FormasyonOrtaöğretim ve okullar

İnsan bacak kasları: yapısı. İnsan anatomisi: Bacak kasları

Alt uçları lokomotor aygıt fonksiyonu olarak çalışır. Ne zaman arka, kalça veya üst ekstremite, itme yönünde değişiklikle kas çalışması değişiklikleri üzerinde yükseğe alt destek hamle,. Biri hareket veya başka uzuv farklı bir karakter haline gelir.

makale ayak anatomisi ve özellikle insan bacak kaslarının bütün yapısı ile ilgilenir.

Kemikler ve eklemler

Alt ekstremitelerde Katı kemik temeli bir kalça kemiği, geniş ve sağlamak fibulayı. Ana yükü onlara düşer. Bu durumda, bu bölümü yanı sıra tüm vücutta büyük femur olduğunu. Küçük ve kaval birlikte alt bacak makyaj ve kemikler birçok küçük kemikler karmaşık bir yapıya sahip olduğu ayak altına. Arada bu kadar mobil hale bir stop yapmak eklemler vardır. Bu, bir kişinin istikrarlı bir konum işgal etmeye olanak verir.

ayaklarda büyük eklemler herhangi hareketten sorumlu her biri kalça, ayak bileği ve diz vardır. onlar arıza başlarsa, o zaman hareket zordur ve hatta yapmak imkansız olabilir.

Kan damarları ve sinir uçları

Alt uzuvların oksijen ve beslenme çok ihtiyacımız var. Bu nedenle, kan kısmını sağlayan geniş bir damar sistemi, orada gelişti. Burada ana damar - femoral arter. alt ekstremitelerde tüm kan içinden sağlanmaktadır. Sonunda bir kılcal ağ oluşturan pek çok dala, daha ileri, bu dal. Viyana arterlerin seyrini tekrarlayın.

sinir uyarılarının olmadan hareket imkansız olurdu. Sinirler gerekirse aktive, kaslara uygun. bacakların yapısı bir bütün olarak ve insan ayak kaslarının yapısı (resme bakın. Aşağıda), özellikle vücudun geri kalanıyla aynı yasalara dayanarak. Bu nedenle, eğer hasarlı sinirler trafik felç oluşumuna ayrılacaktır.

Bu insan anatomisinin bu bölümünde yer almaktadır. Bacak kasları, onların yapısı ve düzeni, şimdi daha ayrıntılı olarak düşünün.

kaslar

alt ekstremite kasları kol kaslarının daha güçlü. Ama, öte yandan, onlar üst ekstremitelerde olduğu kadar doğru değildir. İnsan bacak kası büyük egzersiz oluşturdu. Örneğin, bir çalışan profesyonel sporcular atlama desteğin gücü fazla altı yüz kilogram olduğunu. itme ardından onlar yüksek atlamada yaşanan Daha stres,.

kollar, omuzlar, gövde: Bütün bu ve diğer hareketler de bir insan bacak kaslarını, ama kasların diğer gruplar sadece sürecine yardımcı olmuşlardır. o çok enerji gerektirdiğinden, bu yük, küresel olarak adlandırılır.

İnsan anatomisi: Bacak kasları

kaslarının vücuda dört gruba ayrılır:

 1. uyluğun ön grubudur.

 2. Arka kalça grubudur.

 3. Kalçalar.

 4. alt bacak kasları.

Bize ayrı ayrı ayrıntılı olarak grupların her düşünelim.

kalça ön grubu

Onlar dört başı olduğu gibi bu bölümünde Bacak kasları adam adı, "kuadriseps" şunlardır:

 • rektus kası;
 • İç Vastus;
 • yan rektus kası;
 • Ortalama Vastus.

Kuadriseps - İnsan vücudundaki bütün kasların en güçlü. Bu eğik sartorius kesişen tüm ön yüzeyine, üzerinde uzanır.

kuadriseps bütün kafalar, genel olarak uyluk tendonun alt kısmında birleşirler.

Rectus dvuperistoy ve en uzun olduğunu. Bu aşağıya doğru genişler ve uyluk orta ulaşır, daha sonra daralır ve diz-fincan birleştirir bir tendon haline gelir. Ön yüzeyde bulunan, gelir ve tibia tuberosite biter.

