SağlıkKadın sağlığı

Ne pıhtı doğum sonrası rahim içinde kalırsa?

Doğum - neşeli ve heyecanlı bir zaman. Ama bebeğin gelişi ile kendi sağlıkları hakkında unutamam. In doğum sonrası ilk birkaç gün kadın daha savunmasız hale gelir. Organizma şiddetli stres yaşadı ve o kurtarmak için gücünü gerekir. Özellikle dikkat doktorlar genital organların öderler. Rahim üç yüz gram bir kilogram ağırlıkça azalmalar ilk hafta. iyileşme süresi (1-2 ay) sonunda, 70 gramlık bir ağırlığa sahip olacaktır. Ama her zaman değil her şey olur. durumlar vardır ne zaman doğum rahimde kan pıhtıları vardı sonra. Bu durumda ne yapılabilir? tedavi yöntemleri üzerinde, bugünkü makalesinde bulabilirsiniz.

Tanı ve rahimde pıhtı belirtileri

Tüm doğum istasyonunda daha önce bir ultrason ve jinekolojik muayene için gönderilen yeni basılmış anne boşaltın. Bu manipülasyonlar kadınların durumunu değerlendirmek için gereklidir. bırakılırsa doğum pıhtı sonra rahimde, daha sonra bir artış vücut yoktur. Bir kadın alt karın ağrısı şikayet sıcaklığı yükselmeye ve halsizlik neden olabilir. Tüm bu belirtiler yeni kurulan Anne tıbbi yardıma ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Ne pıhtıları doğum sonrası rahim sağlanamadığı takdirde?

artıkları ve masaj elle çıkarılması

Bildiğiniz gibi, her kadın ultrasona doğurdu. Muayene sırasında doktor mukus topaklar konumunu belirleyebilir. uterus bir yumru ise, masaj doğumdan sonra yapılır. Onun amacı - mukusun atılmasını genital kontraktilite artırmak için. masaj her 2-3 saatte gerçekleştirilir. Doktor rahim ağzına pıhtıları iterek, alt karın üzerinde bastırır. Prosedür oldukça ağrılı tanınan ama onsuz yapamaz edilir.

Jinekologlar da pıhtı elle çıkarılması uygulanır. Doğumdan sonraki ilk üç gün boyunca Zev uterus 8-12 santimetre açıktır. Bu mesafe, kolayca genişleticiler kullanmadan, manipülasyon sağlar.

İlaç Tedavisi: İlaçlar

Doğumdan sonra rahim pıhtı tespit ederse, bir kadın kas kasılması vücut geliştirmek ilaçlar tarafından atanacak için gereklidir. Çoğu zaman bu "Oksitosin" dir, "Gifototsin", "dinoprostu", "Ergotal" ve diğerleri. Bazı analık hastaneler açıklanan araçların profilaktik kullanımı pratik vardır. Fakat bu yaklaşım için hekim oranı belirsizdir.

azaltmak ilaçlara ek olarak rahim, kadın antibiyotik atandı. Aynı zamanda ileri emzirme olasılığı sorunu çözmek. Görüşler jinekologlar burada sapmak. Bazı uzmanlar bunun enflamatuvar süreci önlemek için antibiyotik almak için gerekli olduğuna inanıyoruz. Diğer doktorlar buna rahim doğal kasılmaları katkıda olarak, emzirme devam etmek için gerekli olduğunu söylüyorlar.

Hastalığın tespiti üzerine kasları rahatlatıcı, antispazmodikler almaya yasaktır.

Doğumdan sonra rahim içinde pıhtı temizlenmesi: ameliyat

kavite üreme organları fetal membranların ve plasenta kalıntıları belirlendi durumlarda kadın jinekolojik kürtaj atanır. Bu anestezi altında yapılır. operasyonun karmaşıklığına bağlı olarak, yerel veya genel olabilir.

İşlem sırasında, doktor mukozayı temizler, hangi rahim araçlarına ekler. Bu işlem başka 1-2 gün süreyle tıp kurumunun duvarlarında kalacak bir kadını gerektirir.

cinsel organına azaltılması için halk ilaçları

rahimde pıhtı varsa o büyükannesinin tarifleri kullanmak caiz midir? bütün araçların emzirme sırasında müsaade edilenleri Doğumdan sonra, çeşitli otlar resepsiyon, oldukça tehlikeli olabilir. Birçok maddeler çocuklarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Eğer anne sütü varsa, otlar yardımıyla hastalığının kurtulmak için deneyebilirsiniz. Ama jinekologlar kendi kendine ilaç tavsiye etmiyoruz unutmayın. rahim içinde pıhtı bir uzun süreli varlığı enfeksiyon ya da sepsis yol açabilir.

