SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Stugeron": İlaç kullanım, fiyat ve değerlendirmeleri için endikasyonlar

Modern insan çeşitli hastalıklara maruz kalır. Son yer bozulmuş baş sirkülasyonu ile ilişkili patolojiler tarafından işgal edilmez. Bu gibi sorunların sinyali genellikle baş dönmesi, mide bulantısı, kulak çınlaması, baş ağrısı, hafıza problemi olabilir. Bu belirtilerle, her zaman bir uzmanla temas kurmalısınız. Ve eğer böyle fenomen zayıf serebral dolaşımla tahrik edilirse, o zaman doktorlar genellikle Stugeron ilacı reçete eder. Bu ilacın kullanımı için endikasyonlar ek açıklamada bulunabilir. Ona döndüğümüz kişiye.

Preparatın tanımı

"Stugeron" tıbbı beynin bozulmuş kan dolaşımının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlacın etken maddesi cinnarizin'dir. İlacın vücuda getirdiği faydalı etkileri veren bu madde budur.

Kullanım için hazırlanan "Stugeron" endikasyonları oldukça kapsamlıdır. Sonuçta, ilaç aşağıdaki temel fonksiyonları sağlar:

 • Kanı sıvılaştırır;
 • Kırmızı kan hücrelerinin esnekliğini arttırır;
 • Düz kasları rahatlatmaya yardımcı olur, böylece damar spazmlarını ortadan kaldırır;
 • Vazokonstriktör maddenin vücut üzerindeki etkisini önler;
 • Beyin beslenmesini geliştirir;
 • Çevresel dolaşımı etkinleştirir.

Bu özellikler göz önüne alındığında, doktorlar genellikle Stugeron ilacı reçete eder. İlaç kullanımı endikasyonları, yetersiz nefes alma, sinir dokularının zayıf beslenmesi ile ilişkili patolojileri içerir. İlaç Raynaud hastalığı, vestibüler apareyin kırık çalışması, trofik ülserler için kullanılır.

İlaç pediatride yaygın olarak kullanılır. Sinir sisteminin patolojileri teşhisi konan yeni doğan bebeklere bile atanır. Ne de olsa, bazı hastalıklar çocuğun gelişiminde gecikmelere neden olabilir. Bu gibi komplikasyonlara karşı koruma sağlamak için doktorlar Stugeron'un bebeklere ilaç vermesini emreder. Uzmanların ifadeleri, ilacın böyle bir işlevle sık sık baş ettigini tanimlar.

İlaç tablet (beyaz gölge, kokusuz) ve kapsül şeklinde üretilir.

Bir ilaç reçete edildiğinde

Nörolojide en çok aranan ilaçlardan biri de Stugeron ilacıdır.

Bu aracın kullanım endikasyonları aşağıdaki rahatsızlıkları ve koşulları içerir:

 1. Vestibüler rahatsızlıklar. Çare, Meniere hastalığı, kulak sesleri, nistagmus ile birlikte yardımcı olabilir. Kusmayı, labirent kökenli mide bulantısı, baş dönmesini ortadan kaldırmak için kullanılır.
 2. Serebrovasküler doğanın belirtileri. İlaç, sinirlilik, vasküler genetik baş ağrısını etkili bir şekilde ortadan kaldırır .
 3. Kinetozun önlenmesi. "Deniz", "hava" hastalığının belirtilerini ortadan kaldırmaya yönelik bir çare önerilir.
 4. Migren. İlaç patolojinin kendisi ile mücadele eder ve nöbetleri önleyen mükemmel bir önleyici araçtır.
 5. Periferik dolaşım bozuklukları. Tromboflebit, Raynaud hastalığı, diyabetik anjiyopati, "aralıklı" topallanma için ilaç atayın. Tropik ve varikoz ülseri de dahil olmak üzere trofik bozuklukların tedavisinde etkilidir.

Bu bebeğin hipoksik beyin hasarıyla birlikte perinatal bir sinir sistemi işlev bozukluğu olması durumunda, bu ilacın yenidoğanlara atanması haklı çıkıyor.

Bu gibi koşullarla, yaş sınırlamalarına rağmen, doktorlar "Stugeron" tıbbı tıbbı reçete eder. Tıbbi tanıklıklar, uygun tedavisiz çocukların felç, epilepsi, düşünce bozukluğu ve daha birçok olumsuz sonuç geliştirebileceğini ifade eder.