İç vastus kalındır. Bu ön-medial yüzeyde bulunan ve ön kenar rektus kası kapsar. İçinde o medial grupla temas halindedir. Bazı yerlerde bu sartorius kapsar. Anterior-medial yüzeyi çevreleyen kasların Paketler, eğri bir yönde ileriye ve aşağıya in. femur alt kısmında da tendonun doğrudan insan ayağa kas bağlayan tendonuna girer.

dış kol ise ön dış yüzeyi üzerinde, geniş düzdür. Bazı yerlerde bu geniş fasya zorlayarak olan kas kapsar. Düz ön kenar kas kapsamaktadır. Kasların Paketler içine (rektus tendonu) dokuma, ön ve tendon içine alt fırsatta uyluk kapsayan eğri bir yönde ileriye ve aşağıya gidin.

Ortalama Vastus sunulan dört zayıf. Bu düz ve çoğu ince ve ön yüzeyi üzerinde yer almaktadır. Ortalama Vastus kendi ¾ üst dahilinde mezhvertalnoy hattından başlayarak, düz kaplı. tutamlar düz tendon dönüşmesini, düz bir şekilde dikey bir yönde. uyluk tendon alt kısmında doğrudan kas ilişkin diğer tendonuna bağlanır.

kuadriseps tarafından gerçekleştirilen ana işlevi - dizlerinizi doğrultma. İki parçalı kas kalça fleksiyon yer alır ve ileri hareket ettirildiğinde pelvis.

Bacak kasları, fotoğrafları makalesinde sunulmaktadır - Vücudumuzun karmaşık bir sistemi.

Arka kalça grubu

Bu bölümde, iki tarafın yakın, biceps femoris olduğunu. Adından da anlaşılacağı gibi, bu iki kafa oluşur:

 • iskiyal tuberositastan uzun, kaynak;
 • Kısacası, ortada yanal üçte ağzından gelen.

Onun ana işlevi diz fleksiyonu ve alt bacak kalça uzantısı etmektir. Buna ek olarak, birlikte büyük olan bir lokal anestezinin alt bacak güçlendirme sırasında gövdesini uzanır.

kalça

Bu kısım insan ayak aşağıdaki kasları içerir:

 • ilye;
 • Ortalama gluteus;
 • küçük gluteal.

İlk kalçalarının tüm yüzeyini kaplar. Bu nedenle, kalça şekli bunun üzerinde daha bağımlıdır. kas kaynaklı iliumun, kuyruk sokumuna ve sakrum dorsal yüzeyi. gövdenin doğrultma, hem de bacaklar geri çekme: ana görevi, kalça eklemi hareketini sağlamaktır.

baldır kasları

Onlar alt bacak sona olduğunu, ayrıca söylemek şu insan bacak kaslarının yapısı göz önüne alındığında. ortak tendonu var iki oluşan triseps vardır.

Buzağı kas tendon gitmek kafaların çiftinin femoral kondiller kaynaklıdır. Daha sonra, kalkaneusun arka yüzeyine bağlı olan bir kütle Aşil tendonu, devam eder.

Başka soleus kası aradı. Gastroknemius kasının üzerinde yer almaktadır etli ve kalın olup büyük bir kısmı boyunca uzanan bacak kemiklerinin. Bu kafa kaynaklıdır ve fibula üst üçte birinin altından ayağın orta üçte dokunmadan tibial iner. Sonunda Aşil tendonu girer.

plantar arka kas o kondil ve femoral diz eklem (kapsüller) yukarıda başlar sundu. Bu topuk tepesinde sabitlenir, uzun ve ince tendonu ile birleştirir. Ancak bu kas hiç olmayabilir.

Vücudun bu bölümünde geliştirmek olarak ayak bileği kaslarının inatçı denilen Birçok uzman kuvvet meselesi çok zahmetli olur. Uzun süreli ve dinamik yük açıklanan grup çok cesur yaptı. Bu nedenle, daha da çok zor bunları geliştirmektir. Ama gerekirse, eğitmenler bu kaslar için egzersizler özel bir takım oluşturuyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.