Haber ve ToplumKültür

Slav semboller ve anlamları. Slav karakter. Slav oberezhnye sembolleri

Bütün insanlar olarak spesifik bir kişi, sürekli sembollerin sisteminde yaşayan. Aynı dili (veya konuşma) sembollerin bir sistemdir. Derseniz küçük sembolizm var, "Bir adam (sürünür) çalıştırır". Ve ifadesinde "adam (emekleme) çalışmak çalıştıran" zaten sembolik işine insanın duygusal ilişkisini ifade etti. Ve bu tür örnekler verilebilir olabilir.

Sembolik sort kodu

Hiçbir kelime ve nazik semboller gösterilir ve olmazdı herhangi bir dilde bile sesler, ve insanlar vardır. Ayrıca, tüm dünya dillerinin insan bilincinde dünyanın sembolik yansıması türetilmiştir. Slavlar - güçlü ve büyük millet ve tür insanların kendi sembollerini, muska, tılsım vardı sadece doğaldır. Ve onların geçmişi çok daha eski ve yaygın bugün inanılmaktadır daha zengindir. Slavlar bu dünyada varlık haline getirmek kadar halkların Slav dillerinin Slav karakter yok olamaz. kelime "Tamam" diyen biz "may" Tanrı'nın Lado hatırlatılır - Mokosh, "açık sözlü" "eski" - Yarila. konuşma ve dil çekirdekli - hayatın gerçekleri içine dokunan milli vücudun birincil kaynağıdır bir 450-500 kelimelik karakterler, ve kim hiçbir fiziksel bellek tutmak mümkün olmadığı gibi uzak geçmişten şimdi geldi. Ve bu sembolik formda bütün kendi içinde en küçük ayrıntısına kadar yapar.

Modern tarihçiler kazı yaparak, yeryüzünde şeyler için bakmak gerekir. Daha çabalar gerçek hikayeyi bilmek için konuşma deşifre etmek gereklidir. örneğin, sırayla kelime "çiftçi" fenomen insanlar çiftlik hayatında olmuştur anlamak, bizim konuşma girer herhangi aşağılayıcı sembolik anlamı olan gerçekleştirmek için yeterli.

Dünyada Onun yeri

Bizim için Slav sembolleri ve anlamlarını anlamak için ne anlama geliyor? çok daha büyük bir hikaye sadece çok uzun bölüm kökeni, kökeni hatırlamaktır - Dünya gezegeninin yerini bulduğunu, tarihimizde Slav dönem olduğunu hatırlamaktır. Ve sonra bir tür gelişme yollarından bizim seçim gelecekte yanlış olmayacaktır.

Sadece sol ve sağ bırakarak tüm sahte ile hayatımızın bir anını bile süpürmek mümkün halkının bilincini giren Kolovrat, Slav karakter. Bu sembolün anlamı evrendeki her şey bir gelişim tekrarlayan, döngüsel bir yapıya sahip olmasıdır. Ne Kolovrat çelişen onu takip kaybolur - sonsuza tekrarlanacak sonra ölümsüz olurdu.

halklar ve doğum hayatında Hakkında

insan varlığının özünde yeni bir anlayış büyük bir istifini bozmadan Bugün bolshelobye bilim adamları, insan dahil tüm canlılar, mecazi, Güneş Çocuk konuşan olduğunu göstermektedir. Ve bu yeni bir şey ve derin olarak sunulur. Ama bu parlaklık Jari başının üzerinde o hatırlamak yeterlidir ve biz - dazhdbozhi torun ve yeryüzüne yağdı, ve bir noktada her şey yerini düşer. Biz insanların zihninde dünyanın sembolik ifadelerin oluşturmaktır yeryüzünde medeniyet kendisi insanlara doğurdu olanların torunları. Ve atalarımızın tüm insan uygarlığının yer, biz miras ve onların asil çalışmalarını devam etmelidir.

Slav tanrılar ve onların sembolleri

Antik ilahi buyuruyor: "Svarog herkes tarafından oluşturulan bir şey değildir ve her şey ilk o harika bir bahçe yarattı ve büyüdü hangi onun kara koymak tohumda olduğu herhangi döndürür. hayat ağacı. Ve o getirdi çocuklarını onun, sol . onayı ve Mare - - onu tuttu ve kaldırdı böylece bahçesinden Yar, hibe güç verdi genellikle varlığa yoktan şeyler nasıl görüntüleneceğini, nasıl hiçliğe olmanın Ama ve her zaman değil O kim daima Svarog şeyleri dönmek için .. Bu gelir ve gider. o varlık olmanın değil. o ve o değildir. o, güçlü ve sonsuz değildir Güç göstermez, çünkü o Gerçeklik böylece - bu bize onun kelimedir ".

