Haber ve ToplumKültür

Çevik - bu .. kelimenin anlamı "hızlı"

Çabukluk - Hangi kalitesidir? Çevik - Kötü veya iyi? Bu yazıda, bize neyi "çevik" ve nasıl bu kelimeyi kullanmayı düşünelim.

değer

Çevik - bu, hızlı, çevik ve çevik olduğunu. "Yavaşlık" zıt kelimesinin anlamıyla göre. (Yukarıda hariç) en yakın eş - zeki ve becerikli. Az, yakın canlı ve girişken, genellikle çevik insanlar vardır özellikleri göstermektedir. Bu, tüm değil sadece hızlı yerine getireceğiz biridir, aynı zamanda niteliksel, "anında yakala" ve o noktaya düz alınıyor fazla uzatmadan, ne olduğunu biliyorum.

hiçbir şey - Çabukluk yanılsamalar gelen, ama bunun yaratıcılık olmadan uzaktır. pratik ve somut - genellikle çevik bir kişi var Kalite,. Böyle insanlar, tüm avantajını bulmayı yeteneği iş zekası var.

önemini değerlendirmek

kelimesi "hızlı" birkaç eş vardır. Aralarında -, kurnaz kurnaz ve kurnaz. Her üç şüpheli ahlaki değerlendirme. hile iyi kullanılabilir, ancak eylemin en gizlice kötülük hedefleniyor. Ama ima ve "sıçan" nitelikleri ile ilişkili gelmez.

Bunlardan ve çabukluk arasındaki fark ikinci Mayıs vicdan ve moral ile uyum içinde olmalıdır.

kullanımı

En sık kullanılan kelime kalifiye teknisyen, ama yakında acemi öğrenci değil. Çevik - örneğin övgü yardımcısı, hizmetli veya bir garson. Homo habilis karakterizasyonu için - En azından.

Bu tanım nadiren kullanılır. Henüz ama zaten yolda, eskimiş kategorisinde yer almamaktadır. Orada etkin sözlüğünde dahil olmayan birçok insan vardır ve hatta daha kim bile etkilidir bilmiyorum. Ve boşuna!

Çabukluk - Yukarıdaki eş anlamlı herhangi biri tarafından değiştirilemez benzersiz bir özelliğe ödünç değil. Rus dilinin güzelliği tutmak için sık sık kullanın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.