Haber ve ToplumEkonomi

Sübvansiyonlu bölgeler - Rusya'nın sübvanse bölgelerin bir ... Liste

Sübvansiyonlu bölgeler - bunlar ücretsiz olarak iade etmek zorunda kalmadan, federal bütçesinden finanse edilmek RF konular vardır. Rusya Federasyonu Yasası'nda harcama amaçlı sübvansiyonlar belirtilmemiş, bu nedenle bölge kendi takdirine bağlı onları bertaraf edebilirsiniz.

Öte yandan, hükümet, yerel bir üretici korumak için bütçesini yönlendirir. Bunlar, önemi bütün yönelik herhangi bir büyük ölçekli işletmeler, olabilir Rusya topraklarında oldukça büyüktür. Örneğin, işletmelerin madencilik faaliyetleri Saha Cumhuriyetinde (bu sübvansiyonlu bölgeler). En iyi 20 Rus lider bölgelerin listesi aşağıda sunulmuştur.

sübvansiyon transferleri almak Rusya'nın Bölgeler

Merkezin Bütçesi ücretsiz transfer alınan miktarını gösteren bir tablo bu tür bilgileri sunmak için en uygundur.

Tablo farklı türlerinin arıza olmadan Teşvikli hacimce 2013 verilerini göstermektedir.

Rusya'nın sübvanse bölgelerin listesi

Rusya Federasyonu'nun konunun ismi

sübvansiyonların toplam tutarı

Saha Cumhuriyeti (Yakutistan)

53 248113500

Tambov bölgesi

9 897685000

İvanovo bölge

9 093459900

Kabardey-Balkar

8 802198900

Kuzey Osetya Cumhuriyeti

8 792985800

Rostov bölgesi

8 595357800

Magadan bölgesi

8 380566400

İnguşetya Cumhuriyeti

8 366168800

Kurgan bölgesi

8 162312100

Çuvaşistan

7 759751100

Kirov bölgesi

7 726665500

Primor

7 416408700

Respublika Altay

7 374648900

Arkhangelsk bölgesi

7 330017700

Penza bölgesi

7 198034700

Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti

6 807642500

Voronej bölgesi

6 711864900

Saratov bölgesi

6 636746600

Mari El Cumhuriyeti

6 137821900

Bryansk bölgesi

5 926866700

2013 için veriler hayal kırıklığı vardır - 79 83 RF konular Rusya'nın sübvanse bölgelerin listesine dahil. Bunlar bütçe denkleştirme için hükümet sübvansiyonları aldı. Çünkü birçok faktöre arasında öylesine oldu:

- sübvansiyonların azaltılması , bölgesel bütçelerinin.

- Rusya Federasyonu konunun bütçesini düzeltmek için tasarlanmış şeffaf olmayan sübvansiyonların toplam ağırlığı, büyüme.

tablo Yakutistan federal bütçeden sübvansiyon büyük miktarda aldığını göstermektedir. Ama böyle bir toplamı sübvansiyon isim mümkün olup olmadığı? sorunun cevabı biz istiyoruz kadar açık değildir. Aslında yeni maden yataklarının geliştirilmesi için Yakutistan'daki gönderilen fonlar için Federal Merkezi'nin en olduğunu, Rusya'nın ekonomisi hangi hala oldukça bağımlıdır - petrol ve gaz. Ve tabii ki, ana petrol boru hattı "Doğu Sibirya - Pasifik Okyanusu" inşası Cumhuriyeti transfer miktarında büyük ölçüde etkilemiştir.

Para nerede oluyor?

Hükümet bu veya diğer devlet programları Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca uygulanmakta olan edildiği bölgelere hibe yönlendirir.

Böyle kuzey Rusya'da kanser merkezinin inşaatı gibi bölgedeki tıbbın gelişmesinde programları (2014 için teşvikler hakkında bilgi sonradan gelecektir) Soçi'de, ya gibi onlar, böyle spor tesislerinin yapımı gibi sosyal alanda ilgili olabilir.

yüksek sesle Düşünme

İzi Bulundu ve hibe bölgeleri elde etmekle bağlantılı başka ilginç özelliği. Sübvansiyonlu bölgeler - bu coğrafi olarak uzak alanlarda ve ilçeleri vardır. Moskova, aldıkları fazla fon olan mesafe büyüktür. Ama bu bilgi teyit edilemez gelmez. Sübvansiyonlu bölgeler - Bu ücretsiz servis almak ve ona bu hakkı Batırma konulardır. hesaplama 200'den fazla göstergelerin analizi yapılmış ve düzenleyici göstergelerin sonuçlarını karşılaştırmaktadır.

para transferi Dağıtım Denetim Odası tarafından kontrol edilen Başkan uygulanması kararnameler bakımından aldı. Bu durumda, bölgeler gerekli miktarda alamayabilirsiniz gelecek yıl için yüksek olasılıkla, yükümlülüklerini yerine getirmemektedir.

Kırım ve Sivastopol Yeni sübvansiyonlar. Mevcut durum

Katılım Sivastopol ve Rusya Federasyonu Kırım 2 aydan fazla oldu. önce.