Bir duvarda kayıt yoktur nerede Azov Denizi mağaraların birinde taş mezar şudur: "Ar, Raleigh ellerin, ellerin yakın senin tanrıların ellerdir." Ve Slav karakterin altında, bir sayı. fazla 15 bin yıl olduğunu rekor çeviri olmadan Slavları okumak için. dünya tarihinin bir anlayış için, bu tüm antik Mısır piramitleri ve Stonehenge daha önemlidir. Bu nedenle, tarihçi ve Slav semboller ve anlamlarını incelemek İlahiyatçı gereklidir. Ve sadece bu çalışmaların sonuçları kamuoyu gözünde düşmez, inceledik. Ve kendi istekleriyle bunu yapanlar, cinayetleri kadar zulüm. Bu durumun nedeni insan gelişiminin sahte kavramlardır. Ama Canon Kolovrat kaçınılmazdır ve buz bilgisini eriyen değişim dönemini şiddetli dönemi.

felsefi kavram

Onların insanlık biraz sadece beş vardır:

 1. Vedik. Bu kavramın Çekirdek, tohum ve kelime - adam ruhun ilahi yaratıcı gücünün yol açar, potansiyel bir Tanrı'dır.
 2. Tevrat kavramı - tüm insanlığın bir rahiplik üzerinde Tanrı'nın seçilmiş insanlar. Neden, hiçbir açıklama yoktur.
 3. sönümleme kavramı - iyi bir kez şimdi kötülük ve işler, çözüm bozunmadan önce dışarı dökülmüştür. Kadercilik.
 4. Dinsiz konsept - Bir erkek yapmaya hakkı almak için, onun Yaratıcı ile mücadele ve çalışan ve kölesi itaat olmamak.
 5. Bilinçsiz kavramı - Eğer kazanacaktır inanmak.

Sürekli bir Vedik kavramının temsilcileri dünyayı keşfetmek ve onların bilgi hem sözlü sembolizmi ve grafikte sabitlendi. Bu nedenle, Vedizm böyle zengin sembolizm içinde. Kalan kavramlar artık bu sembolizmi alıp dönüştürdü. Halkımızın yapılan Slav semboller Vedik dünya görüşü kavramının temsilcileri olduğunu.

genel nüfusun beyinlerine bu kavramları tanıtmak din oluşturulan kavramlar. gizli bilgi ve daha Vedaniya kötü olduğu için dünya Vedik döllenme bilgisi gizli asla değildir ve bu nedenle de Vedik din denir. diğer felsefi kavramlara dayanmaktadır onu diğer dinlere karşı bu bu yüzden, Vedik din en eksiksiz çeşitliliği ve çok dikkat - Slav tanrılar ve onların sembolleri. Onlar sadece genellikle tamamen simgeler evrende bilinen kopuk, onu ve yeniden düşünmek sembolleri alır. Hiç Hıristiyanlık öncesi aynı çapraz Kurtarıcımız işkence ve ölüm enstrümanın bir sembol değil. Aksine, çapraz - Kurtarıcı sembolü ve ifade şey onaylaması anlamına "bir son vermek", sarsılmaz olun.

Slav din

Bunlar çok çeşitlidir. dünyanın Vedik bilginin çok kavramına aykırı olduğu için bunların hiçbiri, tüm diğerlerine üstünlük iddia etti. Ortaçağ Pomors prensipte diğer öğrenilen, kesinlikle Karadeniz ve Tauris sakinlerinin bilgisine aynı değildir. onlar için nadir bir fenomen ve korkunç değil - fırtına ve yıldırım çünkü onlar bile analog Perun, değildi. Buradaki insanlar nadiren kökleri mide sancılarına tarafından meşe bu rüzgarlar görülür çünkü Dinyeper Slavlar Stribog bile bir tanrı sert denir. (Yani nehir) "Dana, Dana, bunun nedeni Tuna'nın mutluluk gelecek": Ama Dana, su ve Dinyeper tanrıçası kadar cömert, iyi ve seven insanların verici, şarkı hatta birçok onun yüceltilmesi başladı. Şarkı kendisi onu seviyor ve akşam bir adamın kız arkadaşı söylenen edilirken sadece tarihte çıkıp.

