Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında Ivan-çay: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonlar

Ivan çay - bir şifalı bitki, zaman içinde test edilmiş olan kullanışlı özellikleri. onun kontrendikasyonlar hiçbir yan etkisi yoktur, az var. Sıklıkla gebelik sırasında söğüt-ot veren bir soru bunu kullanabilir yoktur. Doktorlar sadece bu içki bekleyen anneleri tavsiye ve şiddetle tavsiye etmiyoruz. Lezzetli ve sağlıklı çay bütün organizma üzerinde pozitif bir etkiye sahiptir.

yapı

Bugüne kadar, söğüt-ot genellikle halk hekimliğinde kullanılır. Geri 19. yüzyılda bir sağlıklı ve lezzetli bir içecek olarak Avrupa'ya taşınmıştır. Ancak, bir süre sonra, bütün biraz farklı. çay pazarının tekeli İngilizler tarafından ele edildiğinde oldu. Bundan sonra, söğüt-çayı sadece unutulmuş ve çok nafile.

Epilobium (söğüt-ot) olan bileşimine bağlı hastalıkların, çok sayıda ile başa çıkmak için:

 • Böyle portakal ve limon gibi gıdalarda daha yüksektir C vitamini,.
 • Polisakkaritler.
 • B vitaminleri
 • Fitosteroller ve organik asitler yer alır.
 • Klorofil.
 • Magnezyum.
 • Manganez.
 • Potasyum.
 • Demir ve bakır.

Yaygın halk hekimliğinde kullanılan, içecek yapısında zengin vitamin kompleksine o sayesinde var. Hamilelik sırasında söğüt-ot edinenler, sadece olumlu yorumlar yaptı. sesleri İçki ve normal fetal gelişim için gerekli olan her şeyi sağlar.

tıbbi özellikleri

Ivan çay aşağıdaki rahatsızlıkların önlenmesi ve tedavisi için önerilir:

 • gastrik ülser iyileşmesi için bir ajan olarak.
 • Prostat hastalığının önlenmesi için.
 • kan damarlarını güçlendirmek.
 • endokrin sistemi ile ilişkili hastalıklarda.
 • yağ yakıcı maddeler olarak.
 • saçları güçlendirmek için (evde maskeler yapabilirsiniz).
 • Ne zaman kafamda ağrı.
 • yüksek yorgunluk toplam vücut tonlama için.
 • Eğer aşırı duyarlı içecek bileşimi olan yapmazsan, hamilelik söğüt otu sırasında içebilirsiniz.

Başka kim söğüt-ot içebilirsiniz?

yakı otu dayalı haşlama ve decoctions aşağıdaki durumlarda kabul için tavsiye edilebilir:

 • Gıda zehirlenmesi içeceği ve sonra mideyi normalleştirir.
 • Bu, stres ve depresyon ile yardımcı olur.
 • İçme gül zaman bir gebeliği planlayan.
 • Sen dişlenme sırasında çocukları kullanabilirsiniz.
 • adet döngüsünün bir aksaklık olup olmadığı, kadınlar için tavsiye.
 • Ağır ve ağrılı adet yardımcı olur.
 • toplam vücut Arıtma için (metabolizma artırır).

Hamilelikte Fireweed

Çok sayıda gebelik sırasında söğüt-ot içmek için mi sorusuna ilgileniyor. Özel bir kontrendikasyonlar. Bu bebek bekleyen anneler bu içecek ne yararlıdır anlamak için sadece kalır. Eşsiz kompozisyonda tüm madde.

 • C vitamini varlığı Bu iş yerinde fazla zaman harcamak o kadınlara özellikle önemlidir. Bu durumda, SARS enfeksiyon riski vardır. söğüt-ot riski kullanımına anda en aza indirilir.
 • Amino asitler ruh geliştirmek için yardımcı ve enerji ile vücudu besleyen.
 • Tanen hamile kadınlar için faydalıdır, bu kusma, kabızlık ve mide bulantısı önlemeye yardımcı olur.
 • Pektin toksinleri ve diğer zararlı mineraller kaldırır.
 • Manganez ve demir rahimde fetusun oksijen açlık izin vermez, kan dolaşımı normalleşmesine katkıda bulunur.
 • Klorofil metabolizmasını düzenlemekle ve onu geri yükler.

