Ev ve AileÇocuklar

Genel gelişiminde Yükseklik ve çocuğun ağırlığı

aile içinde bir çocuk olduğunda, bu genç çift için en önemli olay haline geldi ve ardından uykusuz gece, yürüyüş, beslenme ve bebek bezi gibi gerçek bir endişe başlar. Küçük bir mucize yeni ebeveynler için paha biçilmez bir hediye olarak Ancak, tüm bu sevinç ile yapılır. Yaşamın ilk günlerinden bebek anne ve baba çocuğun büyüme hızı ve kilo karşılık gelip gelmediğine endişe olması şaşırtıcı değildir ve eğer başarıyla fizyolojik gelişimini geçirir.

Hemen sizin yavru genetik yatkınlık oynadığı büyük rol, bu onun anne ve dedesi itibaren aktarılması nedeniyle bu konuda kesin rakamlar basitçe var olmadığını belirtmek gerekir. Büyüme kocan ise 2 metredir nedeni budur, o zaman ne öncesinde büyümede akranlarının çocuğunuz, ve tersi dert etmeyin. Aynı genellikle kalıtsal ağırlıkça yaklaşık söylenebilir.

Tıpta ise, hala ihtiyaç vardır kontrolü altında çocuğun boy ve kilo tutmak için çizebilirsiniz standart göstergeler, ortalama etmiştir. Aslında bebek için erken yaşta olumsuz etkileyebileceği de bazıları faktöre çok sayıda etkilemektedir. Bu nedenle, bu tür boy ve ağırlık gibi göstergelerin oranında aşağıdaki tablo kullanmak en iyisidir. Sağlık kuruluşlarında bulunabilir Tablo ilişkileri, büyük olacak genç ailelere yardım bebek monitörü gelişimi açısından

Erkekler ve kızlar farklı performans standartları var için Böylece, fizyolojik olarak kızlar erkeklerden daha hızlı gelişir. Aynı zamanda ağırlık ve yükseklik açısından değil, aynı zamanda zihinsel ve de sadece düşünülmelidir fiziksel gelişme. Kural olarak, sadece tarama başlamadan önce kız olarak, konuşmak da oturup yürüyebilir ama. Bu nedenle, genç ebeveynler çocukların erken gelişim ile ilgili tüm konularda çok yararlı bilgiler elde etmek çok önemlidir.

Ayrıca boy ve unutulmamalıdır çocuğun ağırlığı bizi bunu sağlayan özel formüle sahip olduğundan, kendi başına yaklaşık olarak hesaplanabilir. Büyüme formülün ana bileşenleri anne ve baba büyüme geliştirir her iki ebeveyn, fizyolojik verileri kullanılır ve sen, bir kızsın Bu sonucun ardından 5 cm çıkarılır ise sonuç 2 ile bölünmektedir ve oğlan, sonra 5 cm ekledi. Örneğin: (+ 180 172) 2 = 176. kız 5 cm ve 171 cm elde çıkarma ve bir erkek ve 181 cm her kolay şekilde elde edilmesi için 5 cm 'lik ilave için ..

yaşamın ilk yılında çocuk bundan sonra da büyüme yavaşlıyor, çok hızlı büyüyor. İlk yıl bebeğin vücut neredeyse iki katı artmaktadır doğumda yüksekliği ile ilgili olarak ise 25-28 cm ortalama ile büyür genellikle olduğunu söylemek yeterli. Vitaminlerin büyük miktarda tüketimi ile kombine güneş ışığı ve ısı yeterli miktarda fizyolojik gelişimin hızlandırılmış sürecine katkıda çünkü Yaz aylarında çocuklar, yukarı çok daha yoğun büyür. yaz boyunca bebeğin Boy ve kilo genellikle yaz aylarında çocuk görmedik olanlar tarafından belirtilmektedir artmaya garantili ve Eylül ayında bunları karşılanır. Hemen hemen tüm alt önemli ölçüde büyüdü söylüyorlar.

Sonunda büyüme ve gerçeği vurgulanmalıdır 2 yıl içinde çocuğun ağırlığı dengeli bir diyet ve vitamin yeterli miktarda bulunmasına bağlıdır. çevre dostu bir atmosfer ve ev yapımı yiyecek onların sağlıklı geliştirilmesine katkıda bulunurken Taze hava da önemli bir rol bu kadar çok anne köyde çocuk veya dedesi için yaz kampları çocuklarını göndermeyi deneyin bu konuda oynar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.