SağlıkAlternatif tıp

Bir spor salonu ve diğer yöntemlerle geri egzersizleri - Ağrı itibaren

Böyle şikayetleri duymak ne sıklıkla "... geri acıyor"! Başka olacaktır: her saniye yetişkin muzdarip , sırt ağrısı genellikle sadece acı ve doktora gitmiyor. Bu söyleyerek "gıcırtılı ağaç uzun bir ömür sürer" uygundur - dedikleri gibi, o sırt ağrısı hakkında icat edilmiştir.

Neden geri acıyor?

de sırasıyla birkaç, tedaviler olabilir. Eğer bir spor salonu ya da bir arkadaşınızın masör kursuna egzersizleri kendinizi geri kayıt Yani önce iyi bir fikir ağrının kaynağını belirlemek için.

Belki de profesyonel bir dizi bir hastalıktır. Bütün bu kaçınılmaz omuz bıçakları, lomber, kuyruk sokumuna içinde ağrıyan ağrıya yol açar - Örneğin, çalışma masası, kötü duruş de kalıcı bir koltuk, arka kas gerginliği uzatmıştır.

Osteokondroz - omurganın en büyük düşmanı ve inatçı ilk nedeni sırt ağrısı. Tuzlar biriktirme yıpranacaktır onları neden onlara yükünü artırmadan, intervertebral disk beslenme kısıtlar. Bu durumda ağrı kalıcı ve neredeyse alışkanlık haline olurlar.

Skolyoz - nedenlerinden biridir. Deforme omurga sinir köklerine normal kan akışının, bükülmüş vertebra basının yoksun olduğu - o sonuç. Tanı geri omurganın destek kaslarını güçlendirmek izin spor salonunda egzersizleri, yardımcı ve aslında kötü bir sırt için kas korse yaratmak güzel.

bel fıtığı

Bu bazen ameliyattan önce, zorunlu tedaviyi gerektiren ciddi bir hastalıktır. Çoğu zaman bir fıtık ağırlık kaldırma, egzersiz, hatta yanlış duruş nedeniyle oluşur. Yoğun sırt egzersizleri bu durumda bir spor salonunda izin verilmez - bu acıyı kötüleştirebilir. tanı sadece röntgen temelinde nörolog tarafından onaylandıktan ve daha da iyi olabilir - bilgisayarlı tomografi. Bel fıtığı bir kişinin yataktan çıkamıyorum kez böyle cehennemi acıya teslim eder. Akut Sendromu akupunktur çıkarıldı. yardımcı ve evde veya hastanede, ana şey de masaj geri işaret edebilir - bu deneyimli nişanlandığını manuel terapist ve nörolog.

Hastalığın akut aşamasında hastalar ağrı kesici almak, hem de diğer yollarla tedaviye devam etmek kolaylaştırmak, pürüzsüz ve sert şilte ile yatakta olması gerekir. Özel bir grup ve ameliyat olmadan sırayla geri getirmek için izin veren deneyimli bir eğitmen gözetiminde bir spor salonunda özel teknikler ve sistemler, sırt egzersizleri vardır. Kesinlikle tüm uzmanlar bel fıtığı dahil omurganın herhangi hastalıkları tedavi etmek için en iyi yol olarak yüzme tavsiye ederiz. Hemen hemen tüm hastalar havuzda olağan oturumlarında kademeli bir iyileşme not edin. Ayrıca, fizyoterapi, özel beslenme programları tayin ve kemik güçlendirmeye ilaçların bir dizi alırsınız.

Geleneksel tıp: sırt ağrısı tedavi edilebilir

Mekanik ve termal etkileri üzerinde çoğunlukla dayalı halk ilaçları geri Tedavisi. acı biber, hardal ve çeşitli yamalar ekleyerek Merhemler ısınma etkisi ve dikkat dağıtıcı sağlarlar. Aynı etki, soğuk muamele ile üretilir. Örneğin, kar iki fincan hızla tuz bir bardak ile karıştırılır ve etkilenen alan peçete, sonra ikinci üst bez ile kaplıdır üzerine empoze. hızla keskin bir ağrı kaldırır, ancak tedavinin ana yöntem olamaz: Bu buz kompres tutmaya Uzun önerilmez. lila çiçekler, solucan otu, at kestanesi, hindiba ve diğer - en hala tıbbi bitkilerin tentürler, tuz, kum, turp, sıcak paketler kullanan bir ısıtma kullanımı.

Geleneksel şifacılar terebentin yanan ya da sıcak demir ile ısınma gibi böyle tehlikeli barbarca yöntemlere başvurmadan etmeyeceğini belirtmek gerekir. Akut ağrı kurtulmak için çalışıyorum, hatta daha kendinize zarar edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.