Sanat ve EğlenceLiteratür

1960'larda Afganistan,

Afgan toplumunun tipik etnik ve ideolojik gerekçelerle, kabile geleneklerinin, küçük burjuva unsurları üzerinde Çelişkiler, tabii ki, siyasi mücadelenin gerekli deneyim yoktu PDPA, üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bütün bunlar iki gruba bölünmüş ana nedeni oldu. Ancak otoriteler, baskı, diğer gruplara karşı sert bir mücadele muhalefetine rağmen - sağdan ultra büro için, NDTSA hizip öncelikle kentsel alanlarda, öğrenciler, memurlar, yetkililer arasında orta tabakalarının bilimsel sosyalizmin fikirlerini savunduğu; özel dikkat işçiler arasında farkındalık yaratmak için ödenmiştir. Sadece 1965 den 1973'e kadar, binlerce işçi katıldı fazla 2000. Toplantılar ve gösteriler organize edilmiştir. Önemli AHDP parlamentosu milletvekili koymak tarım sorununu yaygın Parti basınında yayınlanmış olup çözümlere olan ihtiyacı verdi - PDPA üyeleri, uygulamalı çalışmalarında dikkate alınmıştır. Ancak, siyasi mücadele içinde köylülüğün katılımı köylerde ciddi neredeyse evrensel cehaleti, köylülerin kafasında üzerinde büyük bir etkiye ve dini geleneklerini karışıktı.

birleşik ulusal cephe fikri kitleler arasında tutarlı bir açıklayıcı çalışma için ihtiyaç meclis kürsüden dahil mücadelenin hukuki biçimlerinin kullanılmasına, geç 60 grubu "Shoaleyi Jawed" ( "Eternal Flame") oluşturulan aşırı sol unsurlar, reddetmiştir. Bunlar, köylülük silahlı ayaklanma çağrısı devrimin öncü gücü olarak kabul kuvvetler levodemokraticheskih bir bölünme yol açan eylemlerin uygulanması genel olarak teori ve bilimsel sosyalizmin pratiği eleştirdi kışkırttı. PDPA karşı siyasi mücadelenin gelişmesiyle birlikte onları desteklemek için, zaten emperyalizme ve Arap ülkelerinde bazı muhafazakar Müslüman rejimlerle yakın siyasi bağları var "Müslüman Kardeşler" ve "Müslüman Gençlik", dahil, aşırı sağcı gruplarla temaslar kurduğunu ve mali.
Yetersizlik ve kritik sosyal ve ekonomik sorunların ele başlamak için monarşinin isteksizlik egemen elit ciddi çelişkiler sonuçlanmıştır. Kabinin beş formülasyon, ülkedeki ekonomik durum, ne de pürüzsüz ağırlaştırılmış çelişkileri iyileştirebilecek ne 10 yıl (1964-1973) tarafından değiştirildi.

1960'larda Afganistan ...
Temmuz 1973 yılında monarşinin devrilmesi, cumhuriyetin ilanı ve "insanlar için" reformları ilan etmek Daoud (1973- 1978), daha sonraki saltanat sosyal patlama kapitalist dönüşümlerin destekçileri önlemek için son girişim oldu. Ancak hükümet, memur üzerinde ve bireysel bakanlık ve bu dönüşümlerin biçimleri doğasına bir mücadelenin bölümlerin yönetimi. Bu dönemde özellikle aşırı ADHP sağ kanat ve aşırı milliyetçi grupların korkmuş artan etkisini yoğunlaştı. Genellikle emperyalizm ve yabancı gerici güçlerin desteğiyle, farklı başlangıç pozisyonları ve nihai hedefleri, onlar rağmen, tek bir sesle konuşarak hükümete doğrudan basınç, organize komplolar başvurdular, terör eylemleri gerçekleştirdi. Davud, onun girişimi PDPA üyelerinin etkisi altında, reaksiyon ve demokratik unsurları arasındaki manevra tutarsızlıklar ve çelişkiler politikaları rağmen, hükümetin kompozisyonda cumhuriyetin ilk yıllarında parçası, çeşitli olaylar ülkede düzenlenmiştir edildi genel demokratik yönelimi vardı. Ama bu M. Daoud ötesine neredeyse gitmedi. 1977 yılında Afganistan'ın Anayasanın Kabulü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.