BilgisayarlarYazılım

Nasıl farklı şekillerde bir dizüstü ekranda bir resim çekmek için?

gibi yaygın olmasa da, ancak bir soru ortaya çıkıyor her kullanıcı: "Nasıl bir dizüstü ekranda bir resim çekmek için en iyisidir?" Orada bir durum için uygundur çözümleri çeşitli olabilir ve diğer durumlarda kullanmayı tümüyle rasyonel olmayacaktır. seçenekler arasında aşağıdaki gibidir:

  • Kameranın kullanımı ile.
  • Yerleşik işletim sistemi araçlarını kullanma.
  • Program ihtisas yardımıyla.

bu makalede ele alınacak Yani.

Basit ve güvenilir

işletim sistemi yazılımı yüklemeden sonunda önce, çalışmıyor. Bu nedenle, yapamaz herhangi harici cihazlar olmadan, sonra bir ekran görüntüsü veya BIOS önyükleme ekranı almak istiyorsanız. Bu amaçlar için, mükemmel kamera, akıllı telefon veya video kamera uygun. aşağıdaki gibi, bu görüntü elde etmek için bir işlemdir:

  • Hemen pikap cihazı uyarı.
  • "Believe" düğmesine basarak dizüstü çalıştırın.
  • Pişmiş cihazı alın ve doğru anda bir resim çekin.

Kolay ve güvenli. Ama her durumda görüntü kalitesi, çok arzulanan bırakacaktır. Ama bu bir dizüstü sfotkat ekran olarak işletim sistemi görevini yüklenirken sürecinde olduğunu, farklı bir şekilde çözülemez.

Biz yerleşik araçları kullanmak

işletim sistemi yükleme bittikten sonra bir dizüstü ekranda bir resim çekmek için nasıl soruyu cevaplamak için çok daha kolaydır. Bu sorunsuz bu görevi çözmek yazılım araçları yeterince geniş görünür. Geleneksel olarak, onlar birleşti ve uzman ayrılabilir. Bunlardan ilki işletim sisteminin bir parçasıdır ve yükleme işlemi "windose" hemen sonra kullanılabilir. Ama ikincisi yüksek işlevsellik ile karakterizedir ve hızlı bir şekilde çoklu ekran yapmak için gerektiğinde daha iyi olanlar günler için uygundur edilir. aşağıdaki gibi şirketin "Microsoft" işletim sisteminin eski sürümlerinde bu soru cevaplanır:

  • Ekran Resim çekmek zorunda resmiydi zaman «Print Screen» basın. Bu şekilde elde edilen görüntü panoya üzerine yerleştirilmiştir.
  • Daha sonra, o düzenlemeye başlamak için gerekliydi "Paint".
  • botunun sona erdikten sonra bir resim ekler panoya. Bu iki şekilde yapılabilir: "Ctrl" tuşuna ve «V» ya da "Düzen" menüsünden ve "Yapıştır" sıcak bir arada kullanarak.
  • Sonra, ortaya çıkan görüntü düzenlenebilir ve kaydedilebilir.

o 5 Resimlere gerektiğinde Böyle bir yaklaşım durumlarda haklı. 5'ten fazla fotoğraf elde etmek istiyorsanız, o zaman bu tür sorunların çözümü için özel olarak hedeflenen özel yazılım araçlarını kullanmak daha iyidir.

"Windose 7" dayalı diğer çözüm

- sorunun çözümü için başka bir seçenek nasıl ekran resmini çekmek için laptop - "windose 7" işletim sistemi veya daha sonraki sürümlerinde - "Makas" bir program Çalıştırmak için aşağıdaki adresi girmeleri gerekir "Başlat \ Programlar \ Donatılar \ Makas." özel bir pencere açılacaktır. Düğme "Oluştur" sol düğme ayılar ile bir tıklama yapmak gereklidir. Bundan sonra manipülatör işaretçi bir haç dönüşür. İster romantik bir resim elde etmek istediğiniz ekranın sağ kısmını belirlemesine yardımcı olabilir. Alan seçildikten sonra, ikinci bir pencere açılacaktır. Nihai sonucu görmek mümkündür. Eğer memnun değilseniz, o zaman ekran görüntüsü kaydedin. Gerekirse, bu prosedürü tekrarlayın. Daha sonra aynı düzenlenebilir "Paint". Bir önceki durumda olduğu gibi, "makas" görüntülerin az sayıda mükemmel gidecek. Ama sürekli çekim sırasında kullanımları tamamen haklı değildir.

Uzmanlaşmış yazılım

HP dizüstü bilgisayar ekranının veya başka bir üreticinin bir resim çekmek için nasıl sorununu çözmenin bir diğer yolu, seri resimler yapmak için izin uzman programların kullanılmasıdır. Bunların arasında en iyi biri - bu «Tuşu Ekran» olduğunu. Bir sonraki kullanmadan prosedürü. o installyant interneti indirin. Bilgisayarınızda yükleyin. Sonra çalıştırın ve bir "sıcak" tuşu atayın. Basıldığında, özel bir klasöre sabit diske kaydedilen görüntü gösterilecek. Ardından, resim elde edersiniz hangi programı çalıştırın. İstenilen görüntü ekranda göründüğünde, "sıcak" düğmesine basın ve tüm - yeni slayt ekledi. Bu bir dizüstü ekranda bir resim çekmek için nasıl başka bir yoludur.

özet

Bu malzemenin çerçevesinde çeşitli şekillerde fotoğraf dizüstü ekran olarak nitelendirildi. kamera (ya da herhangi bir başka benzer bir cihaz) kullanılarak dayanan birinci yöntem, sadece ya da işletim sistemi indirme işlemi sürecinde kullanılabilir. Bu durumda resim kalitesi çok iyi değil, bu yüzden sadece bu gibi durumlarda kullanılabilir. "Vindovs" ve "makas" veya «Print Screen» ve 5 ya da daha verimli kullanılmasına ekran sayısını yükledikten sonra "Paint". Gerekirse Ama, en iyi özel yazılım uygundur Burst.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.