Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Lityum - bu nedir? Meslekten olmayan biri tarafından yapılan Lityum

maneviyat ve toplumda inanç canlanma ile daha fazla soru tekrar Hıristiyan sağ dualar üzerinde dönüştürmek, ibadet düzeni ortaya çıkar. Pazar ve tatil günleri kiliseyi ziyaret ederek, bir kilise cemiyeti üyesi rahip okuma dualarınıza dikkat çekiyor, anlam ve içeriği üzerinde düşünmek. Çoğu zaman, tatillerinde Tapınağı yakınında olmak, sen konuşma yine parishioners dönüştürür gelen duyabiliyorum: "Bugün babamın bazı lityum okuyun. Lityum - nedir "?

Kutsal Topraklar Legacy

Kutsal Topraklar İsa yürüdü hangi Ortodoks Kilisesi'nin geleneklerin birçoğu başlangıcı oldu. Bir tabut içinde atılmıştır İsa çarmıha gerildiği dünyada yerdir çünkü Kudüs O bu yerden ve Mart geri sadık geleneğine gitti ..., çağdaş Hıristiyan, ruhların kurtuluş için fırsat yeterli sayıda Donos. Başlangıçta, bundan 2000 yıl önce meydana gelen olaylar, radikal insanlığın dünya algısını değiştirdi ve yeni nesil bir iz bırakmış çok yerinde Kudüs'e yürüyen oldu. kutsal yerler vardı beri içtenlikle Hıristiyanları inanan bir kural olarak, daha sonra "Litia" denilen alayı onlar ibadetkâr şarkı, eşlik etti. Büyük - Böyle bir lityum yapma nedenleri afetler, salgın veya savaşlarda inananların taahhüt alayı, ikinci sebebi sırasında iki idi dini festivaller, kutsal yerleri ziyaret ederek inananlar onları ibadet sırasında.

geçit mevcut performans - lityum

Ayrıca mevcut Modern Ortodoks lityum olarak. Ne, Yunan gelen sözcüğün Ortodoks çevirisinden zaten açık olduğunu - "güçlendirilmesi dua" Lityum - bir kural olarak, her zaman Temple, "alayı" bir alay olduğunu. aşağıdaki gibi lityum Ortodoks Kilisesi'nin Modern gelenektir: onun rahiplerinin anda mümkün olduğunca ondan uzak yürüme, sunaktan "köken". Kudüs tapınaklarda bile ötesine gitti ama modern bir kenarı ile yapmak kolay ve bu nedenle sunağın sadece deşarj sınırlı değildir. Lityumun Zamanla sadece harika akşam duası yapılır. Bu duanın içeriği - ateşli dua, değişmez metinler, bu nedenle belirgin bir rahip.

Farklı tapınaklarda pronounceable Farklılıklar lityum,

Bazen belirli bir tapınağın cemaatinden olmayan inananlar, lityum metinlerde farklı kelimeler duydu gerçeğine dikkat. hizmetin şefaat - ilk tapınağın kendisinin lityum dörtlük şarkı, çünkü bu nedenle, Varsayım tapınakta, ilk dörtlük Şefaat tapınakta, Varsayım hayattan alınır olmuyor. bir mümini ziyaret tapınağın ne tür bağlı olarak, birinci ayet diye duyacaksınız. Özellikle dikkat adı "lityum" altında hizmetinin parçası üzerinde konuşulan litiynym dilekçe, ödenir. Nedir, bu "rahmet, Rab." telaffuz edilir tekrarlanan temyiz net Ortodoks insan oluyor Üçüncü aşamada lityum rahip dua glavoprekloneniya, bundan sonra tapınağa bir dönüş olduğunu söylüyor.

Ortodoksluk benimsenmesinde hararetli dua yerleştirin

Ateşli dua - lityum, Büyük Vespers gerçekleştirilir - olağanüstü bir güçtür. All-Gece Nöbeti, lityum rütbesine eşlik dua yorulmaz ihtiyat, dinlenme reddini ima eder. dilekçeler tatil hizmetinin içeriğinde bir özel anlama sahip litiynye yüzden Rabbin adına onların ihtiyaçları ve istekleri herhangi feragat, Tanrı'ya sadık. Dua gücü şu anda cemaatin görülmemiş ulaşır , insanlar gücü gerçekten de söylenir için, ortak bir fikre, bir ruh tarafından birleşmiştir: "İki ya da üç kişi benim adımla olduğunda, aralarında I oradayım ...." af dilekçesi Toplu istek kişisel ihtiyaçları, ne dünyanın büyük alakalı değil kapsar. Paskalya tatil lityum ekmek nimet gerçekleştirilen sırasında, her zamanki Pazar Vigil bu önermez.

Kendinden namaz lityum meslekten olmayan

Lityum Ortodoks Hristiyan sadece kilisede, kilise de lityum ev ve mezarlık rütbe okunması, duyulabilir. ayrıldı yakınları için sadık tarafından okundu Lityum. Ölümden sonra ruhun taburcu sonra, özellikle Hıristiyan duaların ihtiyacı var. Kilise yerine söylüyor yola hatırlayarak ruhları lityumun rütbesi dahil duaları okumak gerekir. yaşam talebi üzerine, ölen kişinin çile geçmesi daha kolay olacak, ailesinin duaları diğer dünyada ruhun devlet tarafından sağlanacaktır. Lityum evde okuma, bir rahip olmayan kimse tarafından yapılır ve mezarlık ibadet sırasında kilisede mevcut Ortodoks okuma basitleştirilmiş, daha kısa versiyonu. Güzel işler yapan ve dua etmek mümkün değil varlık olarak, o sadece kendi kurtuluşu için dualarımızı dilek böylece ölmüş bir kişi, kendilerine yardım edemez inanılmaktadır. Yaşayan yakınları Rab dua yatıştırmak için ruhunu yardımcı olabilir. Basit metin "ev" lityum okunabilir, ama yine de ayin "duasını güçlendirdi." Gelmez Bu sipariş için tüm metinler Ortodoks dua kitabında olduğu gibi mezarlık yanı sıra lityum evde Lityum, breviary okunan.

Bir hristiyan Güçlü silah

inanan Christian şer güçlere karşı mücadelede en etkili silah namazdır. Aziz büyükleri bir Ortodoks kişi molitvu.yu okuduğunda "kurnaz" bir kaç metre ondan çalışır ve yaklaşmaya korkuyordum olduğunu söylüyorlar. duanın gücüne ölen ataları Yardım, ruh için etkili bir silah lityum olduğunu. Ne canlı ve ölü için, bu "iyi kalır ve tüm kuşaklara hafızası olacaktır ..dusha." Ölü atalarının için bayram ibadet hizmet ve dualar üzerine, lityumun verilir ne değeri açıktır aziz milletime bizi ölen bu cemaat, onlar için istek, - Rab ile bu cemaat ve ölü için dua - Elder Nikolay Serbsky o dua ölülerin yakınları teselli etti. Bu nedenle, lityum, ölü için gerçekleştirilen özel bir anlamı vardır ve sadece Hıristiyan, aynı zamanda psikolojik alt metin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.