Don, Dinyester, Tuna, Donets ve benzeri: Ve tüm nehirler aradı. Ve diyerek: "Bütün gümüş yağmur ve Büyük Day (22 Mart) Dana - altın". Slav semboller ve anlamları çok net ve basit olma ve atalarımızın yaşam biçimi içinde, XXI yüzyılda yaşayan bize, bu konuda hacimli ve sıkıcı eserlerini okumaya gerek yoktur.

Slav halkları bu kadar dünya ve neden yayılmış Neden, kendi aralarında bu kadar kavgacı olduğu açık, mitolojik ve yaratıcı açıklama var. İşte bir efsanedir (mit, etiket, meta, Slav konuşmada ses "f" XVIII yüzyıla kadar değildi):

"Bu Slavlar artık Svyatogor (ışığın kişileştirme, kutsal güç) gerektirecek kadar güçlü hale gelir. Ve River Dairy kendi uğraşları (süt nehir, süt ve bal) verdiler. Ve sonsuz savaş sanatında bunlardan birini öğrenmek başladı ki zamanı güçlüdür Sadece bir Rus kendi kanını dökmek reddetti ve onun totem işaretlere sunaklar kadar kuzey bereketli kenarları sol (şahin saldıran - Rerik Rurik) ... o Ryuyane ve diğer cins nihayet onların hırçın ve devam adada oldu. olduğu ortaya çıktı en güçlü Polovtsian doğumlu. Ve içinde lhvy söyledi: "İyi için size haline gelmiştir eşitler arasında birinci değil. Tüm kızgın ve size suç alarak uzakta farklı yönlere çalıştırın. Ve bu kızgınlık sizin hafıza yeryüzüne gelecek sen bile birbirlerini arayacaktır, sizi gömecek. Ve geri gelip Svyatogora Rerik dönün. Svjatogor size yönelttiler değil gibi, sen Polovtsian ayni, militanlıklarının kaybı ve birçok kişi tarafından reviled olacak. Sonra eşitler arasında birinci değil, onun gücü ve sevgi olacak. "

dini ziyade kültürel eylemi - Yani Rurik Slav topraklarda (hüküm sürmediği) kural çağıran. Ve ilginç olan III yüzyılda gerçek olaylardan yarattığı efsane, bütün Avrupa'nın gelişiminin ana hat tarihini takip olmasıdır. (Iki dünya savaşı dahil) 2000 yıl tüm ana olaylar onun adını kaybetti topraklar Polovtsian ayni, üzerinde ilerlediği, ancak dünyada başkaları tarafından erişilemiyor yüksek ahlaki değerlere satın aldı. Bütün onun günahlarını taşıyan, bütün dünya için acı belirleyin.

kitleler için Dinî semboller

dünyayı ve Slav din sıradan insanlar bilmenin Vedik kavramının tam derinliği anlamaya asla yapamazdım için. Ve çünkü karmaşıktır. Bu sınırların çıkan her şeyin, onlar sadece gerekmez kasaba halkı basitçe gerçekliğe derinleşti. Onlar için, Slav semboller yarattı ve anlamları büyük resimler segmentlere ile açıklanabilir. Bu şekilde, Magi hayatlarının ve bu hayat için mücadelesi için gerekli olan bilgiyi uygulamıştır.

Ritüeller, ilahiler, şarkılar, grafik ve insanlar, kültürler ve fikirlerin çıkarlarının toplumun bilinç içine dini sembollerin heykeller. kardeşler sürekli iletişim çünkü bu iki kan kardeşler olmadan, daha doğrusu iki yabancı daha düşman olurlar ve yabancı durumdan duruma. var olamaz din olmadan o büyük, ama aynı zamanda küçük insan topluluğudur. böylece dünyada dini insanların varlığına yerli olan önemli ve yerli büyücüler, Bu yüzden.

Slavic semboller ve talismanlar oluşturan sistemi

 1. Kolovrat - baş, Vedik din özgün karakteri. Dünya üzerinde güçlerini - Bu gök ikinci tur (gök Swa) sembolize eder.
 2. Svarog simgesi. 22 Haziran gecesi - Bu gamalı haç yılda bir kez çiçek bilinmektedir "Renk eğrelti otu", denir. Ama bu Vedik dini sembolün bir halk anlayıştır. Aslında, bilinmez prednachalo saflık ruhunun ateşli sembolüdür sembolize eder. Bu ruhunun derinlerine gerçek zenginliği bakmak için insanları yardımcı olur.
 3. Ahşap tahıl kendini Svarog atılır. türlü Slav sembolü. Bu gelecekte de geçmişte dışına büyür. kez bağlar ve türünün: Parçalanıyorlar, oturma ayrıldı. atalarının hürmet tam ağacı öven Bir ilahi başladı. "Verbnaya hafta" - Üst öcü - Bu yani Vedik Hıristiyan terim, Büyükanne değildir. Bu getovsky Faust aşağı böyle foremothers etmektir ve imparatorun önce Paris ve Helen resimlerini çekti.

