ÇirkinlikInşaat

Hangi baca Bir banyo için daha iyi? Nasıl Tavandan bir banyo için bir baca yapılır? Bir banyo için baca kurulması

Daha önce banyo fırın baca için verilmemektedir. Sonra, modern insanın ataları siyah boğulmuş. Günümüzde artık nefes almak gerek karbonmonoksit, ve hiçbir kurum - Modern banyolar tasarımın yeni yasalar altında oluşturulur çünkü tüm bu böyledir. Çoğu insan kendi çiftini oluşturmak. Ayrıca soba kurmak ve bir banyo için bir baca inşa etmeliyiz. Ama bu ciddi ele alınması gereken çok ciddi bir konu olduğunu unutmamak gerekir. Kazayla küçük bir hata yaptı, hem de istendiği gibi buhar odası çalışmaz. Acele etmeden ve çok dikkatli bir şekilde çalışmak için bu nedenle çok önemlidir.

Türleri tasarımları koleksiyonu duman

çifti için Baca harici veya dahili olabilir. yani iç seçenekleri ülkemizde daha sık bulunabilir. Onların avantajları arasında - odada hiçbir mimari tarzı ihlali, hem de ısı tasarrufu. Tüm ısı buhar odası içinde kalır. onlar daha iyi çekiş var çünkü İç sistemler iyidir. Aynı zamanda onlar için bakım kolaydır. Başka iç tasarım yalıtımı ihtiyacı yoktur.

Harici sistemler - Bu daha Amerikalı geleneksel bacalar olduğunu. Onlar önce kendi çiftliğinde Amerikalılar kullandık. Onlar oldukça ilginç bir görünüm farklıdır. harici bir çözüm oluşturmak için karar verirseniz, çatı ve kesinlikle bir artı tavan, bir delik yapmak için gerek yoktur. duman duvarı olan kalınlığından az 12 cm olmamalıdır, ve dış duvar kalınlığı 38 cm arasında olmalıdır.

Popüler devre cihazı banyo baca

Nasıl duman tasarımını yapar? Herhangi bir eleman boru, flanş, bağlantı elemanları bir yapıdır. özellikleri ve yüksek sıcaklıklarda çalıştırılması yanma ürünlerinin emisyonu herhangi bir değişiklik olmaksızın, olasılık - temel gereksinimler binaya getirildi.

Bir banyo için baca yüksek miktarda ısının kaybetmedi için, iç duvara en yakın konumdayken düzenlenir. Bu durumda, en etkili çekiş gücü olsun. Bu yapılandırma için nedenler vardır eğer mümkün değildir, o zaman daha kalın bir duvar oluşturun. kalınlık parametreleri sıcaklığa bağlıdır. Örneğin, sıcaklık daha sonra kalın, 38 cm duvar yapmak için gerekli olan, düşük 20 ° 'dir. bölgede güçlü Rus donları, o zaman kalınlığı 58-65 cm olmalıdır.

Buhar odası veya sauna sonra bir dalga, olmadığı zaman, her biri kendi baca ile donatılmış olmalıdır. Aksi halde çekiş kuvveti kaybeder. Sistemler baca, uzmanlar şunları öneriyor. Birden sistemleri, yaklaşık 75 cm bir yükseklikte en olamaz fırınları oluşturmak için durumlarda sistem kesitler donatılması gereklidir. Geleceğin baca iç yüzeyi mümkün olduğunca pürüzsüz dikkat etmek de önemlidir. Eğer herhangi bir pürüzler varsa, siyah duvarlarda kurar. Bu yangın riskini artırabilir.

En kolay baca

Bu elemanın özünde bir paslanmaz çelik tüptür. bir diz 20x120 cm çapında galvanizli çelik, 16x120 cm iki dirsekler, üç paslanmaz çelik 16x10 cm. Ayrıca gerekli T 16 cm çapında ve buna bir kapak hazırlamak için gerekli olan dışında. Yine bazı mantar, doğru boyut ihtiyacı var. Özellikle bu durumda Çap banyo baca 16 cm'dir.

Hazırlanan tüpler vidalar vasıtasıyla birbirlerine bağlanmış olması gerekir. tavan levhası çapı 16 cm olan bir delik yapmak için gereklidir. Ayrıca, kaldırılacak çatı yüzeyi ve göçük 15 cm Yumuşak çatı yalıtımı.

boru uzunluğunun dışında, sarılmış bazalt yün olması. katmanı. yaklaşık 16 cm olmalıdır da daha yün yerleştirilmeli asbest kablosu. Daha sonra, sabit ve dikkatli bir şekilde yağlanmış bitümlü masti¤idir çapı, boru 20 cm bağlanır. asbest kablosu belirtilen iki boru arasında açık bir boşluk,. Bu yağmurdan korumak için gereklidir.

Eğer bağımsız tasarım ve banyo için paslanmaz çelik baca yükleyebilirsiniz böylece budur. Bu çok ekonomik bir çözümdür.

Özellikler baca montaj fırınların farklı türleri için

Sistemler dymootvedeniya tuğla ile donatılmış banyolar için modern ekipmanlar. Ayrıca sıradan ya da paslanmaz çelikten boru kullanılır. Her malzeme avantajları ve dezavantajları vardır, ama yine de yüklemek için belli nüanslar vardır.

