SağlıkAlternatif tıp

Insan sağlığı için Goutweed faydaları

Şüphesiz hırslı bahçıvanlar iyi goutweed denilen kök sistemini sürünen ile bitkiyi da bilinir. ısırgan gibi, çimen, hızla büyüyen tüm yararlı ve zararlı arazi yerinden edilir. Yaz sakinleri aktif olarak tahrip tıbbi değeri ne tür bilmeden, yabancı otlar ile mücadele ediyorlar. Ancak, ev bahçelerinde dekoratif bir unsur olarak çim ekilir olanlar var.

Bitki üfürükçüleri okuyun. Yararları goutweed uzun bizim büyük-büyükannesi beri bilinmektedir. Antik Rus yılında terapötik amaçlar için kullanılmıştır. Aktif çiçeklenme döneminde toplanan, daha sonra kurutuldu ve tıbbi ilaçlar hazırlanabilir. değerli bir gıda malzemesi olarak büyütün. goutweed temelinde birçok tarif var.

Yeşiller vitamin içecekleri hazırlamak, çorba, salata eklendi. Genç sürgünler hoş bir koku terlemek ve çanak baharatlı bir lezzet verir. Yaprak sapları ileride kullanılmak üzere hasat edilir: tuz, turşu. kuru otlar baharat olarak kullanılır. Bu nedenle böyle değerli niteliklere sahip ot suçlu acele etmeyin.

Atalarımızın bitki

iyi şifalı otlar usta kişiler, diğer bitkilerle goutweed karıştırmayın asla. Orada benzer bir deneyim varsa, bağımsız vahşi otlar toplamak son derece tehlikelidir. yararları ve zararları farklı aşamalarda olan dıştan çim goutweed, yana, çok benzer zehirli baldıran. Gelen sıradan goutweed üstünde karmaşık şemsiye kök çıplak. Çiçeklenme Temmuz ayında başlar.

Neredeyse her yerde oluşur: Rusya, Asya ve Avrupa'da. o geniş çalılıkları yaratarak yol kenarları, orman park alanları, yarıklarda, üzerinde yetişen yabani olarak. derste tıbbi amaçla edilen önceden kurutulmuş bir parçasıdır. Ambalajlı ürünler perakende ağları satılıyor.

vücut için Çim goutweed faydaları

en eski bitkilerin temel avantajı temel madde sürü bulunmasıdır. Tabiat insanlığa gıda ve tıbbi tedavide kullanılmaya uygun olan benzersiz yaratma verdi. sokakta Yararları ve goutweed sıradan insanın zararları bilmiyorum. Biz ayrıntılı tüm nüansları açıklamaya çalışacağım.

Çiçekli çim askorbik, sitrik ve doludur malik asitler. bakır, demir, manganez, potasyum: zenginleştirilmiş kimyasal yeşillik. Bu flavonoidler, uçucu yağlar, organik asitler, disakkaritler, kumarin kaynağıdır. Mevcut kompozisyon apigenin madde antikanser özellikleri bilinmektedir.

Bitki, anti-enflamatuar, yara iyileşmesi, tonik, analjezik ve diüretik etkilere sahiptir. Halk şifacılar şiddetli veya uzun süreli hastalıktan sonra restorasyon için başvuruda önerilir. Bu ruh halini stabilize beriberi kurtulmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu özellikler çim birçok hastalığa karşı mücadelede sihirli araçları aramak için izin verir.

Alternatif Tıp önerir ...

bitki viral ve bakteriyel hastalıkları durdurmak için, kanser hastalıklarının önlenmesi yeteneği meşhurdur. cilt lezyonları tedavi Rus taze yapraklar, romatoid hastalığı ile mücadele etti. Kaynatma ve infüzyon sistit, piyelonefrit, gut davranın. benzersiz maddelerin içeriği nedeni Çim goutweed, fayda ve zarar, sindirim sistemini kurar.

Metabolik ve metabolik süreçleri normalleşmesine katkıda bulunur. kan damarlarında Tüketim yararlı etkisi: gücünü, esneklik artar. yeşillik sayesinde tromboz, iç organların iltihaplı hastalıkları tedavi edebilir. otu, ödem hafifletir nöral süreçlere aşırı sıvı, yararlı etkileri ortadan kaldırır, yorgunluk, baş dönmesi, hem de gençleştirici epitel doku ortadan kaldırır.

Gruel besinler şifalı bitkilerden yapılmış gövde maskesi. İnfüzyon kepek kaldırır. Yararları ve goutweed zararları iyice çalışılmış ve farklı alanlardan uzmanlar tarafından araştırılan. insanlığın Önerilen Çim güçlü yarısı. Bu bitkinin tohumları iktidarsızlığın ortaya çıkmasını, cinsel istekte azalma engeller. Vücudu çekerken cüruf ve radyonüklid bozunma ürünlerinin temizlenir unutulmamalıdır.

içme bir riski var mıdır?

goutweed Faydaları, en sıradan insanların bu iddia yorumları sınırsızdır. doktorlar ve geleneksel uygulayıcıları, bitki kontrendikasyon göre. kullanımı değmez tek kişi, bu aşırı duyarlılık ve bireysel intoleransı ile insandır. hasat kültürleri uzakta endüstriyel bitkiler ve karayolları çevre dostu alanı, ne zaman seçmeliyim.

şifa için Geleneksel yemek tarifleri

Yukarıda belirtildiği gibi, goutweed kullanımı, vitamin ve mineral kompleksi içerdiği, bitki insanlar için en iyileşme biri olarak adlandırılabilir. Basit kullanarak, ancak önümüzdeki yıllarda aynı zamanda etkili tarifler de, onların sağlığını iyileştirebilir. hazırlık ilk sürümü mantar deri lezyonları ve romatizma ortadan kaldırarak, sindirim sistemini kolaylaştırır.

Su (250 mi) kaynayan ve languish 10 dakika için bir plaka üzerine koymak dökme kuru ham 30 gram almak gereklidir. Bitmiş karışım kaynayan su (100 ml) ile seyreltildi, filtre edilir. yemeklerden önce günde bir saat İçki, 70 gram için günde üç kez.

vücudun savunmasını güçlendirmek ve bağırsak fonksiyonel etkinliğini geliştirmek

Bitki goutweed (kullanımı ve hasar yukarıda tarif edilmiştir) zayıflatılmış bağışıklık güçlendirmek için mükemmel bir alternatif kimyasal müstahzarlar olup. Aşağıdaki tarifi olumlu gibi ani bir sürü aldı. kaynar su, 400 gram kuru ot 20 g almalıdır. Sıvı daha sonra, iki saat demlenmeye boşaltın. Yemeklerden önce yarım saat için iki çorba kaşığı, 3-4 kere günde yiyin.

Yara iyileşmesi, anti-enflamatuar ve analjezik

erysipelatous oluşumları ve romatizma doktorlar ince öğütülmüş taze yaprakların losyonlar uygulamak tavsiye zaman. eklem ve infüzyonundan tedavi mesane iltihabı olan hastalar: 10 dakika boyunca bir su banyosu içinde, sonra su hammadde 30 gram kaynar fincan dökün ve. sıvı drenajı Soğutma ve bir bardak su ile birleştirir. 15 ml ile üç kez alın. Faydaları goutweed değerli, bu yüzden doğanın hediyeler yararlanmak değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.