FormasyonDiller

İngilizce: en kısa sürede ne zaman yenir?

acemi için, İngilizce öğrenmek, daha kolay zaman işaretlerini kullanarak, zaman zaman gezinmek için. çoğu durumda 1 defa münhasıran kullanılan bu kelime. en kısa sürede bir çok geçmeden basit zaman zarfları ve kompozit zarf olarak bu işaretleri dikkate alın. Bunlardan sonra ne zaman yemek ve nasıl bu önerileri çevirmek? Bunlar İngiliz filolojisinin çok ilginç sorulardır.

konuşmada en kısa sürede kullanılması. örnekler

"Bir zamanlar" veya "en geç" - İngilizce dil birlikleri zaman ve tercüme Rus ifade atıfta içinde en kısa sürede tamlama. Bu hizmet ifade 2 sözcükten oluşur. Zarf olarak etki karakteristik modudur. Yakında zarf "yakında" anlamına gelir.

üçüncü bir tarafın eylemlerinin söz konusu olduğunda acil bir konuyu gerçekleştirmek için birini sormak veya bir konuşmada bazen ifadeleri olmadan yapamaz.

En kısa sürede eve geldi, onu aradım. - O an eve geldi onu aramış.

Ya da ilk kişi.

İşimi bitirmek bitmez yürüyüşe gidecek. - Ben işi bitirmek en kısa sürede bir yürüyüşe gidersiniz.

mümkün olduğunca çabuk - en kısa sürede gibi lafın gelişi vardır. Bu Birlik daha da acil istek veya şey acilen yapılacak olan daha önemlidir.

Cümleleri. sendikalar zaman

Gelecekte - ilk bölümü günümüzde bazı koşul ve ikinci olayı anlatmaktadır önerileri vardır. Ve aralarında bir birlik olduğunda, eğer yoksa en kısa sürede gibi davranır olarak. Ne zaman yemek: Mevcut veya gelecekteki? bileşik cümle daima kural çalışıyor Zamanları, bir biz daha ayrıntılı olarak konuşacağız.

Böyle teklifler biri kullanılabilecek kelimelerin birliği: eğer yakında olduğu gibi var olduğu gibi, ne zaman. Olayın koşulu olarak bir zaman çerçevesi belirtmek için: Aynı işlevi yerine görünüyor sendikalar arasındaki fark nedir? Fark değerleri hala farklı olması. yanıtlama seleksiyonu sağlamaktadır "Eğer". "Sonra" Birliği olaylar dizisine değinmektedir, ancak belirli bir zaman aralığı. Ama en kısa sürede bu koşulu olarak derhal gerektirir.

Arabayı çıktı En kısa sürede, yağmur yağmaya başladı. - Sadece en kısa sürede arabada var gibi yağmur başladı.

Öneri net bir bağlam sağlar: Yağmur insanlar arabanın içinde sakladı hangi Aynı anda, geldi, ancak ıslanmasına zaman yoktu. Bu, bir bileşim zarf kullanıldığında, bu bağlamda.

En kısa sürede bir süre sonra olduğu gibi?

Ana hoparlör kolaylıkla başa çıkabilir zaman belirli bir miktarda ve genellikle tanımlamak zarf atlanmıştır. Ama yapamam seferde kurallarını anlamak için zamanın bütün bir dil okuyan. Örneğin, anlamak: kelimelerin "en kısa sürede" (en kısa sürede) yemek ne zaman sonra - Çeviri önerilerinin şimdiki ve gelecekteki geçmiş? - O dünkü raporu ile anlaşma en kısa sürede hazır olacak.

geçici bir durum olduğu bileşik cümle, olarak, kural uyumu kullanın. Birlik irâde eder sonra gramer kuralına göre, ve sonra tüm cümle basit şimdiki zaman inşa edilmiştir.

En kısa zamanda trenden olsun, ben kardeşimi göreceksiniz. - En kısa zamanda trenden adım olarak, kız kardeşimi görüyorum.

ana parçasıdır - Ben gelecek zamanda yapılmış bu cümleyi görüyoruz. teklifin bir alt kısmı - şimdiki zamanda.

üslup geçmiş zamanda kullanılan durumlar vardır. Eylemler ve alt ve ana önerileri geçmişte yer almış. Ama olaylardan biri önceydi, ikinci yürütülmesine yönelik bir durumdur. Geçmiş basit zaten konuşmanın günümüze kadar bitirmek için emin olan işlemlere başvurmak için kullanılır.

Onlar eve ulaştı kısa sürede Tom kız koydular. - onlar eve var en kısa sürede Tom kız çaldı.

Ben geldi en kısa sürede, onlar bir taksi binip gittiler. - En kısa zamanda yaklaşırken, bir taksiye binip uzaklaştı.

