Sanat ve EğlenceSanat

Her resim Shishkin - oynama güzelliği tam doğası

Ünlü Rus manzara ressamı Ivan Ivanovich Shishkin güzelliğini öven resimlerinin yüzlerce geride Rus doğa. deneklerin seçimi büyük ölçüde büyüdüğü alana etkilendi. Bu Vyatka Eyaleti, Elabuga ve çevresinin kent - ait taşkın yatağı nehir Kama, dik bankalar, tüm bu ona ilham ve tuval üzerine ilahi güzelliği yakalamak arzusu yaratan geminin ormanlar, göller, güneş çim ... çalılıkları kesen ormanlık akışları.

favori konular

Huş, meşe, çam - ağaçları favori sanatçı. Hatta Rusya dışına bırakarak o Düsseldorf, Münih, Zürih mahalle dolaştım ve benzer türleri arıyordu. Onun büyük kızı Lydia ziyarete, Finlandiya içine çarpmak Ivan bu yerlerin doğası Rus birine çok benzer olduğu için, manzara resim yapmaya devam etti.

Eğer resimleri dikkatle Ivana Shishkina düşünüyorsanız, onlara çam ağaçları ile tekrarlayan manzara bulabilirsiniz. Kama görkemli güzellikleri çocuklukta Ivan kalbini kazandı.

"Çam ağaçları güneş tarafından aydınlatılmış"

1886 yılında yazılan "Güneş tarafından yaktı Pines," Shishkin, Rus ormanların güzelliği bize tanıtır: İki incecik, güçlü ağacın geminin direğe gitmek onlardan biri; kabarık taç hoş serin gölge oluşturmak; Elastik toprak kalın iğne mayınları, her gürültü drowns. Sadece kuş sesleri ve ulaşan rüzgara şube hışırtı Bir yaz günü sessizliği kırmak. Biraz reçineli koku esinti canlandırıcı, heyecanlandırıyor. izleyici kolaydır kendinizi hayal bu yerde. nasıl taburcu kabuğu, ince dalları, çam iğneleri dikkat edin. Sen düşünürdüm size fotoğrafın önünde o. Bazı insanlar bugün büyük bir dezavantaj düşünün. Biz Shishkin sırasında henüz degerrotipiyu icat etmedim unutmamalıyız. özgünlük, smear vuruşları daha yüksek değerli görüntü titizlik. Fotoğraf ve empresyonist dönemin gelmek oldu.

Ivan Shishkin - ince detayları ustası. O kasten yaptığı öznelerinize psikolojik yönünü vermez. O nasıl yaşadığını, nefes gibi yazıyor. O öğretmedi. hayatının baharında sanatçı musibetlerin ağır kayıplar bir dizi, Lord tarafından emanet ona sabır, haç olarak onun kaderini kabul, öğretti. Ne dernekler bu resmi Shishkin yapar? Güzel, güçlü, sağlıklı ağaçların bir çift - "Çam ağaçları güneş tarafından aydınlatılmış". öğle güneşin kavurucu ışınlarından onların gölge güzel barınak altında. Orada küçük ayısı yavrularının "Bir Çam Ormanı'nda Sabah" gibi eğlendiği olabilir veya yorgun toplayıcı önemli ölçüde rahatlatabilir. Hüzün manzara kaynaklanmaktadır. Sadece iki çam ağaçları ve orada boş bir alan. tuval yazma zamanda sanatçı zaten iki kez dul ve artık mutlu bir aile yuvasında yaşamaya fırsat için umut.

İki farklı insan gibi iki çam ağaçları

Ivan haklı psikolojik doğanın aşırı yük resimlerini düşündü. sanatçının otobiyografi, özel hayatında projeksiyonu, ruhunun acı ve sevinç - Yine de, her boyama Shishkin ortaya çıktı. sanatçı 23 yaşındaydı 1855 yılında yazdığı "uçurum üzerinde Pine" ve yazının "Vahşi Kuzeyde" yıl - - karşılaştırın 1891. Neredeyse 70 yıl. İki kez gömülü oğulları dul gelmiştir. hayatın ne bekleyebilir? Ne delici yalnız ve huzursuz görünüyor Valaam çam ( "Wild Kuzeyde" Shishkin). 1884 önceki çalışma ile kıyaslayın "kum üzerinde Pine."

O yılda, Bay Smith 52 yıl döndü. eseri ( "Fırtına Öncesi" resimlerinde "çam kum" ve) olarak, değişiklik için fırsat yeni bir hayata başlamak için umut vardır. bir kumul üzerinde yükseltilmiş sanki kumda çam bak. Kum tepeleri oldukça engellerin daha soğuk Baltık rüzgardan kalkan görünüyor. Hala güvenilmez zemin. Hiçbir önceki özgüven. Orada şüpheler vardı, ama umut kaybolmaz.

"Fırtına Öncesi"

Ivan çok çalışıyor. Çalışma kırmak ve düşmesine izin vermez. sanatçı, küçük ayrıntılara özellikle önem veriyor çim her bıçak, her yaprağı çizer. Shishkin, "Fırtına Öncesi" o yıllarda tam yazılır. Sağ taraftaki önemli ölçüde daha fazla yüklenmiş olduğunu unutmayın. Dar, ama net bir yol sağa bir dönüm noktası, geleceği kayacak hale getirir. su Standing - Bu dinlenmeye istediğiniz yer değildir. Mahsuniyet - suç yüklenmişlerdir. Gibi yaşadığımız sürece - biz ileriye taşımak zorunda! Sağ tarafta ve sarımsı yayılan taze ve parlak yeşil renkler, hafif solda çim solmuş. Büyük çalı - bir engel. Bu bir perdenin arkasında yeni bir hayat gibi. Bu nedir?

Shishkin son resmi

Çam ormanlar Vyatka ili, yüzüncü ağaçları ile çapı yarım metre ve yüksek varan kırk metre, ayrıca gemi veya direk ormanlar tarafından çağrılır. Düz güçlü ve hafif silahlar tersanede alınmış ve Gemi yapımında kullanıldı.

Değil tesadüfen Shishkin son resmi ile - "Gemi Grove" (1898). Sergi bu yıl Şubat-Mart aylarında düzenlenen ve İvan ona onun yeni bir iş sunuldu. "Yelabuga yakınındaki Afonasofskaya gemi korusu" adı altında daha bilinen Shishkin son resmi. Bu coşku bir sürü neden oldu ve 8 Mart'ta harika bir sanatçı öldü. Ölüm elinde bir fırça, yeni peyzaj oluşturulması ile yaptığı şövale bulundu ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.