Kurulum flues fırına metal banyo için

Sonra hemen baca düzenlemesi geçebilirsiniz fırın montaj çalışmaları tamamlandı. Eğer boruya bağlamak için gereken ilk şey birden genişlemesini destekler. Eh, eğer asbest boruları ya da "sandviç" var. İkinci diğer analoglarının aksine önemli ölçüde daha yüksek sıcaklıklara dayanabilirler. Ama biz izin ve böyle bir boru direk alev etkisi olmamalıdır. İlk monte çelik boru ve sonra, birinci derecede sonra, bir sandviç yapı veya asbest yapılmış olmasının nedeni budur.

Şimdi yalnızca yağmur üst kısmının korunmasını düzenlemek zorundayız. Bu saplama gelebilir. Alt boru daha sonra kondensat ve saflaştırma boşaltma işlemini kolaylaştıracaktır başka hangi monte edilir.

fırın tuğla Eğer

Bir banyo için bu baca kendi elleriyle inşa etmek kolaydır. duvarcılık bloğunun sayısı fırın baca gazı sisteminin inşasını başladığında.

Yani, 21 satırda üretmek için gerekli iki kanalı tuğla işi. Sonra da birleştirilecek. Sonraki - Sağdaki çekirdeğin üstünde yer kesilebilir olmalıdır. çekirdek ve döşeme arasında Açıklık 2-3 cm arasında olacaktır. Herhangi bir boşluk mineral yün yalıtım ile doldurulur. 22 yakın duvarcılık açılmasıyla kapatılması gerekir ve ardından orta kanalları lay ve kaldırmak için başlayabilir. çatlak ileride bu üst üste binme için, fırının ana duvar bir tek sıra bırakmaya istenmektedir.

Sonraki - baca daraltmak başlar. yüklü vanalar vardır. Bunlar, birbiri üzerine yaptı. Şimdi tuğla fuzz gider.

bir tuğla fırın inşa başardı olanlar için, mahzende bir baca üretmek. Önemli olan herhangi bir çatlak vardı olmasıdır. Ayrıca boru bölümünün oranı ile çıkılmayacaktır. Diğer gazlar, hızla soğutulur.

Tavandan Bir banyo için bir baca nasıl yapılır

Genellikle, modern banyoları çam inşa edilir. Bu ahşap bazen ısınmış. duman geçiş süreci maksimum dikkat ile oluşturulmalıdır. Duvar olmayan herhangi bir yanıcı malzeme ile korumalı olmalıdır. Sen sac, başka uygun mineral yün veya tuğla ispolosovannaya olabilir.

Bir başka koruma etkili bir yöntem - özel tavan-geçişli bir ünitedir. Bunu yapmak için, bu aynı kutu kurulacağı tavan, bir delik kesti. Bu işlemden sonra, düğüm borusu içinden çekilir. O da, her taraftan izole edilmelidir.

Sonraki aşamada boru çatı üzerinde yükseltilir. Yüksekliği çatı kaplaması geçer, kapak-sonlandırmalar uygulanması gereklidir. En az 1.5 olmalıdır. Bu operasyon ile hermetik baca bağlayabilirsiniz.

her altı ayda birikmiş kurum ve enkaz borularını temizlemek için bir kez iyi çekiş ve uzun ömür elde etmek için bunlar gereklidir. Ve sonra uzun bir süre için oda sahibini memnun edecektir.

Banyo için borular

Rahat bir mikroklima baca oluştururken çok önemli bir rol oynar. Onun için boru malzemesini seçmek için de önemlidir. Boru - Bir baca sistemi, ancak güvenlik bir yangın durumunda, hem de sağlık ibaret değildir. en bacalar banyoları için en iyisini öğrenelim.

Buhar odasında boru farklı malzemelerden yapılabilir. Ancak, bu paslanmaz çelik için kullanmak en iyisidir. Bu malzeme, agresif ortamlara yüksek sıcaklıklara direnci, hafif, kullanım kolaylığı, iyi bir çekiş, dayanıklılık gibi birçok önemli özelliklere sahiptir. Bir banyo için en iyi baca - paslanmaz çelikten imal.

asbest borular çok arzu edilmez. Bunlar yangın güvenlik standartlarına kötü uyumlu olduğu bulunmaktadır. yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında bu malzemenin ürün yok olabilir ve duvarlar ahşaptan yapılmış buhar odası, içinde çok tehlikeli olan bir yangın olacaktır. Oldukça şüpheli tasarruf olur.

Çömlekçilik - Bir güvenilirlik ve dayanıklılık. Bu bacalar 600 dereceye kadar yüksek sıcaklıklara dayanabilen. Ama burada bir banyo tüp ve pek uygun veri var. Ben bir sürü ağırlık suçlarlar. onlar kesinlikle ahşap yapılar için uygun değildir.

sandviç

Modern bir çeşididir. Bunların bacaları için odun banyosu topladı. Bu ürün, iki tüpten oluşmaktadır. yanmaz aralarında sunulmuştur. böyle bazalt veya seramik yün, vermikülit gibi modern malzemeler kullanıyor gibi. küçük bir tüp, bir baca olarak hareket eder. Büyük - bu dış kaplama olduğunu. Onun görevi - izolasyon kuru tutmak için. konut galvanizli veya paslanmaz çelikten yapılabilir.

İşte farklı türleri vardır sauna soba için baca, ve yapmak böyle bir yapı kendi elleriyle her can.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.