Ev ve AileEvcil

Köpekler, onun belirtileri ve tedavisi Gıda alerjileri

köpeklerde gıda alerjisi olan oldukça beklenmedik karşılaştı. Köpeğim Amerikan Staffordshire Terrier farklı meyve sever doğurmak ve o zamanlar bana tarihleri dilenmek başlayınca bu yüzden, ben direnmeye ve ona yarım düzine verdi olamazdı. Benim favori güzellik tamamen kuvvetle onu kısa saç kıllı yaralar ile kaplı olduğunu görünce ertesi sabah ben korkuyordum. Ben hemen veterinere köpek aldı ve "tatlı ne ele verdi?" Diye sorulduğunda ya benim sürpriz oldu. Hep diyet onların pitomitsy izleyin ve asla ona şeker ve şeker verdi, ben hemen bu sadece tatlı olduğunu fark ve talihsiz tarihleri vardı. alerji bu tür bir tedaviye yarar birkaç Diazolinum tabletleri alarak içerir. Şimdi köpek vermek gıdaları tercih çok dikkat ediyorum.

köpeklerde Gıda alerjileri bazı ürünlerin bir tepkidir ve kaşıntı eşlik ciltte döküntüler, çeşitli gösterir. köpek gıda alerjisi neden olduğu tüm alerjik deri lezyonlarının% 40 kadar. Belirli bir alerjen bazı köpekler etkiler ve diğerlerinde herhangi tepkilere neden olmazlar neden sonu henüz belli değil kadar. Birçok köpek alerji genetik yatkınlık var. Bağışıklık sistemi, farklı alerjen proteinlerin maruziyet ile aktive edilmiş olan, bundan sonra, özellikle histamin, aktif maddelerin aşırı açma vardır. acil tipte aşırı duyarlılık, immün kompleksleri, gecikmiş tipte aşırı hassasiyet sirkülasyon oluşmasını: O organizmanın bağışıklık reaksiyonları üç tip ortaya çıkar.

köpeklerde Gıda alerjileri, belirtiler deride kızarıklık, kaşıntı, akut otitis media, ishal, kusma, şişkinlik, gözlerin enflamasyonu içeren deşarj sarımsı mukus kümeleri.

köpeklerde besin alerjileri nedenleri çoktur, ama başlıcaları şunlardır:

- (doğal ürünler ile kuru besleme) besleme karıştırılır;

- besleme protein içeriği artmış;

- Yeni bir gıda alerjisi eşliğinde stres, neden başka bir gıda değiştirmek;

- düşük kaliteli gıda;

- çeşitli şekerler içeren ürünler.

Alerjenler ürünleri ve yemine maddelerin çeşitli olabilir. Örneğin, köpeklerde gıda alerjileri neden olabilir arasında: sığır, kümes hayvanları, süt ürünleri, yumurta, soya ürünleri, buğday ve mısır, bitkisel yağ, kırmızı meyve ve sebzeler, maya, turunçgiller, balık yağı. Köpekler tatlılar (çikolata, şeker), baharatlar kontrendike tuzlama ve sigara da alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

, Alerjen aldıktan sonra saat başkaları ise - - Bazı günlerde ve hatta haftalarda: köpeklerde Gıda alerjileri farklı şekillerde tecelli. Teşhis için en etkili yöntem - bir gıda örneği.

Köpekler, tedavide Alerjiler:

alerjiye neden olabilir köpek diyet ürünlerinin 1. Kaldırma.

(3 haftadan 12 haftaya kadar süren) bir veteriner tarafından geliştirilen 2. Özel dengeli beslenme.

antihistamin ilaçlar 3. kullanımı.

ikincil enfeksiyonların 4. tedavisi.

Köpeklerin çoğu ırkları gıda alerjileri genetik yatkınlık vardır, bu yüzden ne yazık ki bu hastalık önlemek için çok zordur. Ama diyet evcil hayvan yemi konusunda veteriner hekimlerin tavsiyelerine uymaya bizim elimize geçer. Başka bir seçenek besin alerjilerinin önlenmesi son zamanlarda kuru yem birçok tanınmış üreticiler tarafından sunulan, hangi hipoalerjenik kullanmaktır. Başarılı önlenmesi için temel koşul hipoalerjenik diyet tek güç köpek olması gerektiğidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.