  • ısırgan bir kaynatma. Bitki rahim kapasitesini teşvik bilinmektedir. Isırgan demleme kaynar su yarım litre başına 4 çorba kaşığı bir miktarda gereklidir. Günde 100 ml üç kez infüzyon atın.
  • Çoban çantası. Bu bitki aynı zamanda kaslı vücudunun çalışmalarını etkinleştirmek için bir özelliği vardır. iki bardak suda kaynatın ve 4 yemek kaşığı bitki için bırakın. , Soğumaya gerginlik bırakın. Eğer gün için gereken miktar iç.
  • Kan kırmızısı sardunya. 2 çay kaşığı otlar alın ve 400 mililitre bir miktarda soğutulmuş suya dökün. gece boş bırakın ve sabah suşunda. Gün boyunca iç.

C vitamini neden azaltma genital bölgenin yüksek dozlarda inanılmaktadır. Doğumdan sonra rahim içinde pıhtı varsa nedenle, kadınlar bunu içeren ürünleri kullanmayı deneyin. O kadar bir limon, lahana, maydanoz, portakal ve bu.

Bir kadının kendi başlarına ne yapabilir?

pıhtıları doğum sonrası rahimde bulunursa, ne yapmalı? basit ipuçlarını yaparak kadınların bağımsız çıkış mukusu tetikleyebilir. Bu yöntemlerin doğumhanede doktorları değildir. İşte bazı önerileri aşağıda bulabilirsiniz.

  • Genellikle meme bebeğinizi koyun. meme ve bebeğin emme hareketleri Uyarım doğal oksitosin ve rahim kasılmaları gelişimine katkıda bulunur. İlk günlerde doğum, özellikle belirgindir sonra. En kısa sürede bebek memeyi başlar başlamaz, genital kaslı vücut azalır.
  • Yüzüstü uzanın. Bebeğin doğumundan sonra karın duvarı ve kaslar hemen orijinal haline gelir. Bu nedenle, bu ve form pıhtıları nedeniyle rahim çekimleri oluşabilir. genellikle yüz üstü yatarak, bunun olmasını engellemek için.
  • Aktif bir yaşam tarzı koruyun. Eğer hiçbir kontrendikasyonu varsa, daha fazla hareket etmek gereklidir. Yürüyün, yürümek, kucağında bebeği taşıyacak. Daha yüksek fiziksel aktivite, daha hızlı düşüş rahim.
  • intihar araçlarını kullanın. kontrendikasyon yoksa Doğumdan sonra mide sıkın. Bunu yapmak için, özel bir bandaj satın almak veya bir sayfa kullanabilirsiniz.
  • Kegel egzersizleri yapın. Ritmik sıkıştırır ve vajina ve anüs kaslarını gevşetir. Belki de ilk o kötü dışarı dönecek. Ama böyle egzersizler çıkış pıhtıları yardımcı olur, ama aynı zamanda iyileşme sürecini hızlandırır sadece.
  • sandalyede bir göz atın ve daha mesane boş. Doğumdan sonra kadının neredeyse idrara çıkma hissi hissetmez. Ama idrar emin olmalıdır. Mesane, barsak ve artış rahim tonu kasılmalar.

Özel durumlar: sezaryen ve yapay doğum

Ne sezaryen bir pıhtı gösterdikten sonra ne olur? Biraz farklı bir küçülme ile teslimat verilerine sonra rahim. kas tabakası yaralı gerçeği. Bu nedenle, kesi yapılır yerde, ton azalacaktır. Sonuç olarak, pıhtılar vardır. Ama sezaryen sonrası temizlik oldukça tehlikeli olabilir. Ne bu durumda yapılacak - hastanın bireysel özelliklerine ve operasyonların sonuçlarına dayalı bir doktor tarafından sadece çözmek için.

Genellikle erken aşamalarında suni doğumdan sonra oluşan pıhtılar. Bu durumlarda, emzirme iyiye gitmiyor ve vücut hormonal bir çöküş. Bu nedenle, rahim kötü sözleşmeleri. önlenmesi için oksitosin dayalı yapay teslimat kadın emin reçete yazanlar ile. pıhtı tespiti üzerine, yukarıda tarif edilen düzeltme yöntemleri birini seçer.

özetlemek gerekirse

Bir kadın doğum sonrasında rahim içinde pıhtı oluşmuş ise, tedavi sadece bir jinekolog olmalıdır. Kendi başlarına mukus topaklar kurtulmak için çalışmayın. Eğer emziriyorsanız, kesinlikle önceki tıbbi konsültasyon olmadan herhangi bir ilaç almak yasaktır. Sen acil şifalar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.