Kendini yetiştirmeAntrenörlük

Dalay Lama 10 ders: mutlu bir insan olmak için nasıl

Kitabında "Mutluluk Sanatı," Dalai Lama hayattan zevk izin sırlarını paylaştı. hızlı İçerdiği ve şu anda hayatlarını iyileştirmek için hangi derslerin öğrenmek istiyorsanız, aşağıda listelenen Dalai Lama temel tavsiyesi, öğrenebilir. Sen empati kadar önemli ve ne kadar olumsuz düşünceler unutmak neden daha kalıcı mutluluğu, yapmak öğreneceksiniz.

etrafında neler olup bittiğini odaklanmayın

Hayatınızda Olaylar kısa süreli mutluluğu etkileyebilir, ama sonra ruh önceki seviyeye döner. piyangoyu kazanma bile mutluluk sonsuz olmayacaktır. Ama kişinin psikolojik durumu çok daha belirgin dünyaya etkisi, daha doğrusu onun içinde neler olup bittiğini algısı. Başarısız olayları odaklanarak değil, olumlu yaşam bakmak için kendinizi eğitmek için deneyin. Sen daha sakin olacak ve ne olursa olsun etrafında olanlara, sonsuza dek mutlu yaşayacak.

şefkatli olmak için yeteneği geliştirin

Eğer herhangi bir canlının acı ari görmek istediğinizde başkaları için Empati, saldırganlık yoksun ruh halini, ayırt eder. başkalarına yardım sevincini hissederek, daha uzun hayatınızı yapacak - yetenek avantajı sadece fiziksel da psikolojik değil, empati. , Empati başkalarına daha dikkatli olmaya çalışıyorum ve kendi bakış duruma bakmak için denemek yeteneğini geliştirmek. Onun durumuna ve ne seninle ilgisi var bir adamı açtı anlamaya çalışın.

güçlü ilişkiler kurmak

Eğer sevdiklerinize güçlü ilişkiler varsa, bu size fiziksel ve psikolojik sağlığını garanti eder. Dalai Lama kendisi o kadar şefler için onun etrafında olanlar, arkadaş olmak ne kadar önemli olduğunu söylüyor. O çalışanın, metuschim kat ile bile konuşmaya hazırdır. Eğer diğer insanlarla sohbet sağlayan herhangi fırsatı kabul mutlu iseniz, daha mutlu hissediyorum.

maneviyat için yolunuzu bulun

Güçlü dini inançların Faydaları çeşitli çalışmalarla teyit ve mutlu bir yaşam için değil, aynı zamanda iyi bir sağlık için sadece yol vardır. Dalai Lama insanlar herhangi inançla mutlu olabilir emin olduğunu - Ancak, doğrudan dine hiçbir bağlantı yoktur. şey din sadece birbirleri için bakım teşvik eder ve daha nazik olması, insanların büyük bir şeyin parçası hissetmesini sağlamasıdır. Bu, bir ateist için de geçerlidir.

hayat yaşamadan olmaz anla

İşler istediği gibi gitmez zaman, bazı kötü kuvvet varlıklarını etkilediğini, görünüyor ki, hayatın kaçınılmaz bir parçasıdır - İnsanlar genelde zorluklar ve sorunlar fark yoktur. Gerçekte, acı hep, insanlar yaşlanır ve ölür, sorunlarla karşı karşıya olacaktır. Hayatın bu gerçekleri göz ardı etmek aptalca. Asıl - neler olduğunu nasıl hissettiğimi. Sorunun inanıyorsanız - bu şey doğal olmayan ve sizin haksız, bir kurban için bakmak ve hatta suçlayabilir biri aramaya başlayacağız. Bütün bunlar deneyimlerinizi kötüleştirir. yaklaşımını değiştirmeye çalışın.

Negatif ve hoş olmayan düşünceler kurtulun

Olumsuz inançlar ve öfke veya korku gibi duygular mutluluk ve huzur yaşamaya fırsat yok. Hepsi zehirlenmiş. Sadece sevgi, şefkat, sabır, cömertlik sayesinde, onlarla başa çıkabilir ve yanlış tutum ile olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmak için. Eğer endişe verici durdurmak istiyorsanız, bilinçli pozitif bir insan olmaya çalışıyorum.

her durumda neşe nedenini bulun

insanlar sorunlarla karşı karşıya, onlar yüzde yüz yanlış bir şey olarak görüyorum. Farklı bir açıdan bakıldığında Aslında, herhangi bir durumda, iyi bir şey bulabilirsiniz. Örneğin, uçakta hoş olmayan bir yolcunun yanında otururken, kızmak veya bu daha sabırlı ve sakin olmayı bir fırsat olduğunu varsayabiliriz.

kin kurtulun

tüm olumsuz düşünceler öfke ve nefretin mutluluğa ana engellerdir. nefret seni ziyaret edildiğinde, derhal barış ve huzur duygusunu zayıflatmaktadır. Buna ek olarak, yeterince sadece durumu şiddetlendirir ve hatta daha öfkeli olmalarına yol açar, durum ve içindeki sergilediği davranışa değerlendiremeyiz. Bilimsel araştırmalar genellikle, öfke, düşmanlık ve öfke eğilimli olan insanlar sağlık sorunlarla karşı karşıya olduğunu göstermektedir. Örneğin, kardiyovasküler hastalık riski yüksektir.

Pozitif duygular öfke değiştirin

Öfke ve nefret sadece gözlerimi bastırmak olamaz. Bu tür girişimler sadece kötüleşiyor. öfke yetiştirmek için değil, yaklaşımı değiştirmek başkalarının olumsuz duyguları yerine, sabırlı ve hoşgörülü olmaya çalışın. O öfkeli anlıyorsanız, nefes vermek ve durumu analiz deneyin. Enraging? Hangi faktörler bu duruma yol? Bu yapıcı ya da yıkıcı duygu nedir? Bütün bu düşünün ve daha iyi hissedeceksiniz.

anksiyete kurtulmak ve özgüvenini arttırır Get

Artan anksiyete genellikle güven eksikliğinden kaynaklanır. Dalai Lama gerek kendine karşı dürüst olmak ve tüm yeteneklerini ve sınırlarını anlamak inanmaktadır. anlamak ve onun sınırlarını kabul ederseniz, emin olabilirler. Bir şeyin başa yoksa senin benlik saygısı acı olmaz. Artık kendimize imkansız görevler ayarlayın ve bu nedenle gerekmez ve herkesin bildiği dışı kazanan durumlarda başarısızlık için kendilerini suçlarlar. Yani en kısa sürede daha mutlu ve daha sakin hale gelecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.