FormasyonBilim

Bilim ve teknolojinin modern felsefesi,

Bilim ve teknolojinin Felsefe çağdaş bilimsel ve teknolojik bilginin metodolojik ve epistemolojik temeller analizidir. Modern bilim bugün çok farklı biçimleri vermektedir - ve nasıl gerçek dünya yasalarının bilgisi ve yaratıcılık bir tür olarak, ve özel bir sosyal program olarak. Bilimsel bilginin Felsefi analiz bugün oldukça zengin bir tarihi vardır ve çağdaş felsefesi felsefi bilginin genel sistemde özel ayrı bir bölümde oluşan bilim.

sosyokültürel ve mantıksal-epistemolojik: Modern felsefesinde bilimsel bilginin analizine iki rasyonel yaklaşım vardır. Özellikle dikkat ayrıntılarına ödenir teknoloji felsefesi ve bilim felsefesi ile ilişkisi, böyle bir programın ana amacı bunun uygulanması sonrasında başvuran oldukça bağımsız araştırma ve yürütmek gerçek bir bilim adamı idi gerçeği yatıyor öğretim faaliyetleri bilim ve teknoloji felsefesi alanında .

Modern dünya dar profilli mühendislik disiplinlerinin sayısı daha da her yıl giderek olarak daha az önemli bugün, bilim ve teknoloji felsefesi haline gelir, belirli alanlarda çeşitli beceriler sunar. Şimdi teknik sanayi, aynı zamanda yönlerini çeşitli sadece ilginç olma felsefesi araştırmaları için çok ilginç tabidir. Bilim ve teknoloji felsefesi nedeniyle insan varlığının neredeyse her alanda teknolojinin penetrasyonu çok popüler hale geliyor.

Birçok doğal bilim deneyleri tutan yanında teknik cihazlar olmadan neredeyse imkansız. Bu nedenle, bilim ve teknolojisi felsefesi uzun vadeli bir perspektif beklentisi ile, genel olarak teknoloji olgusunu inceler. Ne ekipman ve yaşamı nasıl etkilediği modern insanın? Bugün bu terim üretim araçları tarafından oluşturulan sistem anlaşılmaktadır. teknik zaten antik yüzyılda ortaya olmasına rağmen, o hep girdim görüş alanında özerk bir disiplin olarak, bilim postmodern felsefesi çok net kanıtlar bilim adamlarının.

Ancak, geçen yüzyılın başında olumsuz yönlerine odaklanarak, artan teknolojik ilerlemeye yeterince eleştirel tutum kutlandı. Öyle ya da böyle, ama zamanla teknoloji özel çalışma ve dikkatli analiz konusu haline gelmiştir. Buna ek olarak, alanda teknik bilimler bütün temel oluşturulur Temel araştırma bazı teknik alanlarda ve mühendislik gelişimine uzmanlık yol açar (teknik teori). bilimsel ve mühendislik faaliyetleri arasındaki bir etkileşim sadece bilim ve teknoloji felsefesi etkileşimi olarak vardır.

Modern edebiyat bilim ve teknoloji arasındaki ilişkinin sorunu gidermek için birtakım alanlar belirlemiştir:

  1. Bu bağlamda, teknik uygulanan bir bilim olarak işlenir.
  2. sanat ve bilim Ana süreçler bağımsız süreçler olarak kabul koordine.
  3. Bilim teknolojik ilerleme odaklanarak geliştirdi.
  4. Teknoloji bilim her zaman ve her yerde gündelik teknolojinin önünde.
  5. On dokuzuncu yüzyılın sonlarına kadar ancak, çağdaş bilimsel ve teknolojik araştırmaların tipik, mühendislik uygulamalarında bilimsel bilginin hiçbir uygulama yoktu.

Genellikle teknik bilimler Uygulamalı Yaşam Bilimleri ile karıştırılmamalıdır, ancak bugün doğru değil. Teknik bilimler doğal bilimler önemli ölçüde farklı, bilimsel ve teknik disiplinlerin özel aralığı vardır, ancak aralarında bazı görünmez bağ Ancak olduğunu. bilim ve teknoloji felsefesi, başlangıç noktası olarak alınmalıdır ne açık değildir, özellikle de bize bilimin tür daha önemli ve anlamlı olduğunu öğrenmek için hiçbir mantıklı olduğunu anlamak için izin verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.