Gördüğünüz gibi, gebelik sırasında söğüt-ot - sadece bir profilaktik hem de tedavi edici, onarıcı olduğunu. içki tadı olumsuz duygular neden olmaz, çok hoş. Bu nedenle, kullanımı İş ile eğlenceyi birleştirmek için büyük bir fırsat olacaktır.

Fireweed emzirme

Eat kadın söğüt otu childbearing sırasında değil, aynı zamanda emzirme sırasında sadece tavsiye edilir.

Bilindiği gibi, doğum annenin vücudunda sonra gerçek stres yaşıyor. cilt, saç ve tırnakların durumunu Bozulan. Orada bir zayıflık ve uyku sık eksikliği stresi tetikler. Alerjik bir reaksiyona neden olabilir nedenle uygun eczane ilaçları atın.

kadın vücudunda alır ve çocuk emzirme yoluyla bulaşır her şeyin unutmayın. Eğer gerçekten çocuğunu antidepresan beslemek için doğumdan istiyor musunuz? Elbette değil!

Sen ve Gül erken gebelik ve özellikle emzirme sırasında çay içmeli olabilir. Bunun yerine sentetik vitaminlerin çocuğunuz, normal sindirim ve büyümeyi teşvik edecek besinleri alacaktır.

Nerede söğüt-ot bulmak için

Eğer söğüt-ot kullanmaya başlamadan önce, içecek demlemek için hazırlamak için gereklidir. Birçok kişi eczane Kıbrıs'ı satın, ama çok lezzetli değil, aroması taze yoktur. Ve besinlerin kaybetmiş kurutma sırasında.

Bu şifalı kendini toplamak için en iyisidir. çiğ geçtikten sonra bu sabah dönemde yapılmalıdır. Onlar biraz kurumasını böylece tüm yaprakları koyabilirsiniz evde kuytu bir yer bulun. Bundan sonra, zaten biraz kurutulmuş söğüt ovmak, normal bir banka almak ve nemli gazlı bez ile kapatın. Biz birkaç gün demlemek verir. amacıyla, söğüt-ot demlemek fırında daha da kurutmak için edebilecektir.

Hamilelik sırasında Ivan-çay - lezzetli ve sağlıklı bir olduğunu. Toplamak ve bitkiler kendilerini kurutmak eğer Özellikle güzel, sizsiniz.

şifalı bitkilerin kullanım şartları

Hamilelik sırasında söğüt-ot almak için, size içki en iyi şekilde vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı olacak birkaç basit kuralı bilmeniz gerekir:

 • Kullanmadan önce sen kompozisyon bazı bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlük olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.
 • Yaşadığınız bölgede, bu ot büyür, buna kendiniz toplamak için en iyisidir. Aksi takdirde, söğüt-ot ve uygun fiyata herhangi bir eczaneden satın alınabilir.
 • Yemekler yaklaşık bir saat ihtiyaç önce bir içki iç.

Eğer ilgileniyorsanız günde Rose'un ile çay içmek önerilir kaç kez kullanmak mümkün olup olmadığını, hamilelik de vücudunun bireysel özelliklerine göre tedavi eden hekime, verebilir cevapları - Büyük miktarlarda onu. Kıbrıs - gerçekten sadece formunuzu koruyabileceğiniz, aynı zamanda hoş bir aroma ve içecek zengin tat vermeyecektir eşsiz bitki vardır.

söğüt-ot içmeye ne miktarda

Hamile kadınlar, normal sağlık için gündüzleri bol miktarda sıvı önerilir. Ancak, kahve ve siyah çay bu içecekler kabızlığı ve mide ağrısına neden olabilir gerekçesiyle dışlanmalıdır.

Hamilelik sırasında bu nedenle, söğüt-ot iyi çözümdür için öyle. Bu içecek çok daha yararlı daha papatya bir infüzyon veya diğer otlar. Ancak, hatta onun şaşırtıcı özellikleri göz önüne alındığında, sen uygularken dikkatli olmak gerekir.

Öncelikle, bu içkiyi içebilirsiniz olmadığını doktorunuzla mutlaka kontrol edin. Aslında bazı kadınlar bitkinin bileşiminde alerjisi tecrübe ve tolere edilemez bebeğini taşımayı döneminde olabileceğini.

aşırıya kaçmadan her şeyi - can söğüt-ot içmek için ne kadar gelince, bir şey kesin. Kendine bir sabah içeceği litre çaydanlık demlemek ve gün boyunca içilir. Ama (olmadan, kimyasal katkılar vardır daha iyi bahar) daha fazla su ve içecek gerektiğini unutmayın.