Geri Pazar günleri ibadethanesi var kadar Bazen babamı görmeye olmaz, ama ben evin koştu en kısa sürede o gece önce gördüğü bana ne olurdu. - Ben pazar gününe kadar babasını görmedi, o henüz kiliseden dönmedi, ama en kısa sürede evin içine koşarken, o bir gün önce gördüklerini anlat başladı.

Bu örneklerden her zaman kullandıkları yılında Geçmiş basit (basit geçmiş zaman).

İnşaat en kısa sürede zaman ve Kıyı olarak

Ama bir eylemi ifade etmek için kullanılan mükemmel bir zaman açıkça belirtilen süre kadar oluştu. en kısa sürede İngilizce önerisine çevirmek için şüphe olduğunda bu düşünülmelidir? Aynı zamanda ne zaman yenir?

Mükemmel Geçmiş oluşan olarak, şekilde gösterilen. Bu şematik olarak mükemmel her zaman.

ÖRNEK Bir vermek: o evlendim ettiği gibi kısa sürede, o mutlu oldu. - Evli olduğunu kısa sürede hemen daha mutlu oldu.

tasarım zamanı (Geçmiş tamamlandı) o Geçmiş Mükemmel oldu gösterir de evlendim almıştı.

Bu kez pluperfect çağrılabilir. Kıyı sert zaman alt fıkrada eylem ana kısmı hareket başlamadan önce meydana gerçeğine odaklanıyor.

zarf yakında

Bir diğer önemli konuşma zarf (zarf) - yakında bağlama bağlı olarak, çeşitli yollarla bir cümlede tedavi edilebilir. Rus lehçesi yakında er ya da isteyerek - tüm en kısa sürede tercüme. Bu sözler-işaretçileri bazen zamanın işaretleri olarak adlandırılan.

Yani, yakında: o bir zarf saatin kaç rakam? Yakında zamanın zarfları ifade eder ve genellikle eylem gelecekte gerçekleşeceğini gösterir. Ama etkinlik tarihinden somut bir tanım yoktur.

Doktor birazdan burada olacak. - Doktor yakında olacak.

Ancak, her zaman zarf geleceğin varlığını yansıtmamaktadır. doğru zaman kullanmak amacıyla, bir ifadenin anlamı bağlamında güvenmek iyidir.

Nasıl zaman zarf ile bir sorgu oluşturmak için? soru cümlesi ileri nasıl konur inşa etmek. Sonra - zarf, cümlenin dinlendikten sonra.

Ne kadar sürede işi bitirmek? - Eğer işi bitirmek edebiliyoruz ne kadar hızlı?

Yakında Zarf - zaman işaretleyici?

Zaten belirtildiği gibi, zarf yakında süresinin çeşitli özelliklerini belirtmek için kullanılır. Ve her zaman geleceği ifade eder. Başka hangi kere kullanılabilir? Şimdi anlayacaktır.

İşte yakında kelime ile birkaç kompozit zarflarının bir örnektir. gelecek veya mevcut - (muhtemel olduğu gibi) İngilizce süresi en kısa sürede değil cümleyi ifade nedir? (Daha önce iyi) ekspresyonu erken o kadar iyi; veya ifade "kısa bir süre sonra"? Anlaşma zor olduğu için bütün bu nüansları Eğer başında bir konuşma ezberlemek gerekir. örneğe bakın:

Mezun yakında bir iş buldu. - mezun sonra o iş buldu.

O zamanlar geçti, ancak bu cümlede zarf oprelelennoe olay ardından olası bir gelecek, kısa bir süre değil. Bu durumda, en kısa sürede hemen sonra burada tercüme etti.

Nasıl bilgiyi pekiştirmek?

Çalışmanın altında seçilen konu üzerinde bazı basit egzersizler yaparak Hergün, karmaşık kural öğrenmek kolaydır. kullanılmalıdır Sunan çeşitli teklifler, yakında en kısa sürede işaretini veya. çeviride ne zaman yenir? Düşünün.

  • karanlık, boş sokak sonra. - En kısa zamanda karanlık olduğunda, sokak boşaltacaktır.
  • en kısa sürede eve beni ara. - Eve gelecek olan en kısa sürede beni arayın.
  • Ben en kısa gelirim serbest süresi olduğundan dolayı serbest vremya.- gelmez ben gelecek.
  • Hemen mektubu okuduktan sonra, onu parçaladı. - O mektubu okudu vardı sonra, o parçalar halinde yırttı.

Ama önce Rus dilbilgisi başa gereklidir. Sonra İngilizce zamanların dizisini ilişkin teorik bilgiyi algılamak daha kolay olacaktır. Örneğin, ne kadar bir bileşim cümle oluşturmak için? Bir cümlede özne ve yüklem nedir?

Cümle çeviri gramer çalışmak ve egzersiz paralel olarak, İngilizce dil gerçekten kısa sürede fethetmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.