ÇirkinlikInşaat

Kızılötesi sauna: Kendi ellerini nasıl

Bir kızılötesi sauna - En son, spor kulüpleri ve spor merkezlerinin her türlü nispeten yeni bir cihaz. Gerçek banyosu olan bu modern tasarım, sağlığa çok yararlı olduğu düşünülür görülmeye, biraz hatırlatır. Kızılötesi sauna, daha doğrusu sıradan bir duş gibi. bir çok avantajı bir biri neredeyse herhangi bir odaya monte edilebilir olmasıdır. Hatta küçük kentsel dairelerde, bu monte saunalar birçoğu. Kızılötesi sauna yapımı çok basit olduğundan, eller dahil toplamak kolaydır.

Bu nasıl çalışıyor

Aslında oldukça zararsız kızılötesi adı termal radyasyon. Bir ısıtılan bir fırın ya da çalışma ısıtıcıdan gelir. просто сухой тепловой. Yani aslında, kuru sıcak adlandırılabilir, kızılötesi sauna. Bu sauna ısıtıcı ana öğesi sıradan ev ağı tarafından desteklenmektedir özel tasarımdır. cihaz açıldıktan sonra kızıl ötesi spektrum içinde dalga boyuna sahip elektromanyetik radyasyon kaynağı haline gelir. kabin içine monte edilmektedir Bu tür ekipmanlar genellikle ahşap veya diğer bazı çevre dostu malzemeden imal edilmiştir.

приборы относительно недорогие и приобрести их сегодня можно практически в любом специализированном гипермаркете. banyolar için Kızılötesi ısıtıcılar - cihazlar nispeten ucuzdur ve hemen hemen her özel hipermarket olabilir bugün onları satın. этого оборудования является то, что оно передает тепло непосредственно человеческому телу, не нагревая воздуха. Bu cihazın en önemli özelliği havayı ısıtmadan insan vücuduna doğrudan ısı aktarır olmasıdır. daha bu tür ısıtıcıların çalışmasını anlamak için, sadece güneş parlıyor hangi pencere odayı hayal edebilirsiniz. onun ışınları düşmek Bu öğeler kuvvetle ısıtılır. Bu durumda, odasında çok hava sıcaklığı sadece biraz değiştirir.

Ne araç ve gereçler gereklidir

En kolay yolu, elbette, deposunda hazır kızılötesi sauna satın alın. Dağı bu ürünün kendini çok çaba yapmaz. баня с инфракрасными лучами просто устанавливается в нужном месте в квартире и подключается к электросети. Kızılötesi ışınlar ile Hazır hamam daire doğru yerde yüklemek kolaydır ve şebekeye bağlı. çok prestijli fakat Aynı anda bu sauna bakın ve pahalıdır. elleriyle, bu arada, daha az güzel kızılötesi sauna yapmak ve bir süre çok daha az para harcayabilirsiniz.

sauna inşa etmek Malzemeler aşağıdaki satın almanız gerekir:

 • брус 5 5 0 мм для каркаса коробки сауны; çam kereste 0 x 5 5 0 mm karkas kutusu saunalar;

 • (липовую или сосновую); Tirizler (kireç veya çam);

 • ognebiozaschity çözeltisi;

 • Çelik açıları;

 • ahşap çıtalar 60h25 mm;

 • стекло 8 мм для двери; cam kapı 8 mm katkılı;

tornavida, şerit metre, el testeresi, yapı seviyesi, büyük bir aralığı: gerekli araçların.

Önce neyi yapmak gerekir

Zaten özel evlerde hem de dairelerde değil, belirtildiği gibi, hamam, sauna, kızıl ötesi monte edilmiştir. İkinci durumda, kendi başlarına, işte böyle benzer bir tasarımı monte etmek, yapamam. Önce gibi kuruluşlardan izin almak gerekir:

 • BTI;

 • İtfaiyesi.

Çıkarılmış tür izinler normalde yalnızca şunlardır:

 • saunalar proje büyüklüğü yüklü olduğu odanın yarısı boyutundan daha düşük değildir;

 • Kabin duvarlar ve banyo eşit en az 5-7 cm arası mesafe.

Nasıl bir proje oluşturmak için

Tabii ki, sauna montajı başlamadan önce, onun büyüklüğü ve ısıtıcıların sayısına karar vermelidir. устанавливается инфракрасная баня , рассчитанн ая на обслуживание одного человека. Kentsel dairelerde genellikle bir kızılötesi sauna, bir kişinin bir hesaplanmış nd bakım yüklenir. Kır evi modeli ve daha monte edilebilir.

için ısıtıcılar ev saunalar iki tip kullanılabilir:

 • ön;

 • Köşe.

banyolar için infrared ısıtıcılar kazanma, diğer şeylerin yanı sıra, onların gücüne dikkat edilmelidir. Küçük bir sauna için iki köşe modelleri ve 400 watt üç ön olmaya yeterlidir. aşağıdaki gibi bu cihazları yükleyin:

 • ; Kabinin ön duvar köşelerinde iki;

 • принимающего процедуры человека; Ev sahibi insan prosedürü arkasında iki;

 • (Bacaklar için) tezgah altında bir.

