Sanat ve EğlenceFilmler

"Harry Potter" ın tüm parçaları sırayla: bir liste ve kısa bir açıklama

Hayatta kalan çocuk ... Bütün dünya hikayeci Joan Rowling'in bu kahramanını biliyor. Yaramaz vichras, alnında bir yara şimşek ve yeşil gözlerle ince bir yüz. Herkes onun adının Harry Potter olduğunu söyleyecektir.

Sihirbazlar okulunda 7 yıl çalışma. 7 kitap. 7 film. Yani, sırayla "Harry Potter" ın tüm parçaları.

Film ve kitap listesi

Joyne Rowling, ya da Harry'nin annesi, peri masalı taraftarlarının dediği gibi, sihirbaz çocuğunun imajını kısmen kendi kendine yazdığını söylüyor. Birçok yayıncının kitabı bastırmayı reddetmesine rağmen, Harry Potter hakkındaki yeni hikayeler her zaman büyüdü.

Nihayet görkem geldiğinde ve onunla birlikte bir masal filmi önerdiğinde, Joan durumu şöyle dile getirdi: Bütün filmler ve aktörler onayını almalıydı. Belki de bu nedenle, Potter filminin versiyonu kitap kadar organiktir.

Kaleminden toplam 7 kitap yayınlandı ve aynı adlı yedi film çekildi. "Harry Potter" ın tüm parçalarını getirelim. Liste şu şekildedir:

1. "Harry Potter ve Filozof Taşı."

2. "ve gizli bir oda."

3. "Azkaban tutsağı".

4. "... ve Ateş Kadehi".

5. "... ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Emri".

6. "ve ... yarı kan prensi."

7. "Ölüm Yadigarları".

"Harry Potter" bölüm 1 - bölüm 3: sihirbaz güç kazanmaktadır

Klasik masalın arsa, iyilik ve kötülüğün yaşlanma mücadelesidir. Anlatıların başlangıcında, kötü zaten biliniyor - Lord Volan de Mort, "saf kan" ilkesini savunan ve iktidara giden yolda hiçbir şeye kayıtsız kalmayan korkunç bir karanlık sihirbaz.

Kötülüğün bu biçimine kim karşı gelir? Bir yaşındaki bebek! Gücünün okuyucuya olan kaynağı yavaş yavaş açılıyor. Annesi ona hayatını ve sevgisini oğluyla birlikte koruma altına aldı. "Sadece seviyor musun?" - Harry, yıllar sonra arkadaşı ve öğretmeni Dumbledore'dan inanılmaz derecede isteyecektir. Aşk, pek çok okuyucu gibi kısa ömürlü bir şey gibi görünüyor.

İlk üç film Potter'ın Hogwarts'ta geçirdiği yaşamı anlatıyor; Arkadaşları ve düşmanları hakkında; Kayıtsızlık ve kuralları çiğnemeye olan tutkusu hakkında. Bu yılların leitmotları bir yandan Voldemort'la bir araya gelecek tehdidi, ana karakterin arkadaşlarına bağlılığı, diğer yanda insanları sevme kabiliyeti.

Bu süre boyunca, çocuk birden fazla hayat kurtarır, ailesi, çocukluğu hakkında çok şey öğrenir ve en önemlisi kendisini, yeteneklerini ve yeteneklerini öğrenir. Basit bir hayat sevinci ve eksiksiz bir ailesi olan sıradan bir çocuk olarak kalmayı tercih etse de, karanlık bir sihirbazla görüşmekten korkmaz. Bu, on üç yaşındaki bir gencin inanılmaz cesareti ve manevi gücünü kanıtlıyor. Bununla birlikte, savaşçının gerçek doğumu bir sonraki adımdı.

Mukavemet testi

"Harry Potter ve Ateş Kadehi" filmi neredeyse üç saat sürüyor, çünkü bu dönem için birçok olay var. Hogwarts'da Üç Sihirbaz Turnuvası - yetişkin büyücülerden oluşan bir yarışma. Bilinmeyen bir şekilde, Potter'ın adı da Sihirli Kupaya giriyor ve şimdi on dört yaşındaki büyülü bir sözleşme ile bağlı ve Turnuvanın tüm zorlu aşamalarını geçmek zorunda kalıyor.

