Entelektüel gelişimiMistisizm

Horseless Perun - Slav tılsım. Bir sembol değeri

Günümüzde oldukça zor bir zaman bile çok güçlü ve kendine güvenen bir insan desteği (oldukça açık olmasa da) sihirli güçler askere çalışıyor. Tılsım, uzmanlara göre, hemen hemen her nesne olabilir, ancak güçlü ve etkili halkının tarihine ve enerji ile ilişkili olan tek kişidir. biri eski Slav gök gürültüsü ve şimşek tanrısı ışık absorbe Yılanı, yenmek yapabiliyor - muska Perun balta olduğunu. panteonunda şimşek tanrısı neydi hatırlayalım Slavlar tanrıları silahı en güçlü büyü muska biri olarak kabul edilir ve neden?

Svarog oğlu

Slavlar, Perun inançları - tanrısı gök bulutları, gök gürültüsü ve şimşek, kraliyet otoritesinin sembolü, prensin maiyetindeki hamisi ve tüm askerleri. O Svarog, ateş tanrısı gelen, Lada, bahar, aşk ve evlilik tanrıçası doğmuştur. İsim Perun "çökertilmesi" olarak yorumlanır. O farklı kabileler ve halklar farklı isimlerle biliniyordu. Pyarun ve Litvanya'da - - Perkunas batı Slavlar bunu Provo, Belarus denilen anda. Tarinis - İskandinav geleneğinde, şimşek tanrısı Thor, Celtic'i aradı.

Farklı ülkelerde gök tanrısı açıklamaları benzerdir. O vardı bir kırmızı sakal, fırtına bulutu rengine yakın gümüş siyah saçlı. Perun bir at veya öttüğü ve beyaz kanatlı aygır ile koşulmuş bir savaş arabasına üzerinde gökyüzünde Slavlar göre hareket eder.

Allah bir fırtına yıldırım, şimşek, kılıç, mızrak, ve topuzlar ve eksenler çeşitli silahlı edildi. onun cephanelik en güçlü aracı Perun en balta olarak kabul edilir. Slavlar içtenlikle antik taş aletlerin parçalarında hazır bulundu o gök gürültüsü ve şimşek tanrısı Savaşta düştüğünü, mızrak ve okların enkazı olduğuna inanıyordu. Böyle eserler çok Slavlar tarafından değerlenir, bunlar şifa ve sihirli özellikleri bağladı.

diğer görevleri

patronized Perun savaşçıları ve asker olmasının yanı sıra, fırtına, fırtına ve şimşek tanrısı, o öğelerin yönetiminden ve insan hayatının bazı yönlerini kontrol sorumludur.

Yağmur - Eski günlerde, insanlar ilk bahar fırtına yıldırım tanrısı yere bulutlar "gökyüzü gözyaşları" dökülen ortaya olduğuna inanıyordu. Üstelik Perun yasaların yürütülmesini takip ve ihlalleri durumunda iyi kuraklık ve kıtlık nedeniyle cezalandırılamaz. suistimal insanlar ve onların kötü işleri gök İçin İnsan konutlar yanabilir.

Böylece, inançlara Slav göre, Perun oldu:

  • yıldırım ve gök fırtına tanrısı;
  • cetvel, yasaların uygulanmasında aşağıdaki;
  • yurtlarını, topraklarını ve ailesini savunan tüm askerlerin hamisi;
  • Kraliyet otoritesinin sembolü.

Modern bir kenarından ikinci fotoğraf balta Perun olarak.

O tapıldı?

Böyle bir tanrı insanların hayatlarını bağlıydı hangi Perun olduğu, kutsal özel yapılmış idoller yüklenen Kiev ve Novgorod, oluşturuldu. gök tanrı vücut, meşe kesilmiş bıyığının bir sembolü kabul edilir ve kulakları altın, kafasına dökme olmuştu - gümüş ve bacaklar - demirden yapılmış. O fermuar anımsatan bir mücevherli topuz, tutuyordu. Bu resim Önce sürekli özel rahip destekleyen ateş, yanıyor. nedense yangın söndürüldü varsa, ondan sorumlu rahip idam edildi.

