BilgisayarlarYazılım

HKEY Yerel Makine - nasıl oluyor? ise "windose" konulu HKEY Yerel Makine?

Oldukça sık bazı yazılım yüklemek veya sözde sistem kayıt çalışmalarına müdahale etmek Windows işletim sistemlerinin performansını artırmak için, ancak kullanıcı ayarları ve düzenleme HKEY_LOCAL_MACHINE değiştirmek için değil bir durum bulabilirsiniz. Bu nasıl iş parçacığı veya başka herhangi bir sistemde "windose 8" gitmek ve ayrıca tartışılacaktır. kerede Say: Gerektiğinde parametreleri izliyor ve düzenleme sadece eğer bütün işletim sistemine onarılamaz zarar yapabileceklerinin açık bir anlayış.

Kayıt defteri nedir?

Genel olarak, HKEY_LOCAL_MACHINE (SYSTEM) veya başka bir alt bölüm gitmek için nasıl soru kenara bırakarak, bu Windows kayıt yüklü tüm bileşenleri ve ayarların kayıt tablosunun bir tür olduğunu belirtmekte fayda vardır.

bilgi değildir, sadece kendi burada saklanır sisteminin araçları, ancak tüm aygıt sürücüleri veya kullanıcı uygulamaları hakkında. Sistem servisleri gibi Kabaca, kayıtlı değilse programların hiçbiri Ancak çalışamaz, konuşma. Benzer şekilde, ayrıntıları sicilinde yapılmazsa, hiçbir dosyayı açamazsınız.

Neden Windows kayıt gerekiyor?

HKEY_LOCAL_MACHINE şubeye gitmek için nasıl bir sorun, tek başına yeterli çözüldü. Bütün bu süreç tek bir çizgide özetlenebilir. Ama bu anlayış öncelikle tüm ihtiyaç vardır aslında, üzerinde durmak, daha tamamlandı.

Kabaca dosyaların şeklinde sunulan, tüm programları veya verileri (herhangi bir bilgi), konuşma, bir şekilde cihazın tüm "demir" onlar için yüklü sürücülerle düzgün çalışması gerçeğini söz değil, işletim sistemi tarafından kabul edilmelidir. İşletim sistemi olarak bunları algılayabilir? Birincil sistem BIOS sadece boot başlangıç ve ancak bundan sonra başlayacaktır işletim sistemi devreye girer.

Ve veri kayıt defterinden alınır yüklenecek. Windows kurtarma süreçlerine dikkat arada, eğer, her şeyden önce bunun bir önceden oluşturulmuş destektir kayıt geri yükler. Bu durumda, kullanıcı dosyaları bildirildi etkilenmez. Bu, kurtarma öncelik beklenmedik arıza anında kaldırılmış olabilir yazılım performansı için anlaşılabilir ayarlanır almaktadır. Ve böylece - sorun yok! Bir geri yükleme kayıt defteri restore edilerek sistemde şu anda mevcut değildir uygulamalar. edilebilmektedir sonra

Not: sabit sürücüden program dosyaları fiziksel olarak silinmez, sadece adını ve ilk karakterin isimleri okunmaz (genellikle $ veya $ ~) ile değiştirilmiştir edilmektedir. Böylece, sadece herhangi bir programın restorasyon yapmak tür vasıflara sahip işaretlenmiş tüm dosyaları tanımlamak için. Bu ilkeye göre, bu arada, ve sabit diskler, aynı zamanda flaş cihazı harici USB-HDD veya bellek kartına, en popüler standartları sadece dahil her türlü kayıp veri medyanın bir kurtarma işlemi için hemen hemen tüm bilinen yardımcı programları çalışır.

Hangi veriler HKLM dalında saklanmaktadır?

Ama geri kayıt dal kendisine. Yine, gitmek için nasıl sorusunu ele almadan önce veri burada depolanır tam olarak ne olduğunu anlamak gerekir, HKEY_LOCAL_MACHINE olarak) "8.1 windose".

Genelde çok dikkatli olmalı düzenlemek parametrelerine sistem ayarlarını ilgilendirir.

OS sürümüne bağlı olarak, bölümler farklı olabilir. Ama ana olanları alt DONANIM ve SİSTEM vardır. açıkça görüldüğü gibi, onlar programda, "demir" ve sistem parçası uygundur. Başka bir deyişle, ilk bölümü yüklü programlarla ilgili bilgileri saklar ve ikinci OS ayarları saklanır üçüncü, sürücüler ve teçhizat sorumludur.

Nasıl "windose 7" veya başka bir sistemde en hızlı şekilde HKEY_LOCAL_MACHıNE gitmek için?

Şimdi doğrudan girişi. Şu anda Windows-sistemlerin bilinen herhangi, HKEY_LOCAL_MACHINE gitmek için nasıl soru basitçe yeterince çözüldü.