Charm - yaşam kanunları aykırıdır kötü ve agresif bir şeye, bir sınır ayarlar bir eylem türüdür. Sembolik olarak, grafik görüntü veya bir kelime tayin etmek mümkündür. tüm insanlar için uygun grafik, oluşturduğu sistem, çünkü ikinci tur göksel güçler hiçbir şey üstesinden gelebileceği bu tür limitleri (sahil) koyar. Diğer karakterlerin üzerinde ne yaptığınızı o anlayışla davranmaya. Slav semboller ve takılar onun zeki yaklaşımına talep etti.

Magi Vedik dini gittiğini bir toplum

Bütün toplumun iki parçaya bölündü: iki kere doğmuş ve bir kez doğar. İlk doğum - tabii bu ve tüm insanların doğasında vardır. Slav oberezhnye karakterler iki kere doğmuş tümü için farklıydı. İkinci kez doğmayı için toplumun sektörlerden biri sırada yer almak demekti:

 1. büyücüler, sihirbazlar, mages ve büyücüler - hayır toplumun hiyerarşisinin bu katmanda, her rolü gerçekleştiren bir meslek hissediyor hangi;
 2. prensler ve savaşçılar - orada sıkı bir hiyerarşi olduğunu, ancak prens asker kabul ve kimsenin atandı;
 3. aryalar, aynı Ratan, yani modern kardeş içinde toplamak vardır - öbeği "İskandinav Aryan" Kuzeyin sert tabiatlı özel inatçılığı ve direnci değil, daha getirdi kuzey bölgelerinde, sadece çiftçi anlamına geliyor; Aryan kültür - tarım bitkileri ise; Aralarında bir hiyerarşi yoktur, ama bunların her birinin maddi koşullarına bağlı olarak kamu işlerinde rol oynadıkları işlerini korunan böylece onlar, bunu prensler denilen;
 4. smerdy - bu tarımcılarsa özel zorluk beslenen esnaf, zanaatkar, palyaçolar, tüccarlar, Bojana'da ve diğer insanlar, her türlü var; Kelime "serf" çoğu zengin, ama katılmadı kamu işlerine, Dünya hakkım yoktu etti, alçaltıcı değildir; onlar gelip kendi iradesiyle bir topluluk ile gitmek, ama serfleri oldu aryalar, komün haklarını kaybedecek olabilir;
 5. bir kez doğar - aktivitenin bu türlerden birinde mümkün değildir herkes.

Bu toplumda, prens Aryan sipariş hakkı yoktu ve onlar prensleri çağırmak hakkı vardı. denilen soyundan Roos (Rurik) kural zaman da "elbise", yani devlet yoktu ve krallar ve Çarlar tarafından yönetilen yapıldığı diğer topraklarda, aksine "Biz giyinmek zorunda" diyerek. Kiev Askold ve Dir Rurik'in temsilcilerini öldürdü, sonra bazı iş, Aryanlar etkilenmez prensler arasında yoktu.

zenginlik Slav sembolleri

Ne büyücüler ne de asker olan sembolleri giymedim. Bu onların karakterleri değil. Bir kez bir şey giyebilirim doğmuş. Onlar için, kanonlar yoktu. Arias (üstlerindeki ve onları iki eğik çizgiler vardı altında ve iki paralel çizgiler, diğer iki paralel çizgilerle dik geçti) kendilerini korunan ve verilen sembol tanrıça ile alan sürülmüş onların sembolik temsil eserlerin. serfs anda zenginliği çekmek için takılar çok çeşitli oldu. Ve Kalita ve ok, ve yarım elini clasping ... Ama Vedik dine bu takılar ilgisi yok. insanların kendilerini bu yaratıcılık. Bu kimseye yasak değil. Vedizm genellikle çok az sayıda kısıtlamayla içinde. Eski Slav hep özgürce insanlar tarafından yorumlanır karakter. bu kadar çok olmasının nedeni budur. o bir adam değiştirmek imkansız olduğunu düşündürmektedir ve yasa sadece ceza korkusu nedeniyle yapıldığı için fıkıh ile ayırt edilir, Canon yapılacak.

mahkeme büyücü

Ben bilgeler yargılandı merak ediyorum. Bir anlaşmazlık erkekler arasında ortaya çıkarsa, bunlar büyücü döndü. O kararı dinledi ve dayandı. Her iki karardan kabul etmedi, bunlar hem kazık haklara giden yolu açmıştır. Bu kılıç haklarını sıkışmış orta olan bir daire ortaya koydu. İki taraf göre iki çadır yerleştirildi. Günbatımında çadır her birinde tartışmacıları geldi. kılıç haklarına - hayır silah almadı, doğru hissediyor biri ve sadece iyi şans sağ eli Slav sembolünü çekti.

