Uzmana sorun

Fiyat rekabeti

Bunu hala farklı depolar aynı mallar için fiyatların bile sadece biraz eğer, ama farklı gerçeğine dikkat mü? Bu - fiyat rekabet. Tek piyasalardan saygın mağaza ve şirketlere: Böyle bir kurs neredeyse tüm satıcılar tarafından kullanılmaktadır.

boyutları çok az olduğu ve bazen yüzde teşkil çünkü Tabii ki, fiyat rekabeti artık ciddi, sınırlıdır. Ama dikkate almak başarısızlık yine yanlış olur. Dünya Uygulamada, mal, hızlı ve hatta büyük ölçekli fiyatındaki azalma birçok örnek (vb elektronik ev aletleri, yarı iletkenler, seramikler, gıda ve.).

Genellikle hızlı ve basamaklı fiyatları "damping" - nadir bir olay, zorla ve ekonomik kusurlu (dezavantaj). Daha tercihen, tabii ki, fiyat sabitleme, örneğin değişmeden tutarak. önemli ölçekte İndirimli fiyatlar sadece iki durumda mümkündür: ya satıcının hemen maliyet (üreticinin fiyatlarından daha yüksek bir fiyata mal koyar) ve (özellikle toptancı) satın aldığınızda bu nedenle indirim yapabiliyor veya yasalar kuvvet girecek "rüzgar" STR (Devrim ) bilimsel ve teknik. İkinci seçenekte ise, ve bu anlaşılabilir: o düşüyor için modası geçmiş ürünler (özellikle elektronik ev ekipmanları) talebi olarak, yarın, hiç satılmayacaktır bugün ucuza satılmakta değildir.

daha karmaşık, yeni ortaya çıkması , teknik terimler ürünleri gibi fiyat kavramının dönüşmesine yol açar. Burada çok kullanıcılı fiyatının bahsediyoruz, satıcıları yönlendirilmiş alıcının maliyetleri, anaparaya olasılığını yansıtır ve yüksek dereceli mal için talep ve tüketim bir göstergesidir.

dış değerini yatan bir baz ile fiyatları doğrudan fiyata isnat edilebilir rekabetin nesne haline gelir.

Sonuç olarak, esas fiyatının anlayış (ya merkezde), böyle böyle devam kalite, özgünlük, progressiveness standartlara uyumluluk, tasarım, verimlilik bakım gibi görünen bir fiyat dışı kavramlara yol verme, dönüştürülmüş bir şekilde, tüketici tercihlerini dalgalanma hangi etrafında. d. Bugün, bu parametreler tüketici için yeni bir değerler sistemini oluştururlar ve bunlar öncelikle fiyat rekabeti dayandığını. Bu aynı zamanda ihracatçılar olarak hareket bireysel ihracat firmaları ve ülkeler için geçerlidir.

müşteri ihtiyaçlarına aralığını genişletmek onun rekabet ihracatçısı için daha sıkı gereksinimleri dikte eder. Bu model: rekabetçi ürünler sadece sırayla, ülkenin rekabet gücünü karakterize belirli koşulları gerektiren, rekabet şirket olabilir. çözülemez bir zincir, döngünün - Gördüğünüz gibi.

Bu model uzun süre görülür ve uzun incelenmiştir. yönetiminde sorunlar üzerine Avrupa Forumu (uluslararası) düzenli Batı ülkelerinin rekabet değerlendirmesine araştırma ve "rekabet" kavramı elbette, tasarım, imalat olasılığı olduğunu ve mal satış özellikleri (fiyat ve fiyat dışı her ikisi) en çekici olduğunu ortalama tüketici için.

(Dolayısıyla ve - kar için) tüketici için kavgada - fiyat dışı rekabet ve fiyatlandırma rekabetin temel yöntemler kullanır.

Fiyat rekabeti - bu rakiplerine göre daha düşük bir seviyeye fiyatlarının azaltılması dayalı doğal bir kavga satıcılar, bu. Sonuç, bu arada, (karlılık azalma veya tüketicinin ürüne "çekme" ve karı artırmak) her zaman tahmin edilemez ve bunların düşük fiyatlarla cevap verme ya da değişmemiş oranları bırakacaktır ya rakipler, eylemlerine bağlıdır.

Yarışmacılar her zaman fiyatlarda bir düşüşe karşılık gelmez. Genellikle kazanır daha kaliteli, daha yüksek güvenilirlik, daha çekici tasarıma (bkz yeterli miktarda varlığında, sen bile evde bakarak iyi bir Japon araba tercih edecektir) dayalı, fiyat dışı rekabet.

Fiyat rekabeti iki koşula bağlıdır:

1) teklif fiyatı ise - belirleyici faktör;
şirket bir lider haline gelmiştir eğer 2) "diye isim kazanmıştır" ve hatta bazen kendilerini zararına, fiyat indirimleri gelemez.

Ancak o zaman aynı fiyata şirketin geri kalanı kayıplara uğruyor olmasına rağmen, bir kar yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.