Ilacın dozu

Talimat, aşağıdaki önerileri göz önüne alarak ilaç almayı önerir:

 1. Beynin rahatsız edici kan dolaşımı. 1-2 tablet (25-50 mg) için günde üç kez reçete edilir.
 2. Yetersiz periferik dolaşım. 2-3 hap için günde 3-3 defa kullanılması önerilir.
 3. Vestibüler rahatsızlıklar. Günde üç kez, 1 tablet iç.
 4. Kinetoses. Ayrılmadan önce 30 dakika boyunca yetişkinler 1 tablet almalıdır. Gerekirse, ikinci hap 6 saat sonra sarhoş olur. Çocuklarda "yol" hastalığına karşı savaşmak için ½ yetişkin dozu kullanıldı.

İlaç bir yemekten sonra tüketilmelidir. Terapinin süresi ancak bir doktor tarafından belirlenebilir. Birkaç hafta ila birkaç ay arasında değişebilir.

Kabul kontrendikasyonları

İlaçların birkaç kısıtlaması var. Ancak bu durumda dahi, bu ilacı kendiniz reçete etmeyin. Tedaviden önce doktorla tedavi planını kabul etmek çok önemlidir.

Yani, ilaç şu durumlarda kontrendikedir:

 • gebelik;
 • emzirme;
 • Bireysel duyarlılık.

Parkinson hastalığına yakalanan kişilere büyük özen gösterin ve ilaç reçete et.

Yan Etkiler

Sadece Stugeron'un hangi endikasyonları kullandığını değil, aynı zamanda hesaba katılması da önemlidir. Geri bildirim, bazı hastaların yan etkileri olabileceğini gösterir. Bu nedenle, ilaç tedavisi hastanın durumunun dikkatle izlenmesini gerektirir.

Bazen böyle semptomlar vardır:

 1. CNS. İlaç artmış kas tonusu, ekstremitelerin titreme nedeniyle ortaya çıkan ekstrapiramidal bozukluklara neden olabilir. Depresyonun, hipokinezinin ileri yaşlarda yaşlanma, yorgunluk, baş ağrısı, uyku hali gibi durumlara neden olabilir.
 2. Sindirim sistemi. Bazı vakalarda, kolestatik sarılık, dispepsi, epigastrik ağrı, ağız boşluğunda kuruluk oluşumu vardır.
 3. Dermatolojik reaksiyonlar. Hastalar deri döküntüsü, lupus benzeri sendrom, terleme görülebilir. Nadiren kırmızı liken planus gelişebilir.
 4. Diğer belirtiler. Bazen kilo artışı, alerjik reaksiyonlar oluşur. İkincisi, kural olarak, ilacın hoşgörüsüzlüğü tarafından tahrik edilir.

Hazırlık "Stugeron": fiyat

İlaç pahalı ilaçlara uygulanmaz.

Tabletlerde (25 mg, 50 numara) ilaçların maliyeti 154 ila 201 ruble arasındadır.

Hastanın görüşleri

İnsanlar genellikle hazırlık "Stugeron" incelemeleri ile ilgileniyorlar. Bu ilacı kim aldı? Bu konuda ne söyleyebilirsiniz? Bu tür sorular genellikle hastalar tarafından sorulmaktadır. Tıbbı reçete eden kişiler fikirlerini paylaşmaktan memnuniyet duyar. Öyleyse, Stugeron'un tıbbı hakkındaki referansların ne olduğunu düşünelim.

Çoğunlukla ilaca ilişkin olumlu yanıtlar vardır. Hastalar, ilacın gerçekten sağlığı geliştirdiğini belirtti. Daha sakin bir davranış var, aşırı ton sönüyor. Muayene sırasında, çoğu hastada, bozulmuş kan dolaşımı ile ilgili teşhisler kaldırılır.

Stugeron uyuşturucu bebekler için çok sık önerilir. Ebeveynlerin ifadeleri, ilaçları aldıktan sonra olumlu bir etkinin neredeyse her kırıntıda olduğu izlenimini vermektedir.

Ebeveynler bu randevunun uygunluğuyla ilgili genellikle bir soru sormaktadır. Sonuçta, talimat, 5 yaşın altındaki çocuklar için ilaç kullanımını önermemektedir. Bununla birlikte, doktorlar hala yeni doğmuş bebekler için bu çare önermektedir. Bunun nedeni, her şeyden önce, fareye fareyle Stugeron'un ilacı ile aynı olumlu terapötik etkiyi sağlayacak tek bir analogun bulunmaması gerçeğidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.