemen ödenmemesi de hizmetlerine erişimi kesti diğer sağlayıcılar kıyasla, "Rostelecom" daha insanca davranırlar. Ve şartlı serbest ile kendilerine düşen böyle bir "çip" IPTV TV gerçekten güzel.

Bir yönlendirici üzerinden "Rostelecom" nin IPTV kurulumu

Genellikle insanlar, Wi-Fi-router ile PC'nizde IPTV-TV izliyor. Bunun nedeni, kolay yoludur hiçbir şeye ihtiyacı yok, hatta bir set üstü kutusuna ihtiyacınız ve buna göre ayarlamak yoktur. Yönlendirici IGMP-protokolünü destekleyen önemlidir. Hemen hemen tüm modern yönlendiriciler ona destek.

IGMP IPTV uygulaması için idealdir video akışı, desteklemek için başarıyla kullanılmaktadır. Doğrudan video izlemek için, sağlayıcının web sitesinde kişisel hesabı (hesap) gidin ve iptv-yol (link) seçmek gerekir.

Şimdi IPTV-player ayarlayın. İdeal LVC Player veya Ace Stream Player. Bu geliştiricinin resmi web sitesinde indirebilirsiniz ücretsiz bir programdır. programı yükleyin, açın. "- Seçenekler - Hepsi - Playlist Araçlar" basın. bir çizgi "Varsayılan Akışı" olacaktır. bağlantıyı yapıştırın TV kanalları listesinde hesabınızda kişisel hesabınızla kopyaladığınız. Şimdi Değişiklikleri kaydetmek ve programı yeniden başlatın. Kanalın yayın başlayacak yeniden başlattığınızda, "göster çalma listesi" butonuna tıklayarak geçebilirsiniz. görüntülenir IPTV Oyuncu-kanallarını izleme için kullanılabilir tam bir listesi var. Kanalda 2 kez fark olsun ve gösteri derhal başlayacaktır tıklayın için fareyi kullanın.

önek sonra "Rostelecom" nin IPTV kurulumu

her durumda set üstü kutusu ayarlama yönlendiricinin ayarını içerir. LAN ve WAN - yönlendirici, biz iki liman arasında "köprü" yapmak gerekir. Bazı o farklı bir şekilde denir, bu özellik yönlendiriciler üzerinde kullanılabilir olduğuna dikkat etmek önemlidir ve. Köprü - Örneğin, TP-LINK router ayarları Ağı etkinleştirmeniz gerekir. Asus modeli "Wan Köprüsü Limanı" olarak adlandırılır. IPTV kanalları başarıyla biz WAN-portuna konsolu bağlamak gerekir, gelmek üzere. Ama varsayılan bağlantı noktası meşgul internet kablo olduğunu. Nedenle WAN ve LAN-portu arasında bir "köprü" inşa etmek gereklidir. Sonra, biz de kurulum kaynaklanmaktadır LAN-portu, bağlanacak teselli şimdi daha ve WAN-liman.

çalışabilirlik testi

Doğrudan "Rostelecom" en IPTV ayarında önünde o IPTV çalışır durumda olup olmadığını kontrol etmek gereklidir ve sağlayıcı tarafında hiçbir hataları vardır. Bunu yapmak için, doğrudan kablo sağlayıcısına bilgisayarınızı veya dizüstü bağlayın. kolaylaştırın. Biz zaten nasıl yapılacağını yolu tarif var. resim ekranda belirir, o zaman her şey yolunda. Sen kurulum doğrudan ilerleyebilir.

yönlendirici kurma

Yapılacak ilk şey WAN ve LAN-portu arasında bir köprü oluşturmaktır. "- Köprü Ağı" seçeneğini, yönlendirici yapılandırması menüsünü açın. Bir çizgi "WAN ile köprülü LAN bağlantı noktası" olacak. Burada liman ana WAN portu ile uyumludur tam olarak hangi seçebilirsiniz. Biz, örneğin, 1. Bu şimdi WAN portlu LAN1 ile uyumlu olacağı anlamına gelir seçin. İşte bu ve biz konsolu bağlamak gerekir.

Önemli: Birden IPTV set üstü kutuları, menü varsa, iki LAN bağlantı noktaları ve WAN arasındaki köprüyü seçin. Açılır menüde, karşılık gelen bir fırsat var.

konsola bağlanması

Eğer öneki (LAN1'dir liman olarak) Bağlanmak için yönlendirici yapılandırmak sonra. Şimdi set üstü kutusu kendisi bağlayın. Bu genellikle en üst kutuya paketlenmelidir HDMI kablosu kullanın. Eski bir model varsa, verilen HDMI arayüzü ve kablo olamaz. Ardından, bağlamak TV'ye konsolu laleler kullanarak. bir HDMI bağlantısı var, ama sadece kabloyu kendisi satın almak daha iyi gelen kabloyu yoksa rağmen. HDMI görüntü arayüzü üzerinden çok daha iyi bakacağız.