Şu anda, RF deneklerin sayısı 85 birimdir. Ukrayna ve Rusya vergi mevzuatı farklı ilkeler üzerine inşa. Rusya'da, vergi kesintiler kuruluşları (yani. E. Gelir vergisi)% 90 toprakları faaliyetlerini, bütçe alanında kalır. Ukrayna'da, vergi indirimleri bu tür tam olarak hazineye gönderilir. Bu durumda, bölge geriye hiçbir şey yoktur.

Kırım konu üzerinde

tesisi - Herkes ilk etapta Kırım bilir. Sırasıyla, ve tüm altyapı misafirler için düzenlenir. Restoran, kafe, otel ve mini tatil Ukrayna devlet bütçesinde vergi öncesi mahsup. Şimdi Rusya yasasını değiştirmek ve bireysel girişimciler ve tüzel kişiler için takip yollarını kurmak için zamana ihtiyacı vardır.

Bu nedenle, Kırım soru - herkesin dilinde, bölge ya da değil sübvanse. Değerlendirilen bütçe hazırlığını her özerk cumhuriyet (Kırım ve Sivastopol) katıldıktan sonra. Sonuç Kırım sübvansiyonlar yanı sıra Kafkasya bölgesi için ihtiyaç olduğu sonucuna varıldı.

Kırım'da neler değişecek?

Yeni sübvansiyonlu bölgeler - Bu Sivastopol ve Kırım olduğunu. Onlar (böyle devam öğretmenler, doktorlar, polis memurları, vb. D.) Kamu çalışanlarının maaşları doğru düzeyde sağlamak zorunda kalacaktır. Kırım bakımından ve tüm Kırım kadar Sivastopol kaynaklarının (gaz, elektrik ve su) ve Sivastopol ile Ukrayna'dan. Bu nedenle, medyada bir kez bu malların Rusya ve özellikle Kırım için faturaların Ukrayna ödenmemesi ifadeleri idi. Tarım alanları kurudu beri, ekinler tehdit edildi, çöküşün eşiğindeydi. Ancak Rus yetkililer sorunu çözmek için. Kırım'da bugün zaten sulama için tüm yarımadanın ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olabilir yeni su kuleleri ile donatılmıştır.

Kırım - bölgeyi sübvanse veya olmasın? işe yarar bir yana Kırım nüfusunun onun kesintiler için Rusya Federasyonu bütçesi doldurmak olacak ve yarımada Rus turizm merkezi haline gelecek ve gelişecektir, bu sadece gelecekte mümkün olacaktır hakkında, öğrenirler. yarımadanın gelişme perspektifleri hakkında hiçbir sonuçlar bugün yapılabilir. Onların gelişimine Kırım ve Sivastopol Özerk Cumhuriyeti'nin hazineye aktarılacaktır bağışlanan büyük miktarlarda: Ama biz bu trendi varsayabiliriz. Ayrıca, devlet geliştirmek için bölgeleri destekleyecek yatırım ortamının ve yatırımcı çekmek.

2014 yılında Ukrayna sübvansiyonlu bölgelerin listesi

Son zamanlarda, Ukrayna gazetesi "Sermaye" Ukrayna bölgelerine sübvansiyonların dağılımı verileri yayınladı. Aşağıda Ukrayna bölgeleri sübvanse edilmektedir. Bunlar yükseldiginiz - küçüğünden en büyüğüne büyüklüğüne.

1. Chernihiv bölgesi - 1,37 milyon Grivnası.

2. Kirovohrad bölge - 1470000 Grivnası.

3. Kharkiv bölge - yaklaşık 3,2 milyon Grivnası.

4. Odessa region - yaklaşık 3,2 milyon Grivnası.

5. Lviv bölgesinde - 3.920.000 Grivnası.

6. Dnipropetrovsk bölgesi - 4040000 Grivnası.

7. Donetsk region - 5090000 Grivnası.

Tabii ki, liste hangi Ukrayna predstvaleny sübvanse bölgeler, tam değildir. Resmi kaynaklara göre, sadece bir kaç alanlar tam da bütçelerini yerine getirirken ve Kiev sübvansiyelere gerekmez.

sonunda

Her halde sorunlar vardır. Son dünya olayları, heyecan ve ret Ukrayna şimdi otoriteleri kadar ve Sivastopol arasında bitişiklik Kırım Yarımadası dolaylı, ama yine sıradan vatandaşların yaşam karmaşık olsa, tüm bu faktörlerin, - Rusya topraklarına kadar. Kırımlılar ve Sivastopol çalışmak ve çocuklarını beslemek istiyorum, çoğu - Sıradan emekliler, onlar benim yaşlılık barış istiyoruz. uzak siyasetten pek çok açıdan Rusya vatandaşları olarak bu insanların hepsi ve sadece kamuya açık bilgilerden sonuçlara varmak eğilimindedir. Ama bildiğiniz gibi, her devlet davranır medya sadece kendi çıkarları tüm etkinlikler, bu nedenle sıradan insanlar sadece olayın küresel doğasına bir fincan çay üzerinde oturan, spekülasyon olabilir. Ruslar daha kötü olmazlar iki özerk bölgelerin katılımından sonra yaşar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.