Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Karim Fatih, kime üzerinde çocuklarımız olmalı

Sen kim Karim Fatih biliyor? Bu makaleyi okuduktan sonra güzel ve zengin bir edebi miras bırakmıştır Sovyet Tatar şair hakkında bilgi sahibi olacaktır. Bu adam ne düşündüğünü yazdı. Şiirleri - farklı bir rol deneyin ve farklı bir açıdan sıradan şeylere bakmak için bir fırsattır.

kahraman

oğlan Bashkirada Aitov köyünde Aralık 1908 yılında doğdu. şairin çocukluk Hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmektedir. Rusça Biyografi Fatih Karim yayınlanmıştır olmamıştı - Bu şairin verilerin azlığı nedeni olduğunu.

eğitim

yetenek Yazma henüz erken kendini gösterdi, ancak geliştirmek için fırsat değildi. İlköğretim Karim Fatih doğduğu köyde aldı. 1922 yılında bir öğrenci Belebeyevski Pedagoji Okulu oldu. Bir kariyer eğitimci adam işe yaramadı ile, o da Kazan'da Tarla Bitkileri Okulu girdi. O andan itibaren o Karim baskılar ile işbirliği başlar.

oluşturma

Yaratıcı etkinlik Kazan Üniversitesi'nde çalışmalar sonrasında başlamıştı. Sonra adam edebi alanda ilk adımlarını yapmak zamanı geldi. İlk başta, o sadece gazete ve dergiler, çeşitli yayınlamadan ara sıra şeyle çalıştı. Zamanla, bu işbirliği olduğunu daha yakından olma ve okuyucu Kerimov tarzına alışkın. Bir süre sonra, Kareem çocuk ve gençlerin edebiyatı için editoryal ofiste çalışmaya başladı. 1931 den 1941 kadar - onun yaratıcı hayatta bu fırtınalı olayların hepsi o 10 yıldır yaşadığı Kazan, gerçekleşti. O 1928 yılında yayınlamaya başladı. Şiirlerinden ilk koleksiyonu 1931 yılında yayınlanmış ve "İlk Şarkısı" olarak adlandırıldı.

kısa hayatta, Karim Fatih bugün bile okunabilir tür şiirler oluşturmak başardı. O güzel tekerlemeler ve manevi hatları birçok yazmıştır. Şiirleri onlar basit ve samimi gerçeğiyle "alınan" edilir ve bu iki özellik de yetenek Fatih'te bir sürü gizlenir. O doğaüstü bir şey haline geldiği kadar sihirli basit uygulamak başardı.

En popüler ve Rus okuyucu koleksiyonları Kerimov için tanınabilir - bir "Yedinci Gece" ve "Gürültülü Şafak". Bu koleksiyonlar sırasıyla 1932 ve 1933 yılında yayınlanmıştır. Bu ayetler ne? Aktif süreçleri: Onlar o Karim Fatih ülkede neler olup bittiğini yaşandığı nasıl okuyucu söylemek tarımın kolektivizasyon ve ülkenin sanayileşmesini.

savaş

Ne yazık ki, bu harika yazar savaşı dokundu. o ön iken onun koleksiyonları Çeşitli o anda yayınladı. Ben onun vatan sevdiğini söylemek istiyorum. Bu onun savunma, Fatih'in soru düşünmeden, yardım etmek şeyi bırakıp neden ne zaman olacağı. Aynı zamanda, o atıyordu. O Kazan'da mükemmel bir hayat basılmış olabilir kurulmuş ve aynı anda öğretmeye gelmiştir. Böyle bir kader diğer erkeklerin yurtlarını savunmak için zaman kenarda olmaya devam çünkü bunun imkansız olduğunu, onun için çok dayanılmaz olurdu.

Önde, genel gergin duruma rağmen, Karim Fatih onun çağrısını unutamadı, o şiir yazmaya devam etti. Yukarıda belirtildiği gibi, bunlar daha sonra yayınlanır. Savaş sırasında, o kadar "Melodi ve gücü" ve "Aşk ve Nefret" denir şiir, üç koleksiyon yazdı "Bir casusun Notları." koleksiyonlardan Ayetler 1943 den 1944 kadar sürede yazılmıştır.

Ne yazık ki, kaderin bir oyunu, bu Kerimov son koleksiyonları vardı. Şubat 1945'te yılında savaşta öldü. Bu nasıl oldu? Genç adam Königsberg yakın bir muharebe görevi (Kaliningrad bölgesinde şimdi Zafer Köyü) yerine, haysiyet ve onurla öldü. gömüldü - Karim Fatih unutulmuş değil bir toplu mezarda aynı bölgede.

hafıza

Soy Fatih Karim değil Rus yaptığı biyografi olarak, bize bilinmemektedir, ve kısa bilgilerle içerik olmalıdır. Oysa bellek vakarla anıldı. Vatan onu korumak için değil, aynı zamanda edebi yetenek için sadece Karim takdir eder. Başkurdistan yılında Karim Fatih isimli bir ödül vardır. Kent ayrıca şair onuruna Bagrationovsk anıt dikili taş vardır ve henüz onun adı adında şehir caddenin bir.

Köylülerin ve işçilerin Anavatan Savaşı 30 yıldönümünde Aitova çiftlik "Dema" nin Yoğun istek, yurtsever ve şair Fatih Karim adını bir müze var başlatıldı. Erkeklerin büstünün önünde de yüklü. Buna ek olarak, lise ve köy caddelerinden biri onun kahraman adı verildi.

Ama bir yazar bugün hatırlanır olur? Tabii ki, evet! 2015 yılında Kazan'da nedenle öğrencilerin Cumhuriyetçi bilimsel-pratik konferans düzenledi. Konferans Tataristan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuştur. İlginçtir, tüm Tataristan Cumhuriyeti'nin her yerinden 400'den fazla öğrenci katıldı. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, teşekkürler yüksek düzeyde aktif desteğine, olay bölgelerarası çocuk rekabete yükseldi. Aynı yıl başlıklı R. Sarchina tarafından kitabın tanıtımı idi "Yaşam ve Kader Fatih Karim." Gala akşam savaşta şairin ölümünden 70 inci yıldönümünde gerçekleştirildi. kimin biyografisi bu makalede verilen Fatih Karim, daha uzun yıllar onun hakkında hatırlanmayı hak ediyor!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.