Haber ve ToplumEkonomi

İktisadi temelleri. Fiyatlandırma - bu ...

Fiyatlandırma - öncelikle yolları ve tüm mallarla ilgili olarak fiyatı kurma yöntemleriyle karakterize hizmet veya mallar için maliyet oluşumunun bir süreçtir. geliştirme ve şirket hedeflerine ulaşılmasına tarafından belirlenir seçilen yönteme bağlı olarak. Çeşitli faktörler mal veya hizmet bedelinin aralığını yanı sıra fiyatlandırma obespechvayut kar büyümesi üretir yönteminin seçimini nasıl etkilediği hakkında kapsamlı analizi.

Şu anda, en yaygın yöntemler şunlardır:

mallar (hizmetler) üretimi, uygulanması ve daha fazla destek organizasyonu için 1. Maliyet bazlı fiyatlandırma - - Başlangıç noktası (maliyet başka bir deyişle) fiili maliyetleri olacak budur. Bu yöntem en yaygın olanıdır.

2. Rekabetçi fiyatlandırma - taktik ve en başarılı rakiplerin maliyetinin strateji oluşturma kullanılmasıdır.

3. isteğe bağlı olarak bir yönlendirme ile bir yöntem. Bu durumda, fiyatlandırma - öyle kapsamlı bir analiz ve optimal oranı "fiyat / maliyet" dayalı fiyatlarının sonraki oluşumu.

Şimdi daha ayrıntılı olarak fiyatlandırma sorununu düşünün. Yukarıda belirtildiği gibi, maliyet yöntemi ticari yapıların çoğunda en yaygın olanıdır. Bu odaklı ve çağdaş mevzuat ve ekonomi edilir. Fiyatlandırma dikkate tüm masraflar alınarak oluşturulmuştur. maliyet kurtarma ve karlılık istikrarlı seviyesini sağlayacak hizmetler için fiyat ayarlayın. Bu yöntemin en büyük avantajı - basitlik ve gelir garantili bir seviye.

fiyatlandırma yöntemi, rakipler benzer mal veya hizmetler için fiyat başlangıç noktası olarak alındığında. fiyatları bulun, şirketin üretim maliyetini tutmak için hangi düzeyde üzerinde karar verir. Bu yöntem sayesinde uzaklaşmaya yapar fiyat rekabeti. Ancak, olumsuz yönleri vardır. Farklı şirketlerin maliyet kesinlikle eşit olabilir. Başka bir deyişle, biri diğerlerinden ederken, iflas olacak er ya da geç, masraflı kısmını düşürmeden, fiyatları düşük tutmaya ve hala kar olmak gelemez.

Ücretlendirme yöntemi oldukça uzun ve pahalı bir talep üzerine yönlendirme ile. Bu bir ürün veya hizmetin algılanan değerine dayanmaktadır. Bu yöntemi kullanmak için, farklı kişilerin algı değeri farklı olduğunu unutmayın.
Bunun nedeni tadı, bu yüzden üzerinde ürün veya hizmetin, finansal durum ve bilgisi. değerin algılanması aşağıdaki değerleri:

1. Değerli - düşük maliyetli.

2. Değeri - Belirli bir fiyata almak kalitesi.

3. Değer - bu mal veya hizmet için benim gereksinimlerini karşılar.

4. Değeri - Bu ben bir ücret karşılığında sonunda elde ediyoruz.

Kurulan fiyata dayalı, Hesaplayabileceğiniz satış miktarını pazar araştırması yardımıyla. Böylece, belirlemek mümkündür fiyat seviyesini, şirket istenen kar elde etme ve gelecekte büyümek için izin verecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.