Modern arkeologlar birçok kutsal açık havada oluşturulan Perun, adanmış olduğunu gördük. daha önce ayarlanmış idol merkezinde bir Sunak gözden çıkarılabilir demir halka içine yerleştirilmiştir. Perun suretinde civarında şenlik ateşleri içinde altı ila sekiz kuyu kazdılar.

Tanrı oldukça sık yapılan korkunç fedakârlıklar ancak savaş, doğal afetler ve sivil huzursuzluk arifesinde büyük bir yer. teklifleri en fazla sayıda, Perun Günü sorumluydu 20 Temmuz'da kutladı.

onlar muska yapma başladığında?

arkeolojik kazılar sonucunda elde edilen verilere göre, muska "Perun Axe" X yüzyılda zaten Kiev'de yapmaya başladı. Bu sürenin iki eksen bulunduğunu bildirdi yoktu.

bulgulardan biri balta paralel çizgiler, daireler ve zikzak desen zarar gördü kurşun, yapılır oldu. Silahlar geniş bıçak ve iç girinti ile balta en eski Rus tipi tekrarladı. Kiev Rus ilk prenslerinin saltanatı sırasında, X yüzyıl hakkında, Perun asker ve soylu azizi oldu. tanrının adı Yunanlılarla sözleşmeleri sonuçlandırmak için onların maiyetleriyle ile prensleri Oleg, Igor ve Svyatoslav yemin etti. XI yüzyıl bronz başlayarak gibi şehirlerde popüler hale gelmiştir Rus oberegi balta şeklinde çelik kütlesini dökme Suzdal Drogichin Novgorod vd.

Kim olur?

Bugün Perun balta güçlü adamın tılsım olarak kabul edilir. Genellikle, cesaret ve kahramanlık çarpın gücünü artırmak ve askeri iş iyi şanslar çekmek için askerlere verdik. Ancak, arkeolojik verileri gösterdi bu muska XI-XII yüzyıllarda yaygın Thunder Tanrı'ya tapınan ve onun koruma ve himayesi umut kadınlar tarafından kullanıldı. Buna ek olarak, aynı zamanda etrafında ve onun balta Perun birkaç değişiklik değeri böyle nazar ve bozulma gibi olumsuz sihirli etkilere karşı korumak için, hem de tasavvur planların uygulanmasında iyi şanslar çekmek için kullanılır.

Genellikle bu muska her ölçekteki gümüş veya bronzdan yapılmış. Bu büyülü öğeye vücudun savunma artırmak için özel işaretler, uygulanan güneş sembolleri ve yıldırım. Gümüş balta Perun - liderinin sembolü, lider. O niyetleri, manevi ve fiziksel güç saflığını sembolize eder. Buna ek olarak, bu muska olumsuz etkilere ve düşük düşüncelerden sahibini korumak edebiliyor.

büyülü etkisi

Kuşkusuz, balta Perun - askeri güce taşıyan vasi savaşçılar,. kendi halkına ve yerin için savaşanlar, bu savaşta korur ve risk alacaktır.

Bugün, bu muska daha yaygın kullanılabilir: askeri alanda ilgili olmayan kişilerin azim ve sebat, kararlılık ve cesaret artırabilir.

Bu Arcanum sadece sahibine değil korur, hem de ailesi. Hayatın boyunca birçok farklı durumlarda kullanılmıştır. Yani, kötü ruhlardan evi korumak için, balta okul binasında içine sokmak. Genç balta daire özetlenen etrafında hiç kimse, bir lanet zarar değil ki, düğünde evliler korumak. kadın doğum, kötü ruhları veriyor evden kovmak için, eşik bu silahları koydu. Axe böylece "çengel" ve Ölüm sürgüne inancıyla, birisi ölmüştü hangi tezgah, çarptı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.