Güneş doğduğunda Sabah, bunun doğru olduğunu düşünen birisi, geniş açık ruh ile temiz bir gömlek, iç çamaşırı girdi. rakibi kılıç haklarını almaz dek silahlı çıktı biri beklemesi gerekir. Bu savaş izledi sonra. silahlı telef ederse, bütün bunlara bu hakkı inanıyoruz. Bir kişinin elinde sağ kılıç ölseydi, büyücü bu kılıcı yürütülen diğer yanda yerini aldı. herhangi iddiaların Birinciye kimse tahsil edilecektir.

Slav semboller, fotoğraflar gerçeği söylemek

 1. bir güç simgesi - iki tarafta Axe. Askerler onu seviyordu. Bir yangın işareti - Slav güneşin sembolü - onlar utanç askerlerin bir tılsımı düşündü.
 2. Büyücü, kimin kafası Vedaniya simgeleyen o Svarog kanonların Kolovrat.
 3. başının aşk tanrıçası bir çelenk ile Başak Lada bekaret. Charm genç ve evlenmemiş kızlar. Yalnızca kendisine teslim olmak isteyen, ona çelenk, sevgi Slav sembolü kaldırmak ve bir hediye getirmek hakkına sahiptir tanrıça Lada için.
 4. Slav kurt sembolü Magus korumak için - Misyonu bir savaşçı, göstermektedir. Bu görev için kendilerini adamış bazı askerler vardı. Genellikle eski, bilge savaşçı büyük bir deneyimdir. Karar sadece şahsen onları alınır.
 5. olan Büyücü, ailesini kurtarılmayı. hayatın ayni şartlar eski onların şefaat istemek için tanrılara Magi şahsen gitmek için gerekli iken. Sonra bizzat slazhival ateş ve doğumundan önce özel bir tüp içinde uyarmak için. O elinde gösterir. Kendilerini akrabalarının hayatları için kendisine sunulan ve yangına gitti hafif gümüş ürünler, vermek. Ona ve samoszhigalsya üzerinde büyüdü. Bu güneş ışınlarının kendisine yarışı için sorabilirsiniz tanrılara için Irij içine yönlendirilecektir inanılıyordu. Bir eriyik ve gümüş sonra soğutulan damlacıkları sordukları Yarila kirişler üzerinde tanrılara büyücüye gitti kendisi için insanların tür için en güçlü tılsım olduğunu.

semboller Slav-koğuşu anlamı

inanılmaz ekranlı karakterlerimiz insan varlığının özünü doluluk içinde. mecazi ve sembolik olarak anlaşılmış olmazdı hiçbir yaşam alanı bulunmaktadır. Bazı karakterler başkaları tarafından değiştirilir, ortadan kaybolur. Ama sürekli halkın tükenmez yaratıcılık onları ve renk kattı Zhivilo. Bunlar tek tek ve toplu olarak bir topluluk olarak insanları yardım etti. sürecin halk sanatının önemini abartma Slav dünyasının oluşumu için imkansızdır. Günümüzde eski yerli oberezhnoy sembollerin anlayışı ile bu tür manevi hemen bize verdiği zenginlik ve diğerlerini, malzeme eşyalarını bulunabilir. Yani kitle yoksullaşma duş yoksulluğa götürür olduğunu.

Ve bu zaten oluyor. "Ruthenian cosmism" (bir terim) olarak derin Böyle çağdaş felsefe toprak altı Vedik kavram kaynaklanmaktadır. Bu felsefi olarak Slav Vedik din zenginliği içinde anlaşılan. Ücretsiz halk sanatı ama dünyanın anlayışlarının büyük çeşitliliği ortaya çıkar olamazdı. insanlığın evrenin kaybolmasına izin vermez felsefesi, temeli oldu bu yüzden.

bu hayatın bugünkü karmakarışık akışında ahlak Vedik kavramının ilkeleri atılmak için, gelecekteki neslin ataları ile iletişim eklemek için yeterince zor olduğunu Çok talihsiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.