угловая инфракрасная баня . Alan dairelerde küçük banyolarda genellikle köşe kızılötesi sauna monte edilmiştir. arkada prosedürleri, biri çekmeden önce iki kapının iki tarafında duvarlara - - Bu durumda, kabin ısıtıcı dört asılı köşede ve başka - bankın altında.

инфракрасная баня , все обогреватели должны располагаться на одном уровне от пола. tasarım herhangi bir kızılötesi sauna vardı ne olursa olsun, tüm ısıtıcılar düz bir zemin üzerine yerleştirilmelidir. Bu durumda istisna bankın altında bir alettir. необходимости нет. Sıcak kızılötesi sauna gerekli değildir. Gerçekten de, bu durumda, ısı insan vücudu üzerinde doğrudan etki eder ve kabin boyunca önemli ölçüde uzatmaz.

пределившись с конструкцией инфракрасной бани и с ее конфигурацией, нужно обязательно сделать ее чертеж. tasarım ve yapılandırma ile kızılötesi küvetli Dışta, onun çizim yapmak gereklidir. tüm kurallara Bu prosedürü gerektiğini gerçekleştirin. O, üç boyutlu olarak olmak çizim yapmak, elemanlar, tespit yöntemlerinin boyutları belirterek, ve tabii ki vb. D..

elektrik

не требует. apartmanda su ve kanalizasyon kızılötesi sauna özetlersek gerektirmez. кабинке, конечно же, придется. Ama gerekli, tabii ki, kabine streç kablolama. Sadece imkansız her durumda elektrik prizine ısıtıcıyı bağlayın. Sen Kızılötesi saunalar için panelden ayrı kablo tutmak gerekir.

kabin montajı

yeterli elleriyle kızılötesi sauna monte edilmiştir. aşağıdaki gibi çerçeve yapılan:

 1. pervazına takılacak. Kereste "yarım ağacı" ya da parantez ile birleştirilebilir. ikinci yöntem daha uygun olduğu kabul edilmektedir.

 2. Dağı köşe mesajlar. Bunların uzunluğu odasında tavan yüksekliğinden 20-25 cm düşük olmalıdır. üstüne raf imkansızdır kaldırın. Saunada tavan sahibiolduğunuzu. raf da köşelerinde olabilir takın.

 3. rafları yüklendikten sonra, montaj cantrail geçebilirsiniz.

 4. Bir sonraki adım rafları birlikte ahşap latalar bağlanır. İsteğe bağlı olarak, ayrıca bunların dikmeleri güçlendirilmesi. Odaya 2.5 metrelik bir tavan yüksekliği ile bu tür iki takviye çerçevesi katman için yeterli olacaktır.

 5. Dağı çıtalar. Çiviler o bağlanır edilmemelidir crossbars için. Bu büyük ölçüde yapının görünümünü bozan. kaburgalar düzeltmek için özel gizli bağlantı elemanları kullanmak en iyisidir.

Standın çatı da astar yapılabilir. Alt kısımda genellikle döşeme tahtasını doldurulmuş bulunmaktadır. montajinda kabin boşluklar vardı emin olmak için dikkatle izlenmelidir.

saunalar Kapılar

stant tasarımının Bu eleman masif ahşap ve cam gibi yapılabilir. İlk durumda, ilk kapı çerçevesi gidiyor. Sonra tıpkı çerçeve fıçı tahtası kaplandığı. Askı, her kanat, en az iki halka olmalıdır.

Ayrıca kendi yapabilir kızılötesi sauna için cam kapı. Bu durumda, tasarım daha prezentabl bakacağız. aşağıdaki gibi böyle bir kapı toplayın:

 • yere monte raylar;

 • ona camını ayarlamak ve bağlayıcı tepesine yakın üzerinde bir iz;

 • stekloreza ile kesme üretmek;

 • Aynı şekilde, bir ikinci cam kesilir;

 • üst kılavuz monte edilir;

 • Cam raylar doğurur.

ısıtıcıların montajı

олжно заполнять все ее пространство полностью. Kızılötesi radyasyon banyosu d ave tamamen kendi alanın tümünü dolduracak. Bu nedenle, teknoloji sadık bir uygulama olmalıdır tür ısıtıcıların montajı gibi bir işlem gerçekleştirmek için.

в сауне обычно вертикально. genellikle dikey saunada Asma, bu tür cihazlar. Gerçekten de, böyle bir banyoda genellikle oturmak ve yalan söylemez. Isıtıcılar, insan birbirinden yaklaşık 60 cm bir mesafede arkasında asılı. alet tabana kabinleri üst kenarından yaklaşık 7-12 cm'lik bir boşluk kalması gerekir.

isteğe bağlı donanım

en iyi uzaktan kumanda ile özel bir kumanda birimi üzerinden ağa infrared ısıtıcılar bağlayın. Böyle bir cihaz oldukça pahalı (yaklaşık 9-30.000. Ruble) 'dir değer. Ama daha sonra herhangi bir kullanım duş eğer çok daha uygun olacaktır. böylece ısıtıcı güç prosedürleri alarak ve, uzaktan kumanda kullanılarak, örneğin, ayarlanabilir. D.