Bu nedenle, akılda bu öneriyi tutmak: HDMI arayüzü ile set üstü kutu seçmek, biraz daha pahalı çıkıyor olsa bile. Daha yüksek maliyetler kendisine iyi görüntü ve ses kalitesini haklı çıkaracaktır.

kaynak Seçimi

Şimdi (değil yönlendirici üzerinde) TV uzaktan alır ve menü, "Kaynak" (veya böyle bir şey) seçin. Burada konsoldan kablosu içerir arayüzü yani "Kaynak" HDMI seçmeniz gerekir. Genellikle kaynak düğmesi "Kaynak" veya ok işareti ile meydanda yer almaktadır. Konsol lale yoluyla bağlanmış edilmişse, o zaman "RCA" kaynağı seçin. Kaynak Seç? Mükemmel! Biz IPTV TV set üstü kutuları indirirken bekliyoruz.

Uzaktan kumanda ile çalışma

hızla Genellikle konsol yükler (on saniye). her şeyi doğru yaptığınız takdirde, zaten TV ekranında bu aşamada görüntüleme için kullanılabilir kanalların bir listesini görüntüler. favori seçmek, konsoldan uzaktan kumandayı kullanarak aralarında geçiş yapın.

Eğer TV kanalını izlerken ve başka seçmek istiyor, o zaman uzaktan kumanda üzerindeki "OK" tuşuna basın. Bu düğme, genellikle televizyon kanallarının bir listesini aktive eder. Şimdi diğer kanalı seçmek ve tekrar basar "Tamam." Budur tek bir tıklama "Tamam" ve oklar zaten neredeyse tam bir set üstü kutu işlevsellik keyfini birlikte çünkü. Sonra, nasıl, vs. (bunlar ilk görüntülenir) sık kullanılanlara kanal eklemek TV izleme süresine yok zaten anlayacaksınız

"Rostelecom" tarafından IPTV yapılandırma problemlerini

Kurulum sırasında, farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar temel soruların yanıtlarını aşağıda açıklanacaktır.

en son firmware ile yönlendirici üzerinde Sorun 1. köprü yapılandırılmış, ancak tv hala çalışmıyor.

Çözüm: Öncelikle, TV set üstü kutu olmadan işe yarıyor mu kontrol edelim. bilgisayara doğrudan ISS kablosunu bağlayın. televizyon çalışmak için bir yol bile yoksa, bu demektir sağlayıcı tarafında bir sorun olduğunu. teknik destek arayın ve onlarla konuyu çözmek.

Sorun 2: yönlendirici köprü (Bridge fonksiyonu) desteklemez. Televizyon hâlâ çalışmaktadır, ancak görüntü kalitesi uğrar.

yönlendirici üzerinde hiçbir işlev Köprü yükü önemli ölçüde artırır ve görüntü kalitesi yönlendirici iş yüküne doğrudan bağlı olduğu için bu, mantıklı. TV Köprüsü tarafından değil bağlıysa, o zaman bir bilgisayar torrent, DC ++, ve diğer programlar yük veri görüntü kalitesi üzerinde çalışırken yaşayacaktır olurken. (Kısıtlama indirme hızını ayarlanabilir programı ayarlarında) indirme hızını sınırlamaya çalışın, bu sorunu çözmek gerekir. Ve genel olarak, Bridge desteği olmadan yönlendiriciye birden fazla IPTV üstü kutular bağlamak için daha iyi değil.

Sorun 3: İki televizyonlar, Köprü fonksiyonu olmayan bir yönlendirici için çeşitli IPTV set üstü kutuları var. Tabii ki, TV 2 yönlendiriciye olamaz doğrudan, normal video akışı sağlamak için. Bu durumda da bir çözümü var - Eğer basit bir anahtarı kullanmak gerekir. İki konsolları WAN portundan yönlendiriciden kablo ve kablo bir sağlayıcı bağlar.

Sorun ISP bir kablo set üstü kutu sadece aracılığıyla bir bağlantı sağlıyorsa 4.. Tüm kullanıcılar farklı daire aracılığıyla teller sürüklemek istiyor. Bu durumda özellikle konu, TV telleri bırakmaya zordur odası, uzak bir köşesinde ise.

Bu durumda karar da var - IPTV set üstü kutusu ve Wi-Fi arayüzü üzerinden yönlendirici bağlayacak olan TP-WA701ND erişim noktasını kullanın. Ama erişim noktasına bunun için özel bir firmware yüklemek zorunda kalacaktır.

hiçbir şey olmuyor

Hatta bitti operasyonlar sonrasında işe yoksa, o zaman ISP arayıp yardımcı olmak için destek ekibine sormak gerekir. telefon modunda şirketin ana uzmana göndermeye devam edebilmek için sorunu çözmek için de zordur. Genellikle onun hizmetlerin bir sorun nedeniyle müşterinin eylemlerin ortaya çıktığı tek olay ödenir. o (o seni özürlü yönlendirici sattı eğer örneğin) o sağlayıcıyı sorumlu olduğu ortaya çıkarsa, o zaman çağrı ve profesyonel yardım ödenmeyecektir.

Sorunun donanım konsolları olabileceğini mümkündür. Bu durumda, satıcınıza hitap veya garanti kapsamında iade etmek en iyisidir. Bir sonraki konsolu "Rostelecom" tarafından IPTV ayarlarını girmek için hakkı almak ve işe olacaksa, o sorunun gerçekten en set üstü kutusuna olduğu anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.