Bu durumda biz programları ve hizmetleri çalıştırmak için konsolu kullanarak bahsediyoruz, çalıştırılabilir EXE dosyaları karşılık gelen standart bir komut regedit reçete "Çalıştır". basitçe girdikten sonra sol tarafta ağacın bir şubesi dağıtın.

"Windy 7" "Explorer" dan HKEY_LOCAL_MACHINE gitmek üzere

Ama yukarıda verilen yöntem tek kişi değil. Benzer şekilde, HKEY_LOCAL_MACHINE gidin ve nasıl sadece bir soru programı dosyasının Manuel çalıştırma ile çözülebilir.

O regedit.exe denir ve System32 klasöründe bulunur. Sistem hala müdahale hakkını teyit isteyecektir çünkü bu durumda, hatta yönetici olarak çalışan, gerekli değildir. Başka bir şey, uzantıyla REG ile anahtar dosyasını çalıştırarak birleştirmek istediğinizde. sistem kayıt defterini değiştirin basitçe olmaz çünkü Ve burada, hakları gerekmektedir admin.

kayıt düzenleme

düzenleme özellikleriyle, önce de belirtildiği gibi, son derece dikkatli olmak gerekir. Soru fiyat - bütün sistemin performansı.

Bu sorun yalnızca gerçeği ile ilgilidir, bu Kayıt Defteri yapılan değişiklikleri kaydetmek için kullanıcı, tür bir şey sunmak ve bir şey sabittir bile editör gelecek değişikliklerin kapanışında, (hayır olamaz diğer Windows programları ve ayarlara aksine ) otomatik olarak etkileyecek. Böylece, sadece tek bir tuşa değişen, tam bir boya için tüm sistemi getirebilir. Gereksiz yere Konuyu dokunmamaya daha iyidir.

Birleştirme ve gereksiz veri temizleme

Yani, HKEY_LOCAL_MACHINE gitmek için nasıl daha fazla veya daha az dizildi. Çok düzenleme sorular sorun olmalıdır için. Şimdi kayıt birleştirme hakkında birkaç kelime. Birçok kullanıcı hafif deyimiyle, bu sorun var, hafife. o kayıt defteri anahtarlarında konumu nedeniyle olduğu için boşuna, sorunlu sistem yükü oldukça uzun olabilir.

açıkça görüldüğü gibi, bu sabit diske eylemleri benzeyen, ancak fark onun saklanan kayıtları ve tuşların sipariş ve gereksiz kaldırılması ibaret değildir. özü nedir? İşletim sisteminin başlangıç kayıt ve daha da anahtarlarını tarar anda, daha fazla zaman yüke verilir. Sonuç açık: kayıt zaman temizlemek için zaman gereklidir. Ama nasıl yapılacağını?

en kolay yolu herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan otomatik temizleme ve birleştirme gerçekleştirmek için izin özel programlar, optimize, yararlanmak. En popüler araçlar arasında CCleaner, Advanced SystemCare, Glary Utilities, ve diğerleri tespit edilebilir. araci kümesi sistem kayıt sahip işlemler dahil tüm günler için modüllerin bir yeri vardır. Ama dar bir kitleye odaklanmış aracı, entegre bakım sisteminin bir program kullanabilirsiniz. Onlar da bolca eksiktir. Ama Ek temizlik ve hızlanma sağlayan program modülleri dahil gibi, entegre bakım uygulamak en iyisidir, bakarsan.

bizzat anahtarlarını değiştirerek girişme değer mi?

Son olarak, neredeyse kayıt defteri anahtarlarının değerlerini değişikliklerle başa çıkmak için uygun ve güvenlidir ne kadar önemli soruya bir cevap istedi. madalya iki yüzü vardır. Ayarları değiştirmek için arzu edilebilir görünüyor, ama diğer taraftan, sistem bileşenlerinin bazı ayarları, bir dalda özellikle yukarıda sözü edilen ayarları devre dışı bırakmak veya kayıt müdahalesi olmadan aktive etmek mümkün olmayabilir.

Eğer hiç şüphesiz işletim sisteminin olağan optimizasyonu, en uygun optimize uygulama istiyorum. Eğer belirli hizmetleri dahil etmek istediğiniz veya yapamaz manuel kurulum modunu kullanarak müdahalesi olmadan, sistemin belirli bileşenlerini aktive edin. Ve bu nedenle genellikle durur ve hatta yaşam belirtileri için geçerli değildir, böylece sisteme zarar vermemek için çok dikkatli olmak zorunda. Bundan sonra, hatta bazen tamamen yeniden yüklemek gerekli olabilir.

kayıt Hiç gitmek için daha iyi değil herhangi bir durumda, ve gerek kalmaksızın eylem belli bir noktada çalışan özüne bir anlayış olmadan, en dikkatle düşünülmesi gereken parametrelerin değişim konularını yaklaşmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.