Gıda ve içecekYemek tarifleri

Farklı şekillerde tuzlu salatalık turşu nasıl

Çıtır sebzeler, taze, ama solenenkie - sadece inanılmaz bir meze. Bunlar ev yapımı tuzlu salatalık mutlaka hemen her evde yaz aylarında görülür. hemen hemen her yemeğin ile uyum Onlar, hatta tatil masaya görülebilir. Ayrıca oldukça lezzetli elde Tuzlama zaman kışın, herhangi deposunda aldım, ama taze edilebilir Sera salatalık, Bahçe düz koparılan ve sonra pişirilir, hepsi aynı uydurması zordur.

turşu nasıl tuzlu salatalık klasik yolu

Sen sebzeler, otlar, sarımsak, tuz ve su gerekir. başarının ilk şartı - için seçim hakkı dekapaj salatalık. Boyutları, sivilce ve koyu yeşil renkte yaklaşık olarak eşit olmalıdır. Bu şezlong kurumaya zaman geçtiğinden önce sabah bunları toplamak için en iyisidir. Yıkayın veya birkaç saat boyunca soğuk suda sebze ıslatın. Evde tuzlu salatalık hazırlamak için, bir cam ya da almalı emaye kase. emaye aksi sebze okside olabilir, hasarlı olmamalıdır. Önemli olan - oksit gibi alüminyum kapta yapamaz tuz kolayca ürünlerinde yemeklerin dışına düşer. Yani, seçilen konteyner doğranmış sarımsak, yenibahar, taze otlar altına koydu. Bir bilhassa gevrek ve kokulu için kiraz yaprağı, meşe ya da turp, salatalık eklemek isteyebilir.

Bu sebze hazırlama geçmek zamanı. çanak daha hızlı pişmiş çok - dikkatlice ipuçları kırpın. Eğer zaman ve sabır varsa, ayrıca her iğneyi geçebilir. Sıkıca çimdik ve tuzlu hazırlanma, bir kap içinde paketlenmiş. o (litre su başına tuzu 2 çorba kaşığı. L.) kaynatın. Bu biraz soğuyana kadar kısa sürede, salatalık bu karışımı dökün. Yani şimdi tuzlu salatalık turşusunu biliyorum, bu kadar. Bu gün için beklemek kalır - ve işte sonucu keyfini çıkarabilir. Gevrek ve tuzlu atıştırmalıklar hazır.

tuzlu salatalık turşu ne kadar çabuk

Eğer istemediğiniz bir gün beklerseniz, bir çözümü vardır. ince deri, küçük, uyum ve sera ile salatalık atın. plastik bir kap ya da bu şaşırtıcı aromatik ve lezzetli bir aperatif hazırlanması için bir kapağa sahip bir cam kavanoza al. çanak yerleştirin doğranmış taze otlar, bazı kıyılmış sarımsak karanfil, karabiber dibinde. Salatalık boyunca dilim veya dörtte (büyüklüklerine bağlı olarak) ve bir kase transfer. Cömertçe tuz ve kapağını kapatın. Güçlü boş suyunda kavanoz veya konteyner için sallayın ve eşit tuzu batırılmış. Beş dakika sonra, salamura otlar, sebze ve tuz suyu elde üretti. Bir saat boyunca oda sıcaklığında levha boş, ya da sadece yaklaşık 20 dakika çalkalanır. Sadece o zaman aşırı tuz kurtulmak için, salatalık durulama kalır. çanak Eğer masanın üzerine hizmet edebilir, hazır.

Şimdi mümkün olduğunca çabuk tuzlu salatalık turşu, hatta sürpriz misafirler Bu yemeğin sürpriz mümkün olacak biliyorum o. Tabii ki, klasik tarifi nesiller için test edilmiştir ve saygı, aynı zamanda hayal kırıklığı tadı iyi sonuçlar elde değil için hızlı bir yöntem hak ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.