Mucizevi bir şekilde maçın sonuna gider ve rakipleri için dahi olsa kurtarmaya gelir. Sonunda, ondan önce, minnettar Kupası! Fakat bir şeyler ters gitti: ikisi Cedric'le birlikte ikisi uzun zamandır beklenen zafer ve dinlenme yerine mezarlığa transfer edildi. Ve işte Harry vaftizmi geliyor - Cedric'in ölümü, Voldemort'un canlanması ve adamlarının geri dönüşü - Ölüm Yiyenleri - birkaç korkunç olaya şahit oluyor.

Oğlan, mümkün olan en cesur kararı alır - son mücadelesi olsa bile - savaşmak için. Ve sonra mucizeler başladı: önce sihirli değnek canlandı ve sahibini ölüm lanetinden korudu; Sonra hiçbir yerde, kabus gerçekliğinden kaçmasına yardımcı olan anne-babaların gölgeleri ortaya çıktı.

Sihirbaz, kötü sihirbazın dönüşünün yaşayan tek tanığı olarak Dumbledore'un korumasına girdi. O andan itibaren gerçek bir savaşçı oldu - korkusuz ve güçlü.

Zümrütler aktif

"Harry Potter" (5 ve 6 bölüm) toplumun iki bölüme ayrılmasından bahsediyor: Harry'yi destekleyenler ve Sihir'i destekleyen kişiler. Bakanlık yetkilileri için yavaş yavaş oğlanın gerçeği söylediği ve karanlık sihirbazın geri geldiği belli oluyor.

O zamanlar, Dumbledore Ölüm Yiyenleri ve yeni düzenle savaşçılar olan "Zümrüdü Sıra Sandığında" tam bir salınım eylemine girmişti. Okul çocukları, karanlık sanatlardan pratik koruma yöntemleri öğrenmek için Dumbledore'un derinden komplike bir müfrezesini organize ediyorlar.

Harry 6. forma girdiğinde, mesleki rehberlik konusundaki mesleki sorular ön plana çıkar ve acımasız bir savaşçı olmaya karar verir. Şu anda, bilinmeyen Prens Yarım Kan kitabının "İksir" kitabının elindedir, bu da onun üzerinde büyük etkisi vardır. Buna paralel olarak, Dumbledore ile birlikte Horcruxes'u arıyor - Voldemort'un ruhunun bir bölümünü. Harry seçilmesinden öğrendiğinde şu karardı ve Karanlık Lord'u öldürmesi gerekiyordu. Dezenme yaklaşıyor ...

Nihai savaş

Listede yukarıda listelenen sırayla "Harry Potter" ın tüm parçaları, "Harry Potter ve Ölüm Yadigarları" filmini - en karanlık filmi - sonuçlandırıyor. Bu süre boyunca çocuğa ve sadık arkadaşlarına olan her şeye bir şey söylemeyeceksin: ulaşılamayan tüm Horcrux'ları nasıl arama, bulunma ve yok etme; Kendi korkularını nasıl alt üst edip ilerlemeye devam ederler; Büyük Dumbledore'un ölümünden sonra kararlar vermeyi nasıl öğrendiler ve çok daha fazlası.

Harry, hedeften bir adım uzaklaştığında, aniden en son horcrux'un kendisi olduğunu öğrendi ... Ve katilin katilinin eline doğru gitti. Harry öldü ... ve yeni bir hayata başlamıştı. Voldemort'la olan savaş, hak ettiği doğal zaferdir: Kötülük kırıldı!

Masalı şu sözlerle bitiyor: "Her şey yolunda. Scar Harry 19 yıldır hasta değil ... "dedi. Nedenini bilmek istiyor musun "Harry Potter" ın tüm bölümlerini sırayla okuyun - liste sizin tarafınızdadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.