Haber ve ToplumOrganizasyonda Obdinenie

Uluslararası Assembly - Birleşmiş Milletler parçasıdır

Birleşmiş Milletler - Dünyada mevcut en etkili biri. Onun yapısı organları bir dizi içerir, bunların her birinin amacı çalışmasının anlaşılması için gereklidir. İlk ne anlamaktır BM bölünme baş denilebilir Genel Meclisi.

Bu beden nedir?

BM Genel Kurulu - 1945 yılından bu yana var olan, danışmanlık, temsilci ve yasama işlevlerden sorumlu birimi. Bu kurumun Şartı sorunların tartışılması için çalışıyoruz dünya çapında 190-3 üye içeriyordu. Aralık BM Genel Kuruluna eylülden Her yıl kalan aylarda gerekli diğer tartışmalar olarak yeni bir oturum açılış karşılamaktadır.

organ fonksiyonu

Montaj çerçevesini belirleyen BM Şartı. Ona göre, bu beden barış ve güvenliğin ve sosyal paylaşım için bu konularda, araştırma organizasyonu ve uluslararası hukuk ve insan özgürlüklere saygı gelişimi için yönetmelikler hazırlanması, hem de sağlayarak koşullara anlaşmazlıklarının giderilmesini sağlamak için işbirliği kurallarının gözden gibi güçlerle farklıdır kültürel, eğitsel, insani ve ekonomik alanlar. Ve hepsi bu değil. Uluslararası Kurul ayrıca diğer BM organlarının raporlarını inceler ve kuruluşun bütçesini onaylamak, çatışmaların çözümünde tedbirler geliştiriyor.

Dünyayı kurtarmak için Yolları

Montaj - Bütün gezegenin güvenliğinden sorumlu olan bir cisim. Kasım 1950 yılında üçte bir oranında benimsenen "Barış için Birleştirici" başlıklı birinci çözünürlük, biri, bu organizasyon saldırganlık tehdidi veya hareket belirleyebilir karar verdi. Herhangi bir sorun varsa Meclis üyeleri özel olarak düzenlenmiş oturumları sırasında güvenliği yeniden kolektif eylem hakkında karar verir. Ancak, müdahale doğru olamaz - bu sadece çatışma ülkeleri kışkırtmak için bir uyarıdır ve aşırı durumlarda, siyasi, sosyal, hukuki ve ekonomik dolaylı önlemlerinin karmaşık. Sözde Binyıl Bildirgesi, 2000 yılında kabul edilmiş ve hangi Kurul tarafından yönlendirilir. Bu tesis güvenlik, silahsızlanma, yoksulluğun ortadan kaldırılması, çevrenin korunması yönünde BM çabalarının tanıklık bir belgedir ve Afrika'ya, tüm insanlık tarafından aranan edilecek.

organizasyon yapısı

Montaj - birkaç farklı birimler ihtiva eden bir kompleks bir organdır. organizasyon yapısı altı ana komite oluşur. Onların aktivite ana gündem maddeleri ele alacak ana oturumlar, tamamlanmasından sonra başlar. Birçok soru bu önemli listenin dışında kalır ve onlar birimleri meşgul. görevlerin dağılımı Kurul tarafından doğrudan gerçekleştirdi. İlk olarak kabul edilir silahsızlanma ve uluslararası güvenlik ile ilgili komitesi gönderilebilir. İkinci ekonomik ve mali konuların bölümüdür. Insani, sosyal ve kültürel sorunlara Komitesi üçüncü ve dördüncü sömürgesizleşme ve diğer siyasi konuların sorunları çözmek için çalışıyor. Orada idari ve mali konularla bir departman da mevcuttur ve Altıncı Komite uluslararası yasadır. durum aniden çok şiddetli hale gelirse, o öğe daha önce başka bir birime gönderilen olsa bile, yine Meclis kararı ile uğraşmaktadır.

Özel toplantılar

Özel ve acil konulara ilişkin - Birleşmiş Milletler tarafından birleşmiş halklar Meclisi, düzenli, aynı zamanda özel bir oturum değil sahip olabilir. Bu seyrek ortaya çıkar ve her zaman önemli tarihsel süreçler eşliğinde. onca yıl, oradaki Kurul, bu 28 kere oldu. özel toplantılar nedeni böyle Ortadoğu'da durumun, Namibya sorununa, Birleşmiş Milletler mali sorunlar, ırk, uyuşturucu, kadınların, kirlilik tedavisi, AIDS ve HIV yayılmasını bozulması olarak sorunlardır. Odak büyük olay olduğu ortaya dönüşebilir - yeri Ocak 2005 yirmi dörtte aldı son seans, bu Nazi toplama kamplarının ölümünün altmışıncı yıldönümü ile ilişkilendirilmiştir. Bazı durumlarda, toplantı sonuçsuz - Montaj çalışmaları siyasi zorluklar, 1980 yılında Afgan çatışma durumunda, Macaristan dokundu 1956, ve birçok durumda Ortadoğu'da çatışmaların şiddetlenmesi, eylemler dikkate 1958 ve 1967, durumun gelişmesine neden olmuştur olmamıştır Gazze Şeridi'nin işgal altındaki topraklarda İsrail ve Filistin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.