SağlıkMüstahzarlar

Enfeksiyonların% 90 yayılmış antiseptik deri yoluyla durdurulmuş olabilir

Bu ve çok daha fazlası ile birlikte Rospotrebnadzor himayesinde düzenlenen 7 Kasım 2014 Kongre'ye 6'dan Moskova'da düzenlenen uluslararası bir kongre "tıbbi bakım ile ilişkili enfeksiyonların önlenmesinde Modern tesisleri ve dezenfeksiyon ve sterilizasyon teknolojisi," tartışıldı SRİ Disinfectology Rospotrebnadzor.


kongrede odak modern uluslararası önleme yöntemleri ve tıbbi bakım ile ilişkili mücadele enfeksiyonları vardı özellikle de, epidemiyoloji ve enfeksiyon kontrol çeşitli yönlerini ele aldı. Ebola virüsü, koronavirüs, vs sebep olduğu bulaşıcı hastalıkların son kitle salgınlar ışığında .. bu olayı Holding bu yıl özellikle önemliydi.


Sunumlar dezenfeksiyon ve epidemiyoloji uzmanları, Rospotrebnadzor ve Rusya Federasyonu'nun önde gelen uzman araştırma kurumlarının baş uzman temsilcilerinin alanında tanınan uluslararası ve Rus uzmanlar tarafından yapılmıştır. Etkinlikte bir davetli özellikle Almanya, Avusturya, İngiltere, Belçika ve Italii.V gelen profesörler katıldı gibi, Kongre MD, Hijyen Enstitüsü ve Çevresel Tıp Greifswald Tıp Üniversitesi (Almanya), Prof. Axel Kramer MD müdürü davrandı Bilimler, Viyana, bulaşıcı hastalıklar ve Viyana Merkez Hastanesi tropikal tıpta danışman hijyen ve Tıbbi mikrobiyoloji Tıp Üniversitesi Bakanlığı (Avusturya başkanı I) Enfeksiyon Kontrol profesörü Oyan Assadian.V Avusturya Derneği Başkanı yaptığı rapor Profesör Kramer enfeksiyon kontrolünde el dezenfeksiyonu önemine de dikkat çekti. Profesör Kramer göre, eller sterilize etmek için en etkili bir şekilde, alkol cilt antiseptik kullanmaktır. "Hastane enfeksiyonlarının yaklaşık% 90 antiseptik bir cilt kullanılarak durdurulabilir" - dedi. - Antibakteriyel sabun ile, geleneksel el yıkama gerekse elde yıkama ile karşılaştırıldığında, alkol antiseptik ajanlar geniş bir mikroorganizma aralığının karşı daha yüksek bir etkinliğe sahip ve bunların kullanımı büyük ölçüde böylece bu prosedüre bağlılık seviyesini artırmak, işleme kolları azaltır. Buna ek olarak, cilt antiseptikler sabuna oranla cilt üzerinde daha az tahriş edici bir etkiye sahiptir. "


Raporda, Profesör Cramer Greifswald Tıp Üniversitesi'nde düzenlenen el hijyeni, uyum (prosedür bağlılığı) yükseltmek amacıyla yaptığı araştırma yöntemlerini sundu. Çalışmaya göre, gerekli uyumu artırmak hijyenik el yıkama için dağıtıcılar yeterli sayıda olduğundan emin olmak için bulundu. Örneğin, antiseptik ile dağıtıcılar tuvalet odalarda, arabaları giriş ve odanın çıkışındaki önce, hastanın yatak başında yerleştirilmelidir. Tüm uygun yerlerde dağıtıcı Kuramıyorsanız durumda, antiseptik bir el şişe kullanılması önerilir. İlginç dağıtıcıların tipi ve renk de tedavi kollarına personel ve hastaların bağlılığını etkileyen olmasıydı. Bu durumda, önemli ölçüde dağıtıcının sensör kullanılması durumunda antiseptik tüketimi artar (haftada 1.8 L basınç doz kullanılarak 0,15 l karşılaştırıldığında). dağıtıcı sarı arttırmaktadır antiseptik 2.65 litreye haftalık oranı dokunun.


Konuşmasında Profesör olan tıbbi eldiven delinme etkileyen en önemli faktörler olmuştur, başka çalışma sundu. Çalışma eldivenler sırasında, malzeme, manipülasyon tipi ve tekrar dezenfekte boşluk eldivenleri ana nedeni olabileceğini göstermiştir. Enfekte hastalarla çalışırken Nitril Eldiven kullanımı tercih edilebilir bulunmuştur, eldiven tavsiye 15 dakika içinde en fazla 3 kez tutabilir 15 operasyonun dakika ve eldiven dezenfeksiyon sonra değiştirilmelidir.


"Yadsınamaz el hijyeni hastane enfeksiyonu önlemek için temel bir ölçüsüdür gerçektir - Profesör Kramer sunumuna sonucuna dedi -. Bir orman orman yangını ile kaplanmış olmalıdır, bu alanda kazanılan bilgileri uygulama becerisi"


raporunda Profesör Oyan Assadian bir parçası olarak halen LPO yüzeylerin dezenfeksiyonuna ihmal kaydetti. sözlerini doğrulamak için, daha önce ve dezenfeksiyon sonrası hastaların raylı yataklarının kirlenme düzeyini belirlemek içeren bir çalışma göstermiştir. "Mikroorganizmaların dezenfekte 35 dakika boyunca 100 KOE / 100 cm2 1000'den KOE / 100 cm2 azalmıştır sonra" - kaydetti. yüzeyler ve hastayı çevreleyen nesnelerin yetersiz dezenfeksiyon koşullarına Dr. Assadiana göre, eldiven tıbbi personele korumak için güvenilir bir yol, ancak hiçbir hasta olabilir. "Ayrıca, eldiven olmadan ziyade eller daha mikroorganizmaların çok sayıda taşıyan eldivenli eller" - profesör söyledi.


Doğru kullanıldığında", eldiven Sağlık Memuru, hasta ile gerekli işlemleri gerçekleştirmeyin eldiven kaldırın ve tekrar ellerini dezenfekte eldiven giyin, ellerini dezenfekte edilmelidir. Ve böylece her bir hasta için. Ancak uygulamada, yüksek akış hasta koşulları altında bu tür bir sekans elde etmek zordur gerçekleştirin. Bir çözüm eldiven dezenfekte edilebilir, ancak eldiven ve dezenfektan özelliklerini anlamak ve dikkate almak bu durumda gereklidir, "- Profesör Assadian bir çalışmaya Akselya Kramera göndermede bulundu.


Profesör göre, daha yoğun ve sıkı eldiven daha dezenfeksiyon sonrası bakterilere daha az geçirgen esnek eldivenler. Bu sonuç, Profesör Assadiana liderliğindeki Viyana Tıp Üniversitesi'nden araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırmada tarafından onaylanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.