Sağlıklı bir içecek nasıl hazırlanır

söğüt-ot yemek pişirmeyi birçok tarif var. nedeniyle uçucu yağların Bileşiminde varlığı, yukarıda belirtildiği gibi, infüzyon birkaç gün olabilir ve bu durumda bozulmayacaktır. Sonuç olarak, ilk gün bütün çay yaprakları uzmanlaşamadım bile, güvenli bir şekilde sonraki güne kadar içebilirsiniz.

Reçete 1 №

600 ml chaynichek infüzyon edici kapasitesini hazırlayın. kuru ot iki çay kaşığı kadar koyun ve kaynar su ile doldurun. Tabii ki, en iyi seçenek kaynak suyu olacaktır. içki günü bunun faydasını etkiler, ancak önemli ölçüde tat ve aromasını etkiler etmez.

Yukarıdaki adımlardan sonra, sıkıca kapağı su ısıtıcısı kapağı ve bir içki yaklaşık 20-30 dakika boyunca demlemek edelim. söğüt-otun büyük bir avantaj birkaç gün içinde bozulmaz suyu pişirilir. Bu Bileşiminde uçucu yağlar çok sayıda vardır bir nedeni olur.

Eğer içecek tüketmek önce, şeker eklemek daha iyi değil. Eğer gerçekten biraz tatlandırmak bitkisel çay kendinizi bırakır istiyorsanız, bal katmaya en iyisidir. Bu faydalı ve kalori kadar zengin değildir.

Tarif 2 №

Sadece, pot almak çay yapraklarını koyun, kaynak suyu dökün ve ateşe koyabilirsiniz. infüzyon kaynar sonra ateşi kısın ve yaklaşık 10 dakika boyunca hareketsiz tutun serin suyu demlemek, ver ve söğüt-bitkinin harika tadını çıkarabilirsiniz. Böyle bir yöntem, bitki altındadır tüm faydalı özellikleri korur. Bu arada, pota o otlar tüm nitelikleri korur gerekçesiyle minesi almak daha iyidir. Hamilelik sırasında Ivan çay, genel önleme organizma için çok yararlıdır, bazen dadanan olan toksisitesini azaltır. Buna ek olarak, diğer otlar gibi hiçbir kontrendikasyonu vardır. Eğer kompozisyon bileşenlerine alerjik değilseniz, sen doktor tavsiyesi olmadan onu alabilir.

Hamilelik sırasında Ivan-çay: kontrendikasyonlar

herhangi şifalı bitkilerin uygulamasında mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. söğüt otu gelince, biz mükemmel içecek olduğunu tam güvenle söyleyebiliriz. hamile kadınlar için herhangi bir karmaşık vitaminler daha o besinler. Genel önlenmesi için söğüt-ot içmek gerekir ve rahimde fetusun normal gelişimi için zorunlu olarak çocuk doğurma sırasında.

Sadece kontrendikasyon kullanmak - Bu idiosyncrasy. Bunu bileşenlere iyi yanıt eminseniz, hatta doktora danışın ve sadece söğüt-bitkinin hoş tadını olamaz.

Eğer aşırıya kaçmadan yemek eğer Ivan-çay iyidir, ama. hamilelere için bunun için sadece üç bardak bir gün onun durumunu stabilize etmek. içki Kötüye değmez. Eğer bunu çok fazla yerseniz Sonuçta, hatta en yararlı ürün, bir yan etkisi verebilir.

özetliyor

Zaten söğüt-başvuru yapmak başarmış gibi o hiçbir toksisite vardır ve harika bir duygu bile, her hamile kadın için gereklidir. Bu sadece vücutta gerekli seviye fetal gelişim maddeler için önemli olan korumak için gereklidir.

emzirme bile İçecek infüzyon önerilir. küçük çocuklar bazen yemek tüm gıda kabul etmiyoruz Mide, böylece kolik başlatın. Ivan çay, sindirim üzerinde yararlı bir etkiye sahip sinir sistemi yatıştırmaya ve iyi bir ses uyku katkıda bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.