Parlak zeminler

Bu tip ısı radyasyonu elbette sadece kuru sauna, kullanılabilir. Bu geleneksel banyolarında başvurusunu bulmuştur. Bu tür yapılarda, örneğin, çoğu kez kızılötesi kat monte edilir. Bu durumda, üst üste binme karbon fiber şeritler halinde lehimli özel bir film iz. Her zamanki ev ağından böyle inşaatı çalışır. ставят прежде всего для повышения комфортности принятия водных процедур. banyosunda Radiant katlar su prosedürlerinin konforunu artırmak için öncelikle koydu. Monte edilmiş bu yapılar nispeten kolaydır. Ve böylece kendi elleriyle dahil yükleyebilirsiniz.

Arzu edildiği takdirde, karboksilik plakalı film, aynı zamanda tamamen kızıl ötesi ısıtıcılar, sauna değiştirilebilir. Bu durumda, hiçbir yapıştırıcı nitelikler resimler zemin ve kabin duvarları.

Nasıl bir tezgah yapmak

Bu yapı ölçüleri standında genişliğine bağlıdır. gerekecektir bankları monte etmek için:

 • Koltuk kartı;

 • çubuklar (konaklamalar için bacak ve crossbars için dört ve iki).

vida veya çivi için teneke tezgah elemanlarını birbirine takın. kızılötesi sauna hava sıcaklığı tipik olarak 50 dereceden daha az olsa da, ahşap çivi başları utaplivat olup. onun çizim yapmalıdır bankın montaj başlamadan önce. Bu gereksiz hatalardan kaçınmak olacaktır.

Tezgah, aşağıdaki sırayla monte edilen:

 • Çizime göre kereste kesme üretir;

 • "Yarım ağaç" çapraz ayak bağlantısı sağlamak için de;

 • bacakları ve çapraz bağlamak;

 • oturma yapısı elde etmek için vida;

 • Alt çapraz elemana - bir koltuk uca ve diğer ucunda ayraçları sabit.

Bilmeniz Gerekenler

ahşap elemanları kızılötesi vernik banyosu kapsayan gerekli değildir. kereste ve tahtalar ognebiozaschity çözümü işlenmesi yeterli olacaktır. Hava çok fazla değil bir sauna ısınmış olmasına rağmen, kullanımı vernik başlar sırasında zararlı maddeler gerekli tahsis etmek.

Kurulum kendi elleri bitmiş kabinleri

Gördüğünüz gibi, kendi kızılötesi sauna çok zor değil yükseltmek. Ama, tabii, daha kolay hala hazır bir model satın almak. aşağıdaki gibi kızılötesi saunalar Fabrika kurulumu üretmek:

 1. aksesuarlarla Kutuyu açın. Eğer sauna koymak istediğiniz yere daha operasyon daha iyi yapmak için.

 2. arka kapak altındaki dik serilir.

 3. sol ve sağ yan panelleri yatırın.

 4. sırt ve koltuk ayarlayın.

 5. standını toplayın.
 6. Ön paneli monte edin.

 7. ısıtıcılar altında Screwed sigortalar.

 8. tavan lambası takın.

 9. Kapıyı kolu monte edin.

Kızılötesi banyosu: yararları ve zararları ziyareti

Aslında, bu tasarımların büyük popülerlik nedeniyle nedir? Kızılötesi saunalar boyutları ev veya dairede küçük bir yere sahip olmakla birlikte bunlar, tabii ki, epey işgali. Ve (hatta kendi elleriyle) maliyet inşa kızılötesi saunalar nispeten pahalıdır. Peki insanlar evlerinde böyle tasarımlarda yüklemek yapar?

Onun ziyareti sağlığına çok faydalı olarak kabul edildiğini öncelikle gerçeğine kızılötesi saunalar popülerliğini açıklar. Vücut birkaç santimetre ısınıyor derin durak insanın içinde. польза инфракрасной бани . İşte bu kızılötesi saunalar ana avantajıdır. в обычно й сауне тело прогревается вглубь всего на несколько миллиметров. Karşılaştırma için: zamanki ilk saunada sadece birkaç milimetre vücut derinliğini ısıtır.

kızılötesi sauna yanı sıra tıbbi amaçlar canlandırıcı olağan banyo kullanın, ancak yalnızca önlenmesi için tavsiye edilir. Aynı zamanda, uzmanlara göre, her durumda bir hamam insanlara gidemez:

 • fungal deri lezyonları;

 • enfeksiyonlu hastalıklar;

 • habis tümörlerin her türlü;

 • akut aşamasında herhangi bir hastalık;

 • Böbreklerin ciddi hastalıklarla.

Eklem hasarını (ilk iki gün) aldık kızılötesi sauna halk olarak katılmak üzere tavsiye edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.