BilgisayarlarBilgisayar oyunları

Oyun terimi BRB. Ne demek istiyorsun Kullanıldığında

Bildiğiniz gibi, bilgisayar oyunları farklı yaş ve milletlerden insanlar tarafından sevilir. İnternetin gelişiyle birlikte, en sevdiğiniz atıcı veya RPG'nin geçişi oyun odasının dört duvarının ötesine geçti. Çok oyunculu oyunlar vardı, arsa ve oyun çok hızlı bir şekilde tek bir ülkenin ötesine geçen en geniş kitleyi fethediyordu, ayrıca anakarayı da. Oyunun dinamizmi ve çoğu kullanıcı için İngilizce temel bilgi eksikliği, argo ortaya çıkmasına neden oldu. AFK, GG, BRB - Bu terimlerin her biri ne anlama geliyor?

Oyun argo ortaya çıkma geçmişi üzerine

İlk olarak, rahat oyun argo oyuncuların görünümü İngilizce gerekir. Bildiğiniz gibi, dünyanın birçok ülkesinde okullarda ek dersler veriliyor. Uluslararası konferanslara giden her tür politikacı, birbirleriyle İngilizce konuşurlar. Yerli olmayan ülkelerde konuşan yıldızlar ve müzisyenler, aynı dilde halka sesleniyor. Oyuncular hiçbir istisna değildi. En yaygın dili İngilizce seçtikleri için çok yakında iki önemli sorunla karşı karşıya kaldılar:

  • Oyun dinamik, sohbete bazı komutlar yazmak çok uzun sürüyor.
  • Çoğu oyuncu, İngilizce'nin oldukça yaygındır olmasına rağmen, yabancı bir dilde iletişim kurmada güçlük çekmektedir.

Oyuncuya değerli saniyeler harcamak zorunda kalmaz, bazen oyunu çevirir ve aynı zamanda her kullanıcı için anlaşılabilir bir dil yaratma ihtiyacı ve oyun armasının ortaya çıkmasına neden olur.

BRB oyunlarıda ne anlama geliyor?

Bu sorunun cevabı, ifadenin kaynağını ele almaya yardımcı olacaktır. BRB, İngilizler için ne anlama geliyor? Bu terim, Rusça'da "Yakında döneceğim" anlamına gelen sözcüklerden kaynaklanıyordu. Bunu AFK'nın daha yaygın ifadesi ile karıştırmayın, yani oyuncunun yerinde olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, bu iki terim birbirine çok benzer ve onlara daha ayrıntılı bakarsak, BRB ne demektir? Bu ifadenin yorumu, ikinci ifadenin yazarının aksine, yazan kişinin çok yakında bilgisayara döneceğini ima eder. Buna ek olarak, AFK da bir hakaret gibi davranıyor, oyun içi mesajlara cevap vermeyen insanlar hakkında söylüyorlar ve oyun cihazından uzaklaştıklarını varsayıyorlar.

Oyunun argo özellikleri

Oyunda BRB gibi kısaltmaların kullanılması neden daha iyi oluyor? Bu söz ne anlama geliyor? İlk önce oyuncu kendisi için anlaşılmaz olan argoya olumsuz tepki verebilir. Özellikle ahlaki ilkeler onu her zaman becerikli bir şekilde yazdıysa, hatalarla kelimelerden kaçınmayın ve noktalama işaretlerini koyma kurallarına uyun. Ayrıca, oyuna giren ve yerel halkın iletişim düzeyini gören bir kişi, üstünlük hissedecek ve kendini hiçbir zaman böyle bir yere bırakmayacağını vaat edebiliyor. Bu arzu, övgüye değer, oyunun becerisini arttırmak için çok şey verir mi?

Kuşkusuz oyunun sakin bir şekilde ilerlemesi durumunda karakterin kentte olduğunu ve gelecek savaş için iksir hazırlığı yaptığını ve onu yöneten kişinin arkadaşlarıyla sohbet ederek eğleneceğini, sakin ve ölçülü bir konuşma yapabileceğinizi anlamak elbette ki değerlidir. Ancak barışçıl bir durum savaşa yol açarsa? Olaylar çok hızlı açıldığında, düşman sürekli saldırıyor ve ekibin takıma kadar yazarken vakit harcarsanız önemli bir ayrıntıyı kaçırabilirsiniz? Ve bu yenilgi olabilir. Buna ek olarak, birçok oyuncu kurulan arzuyu kabul etmek daha kolaydır. Bazen BRB gibi uygun ifadeleri ihmal etmeyin.

GG terimi ne anlama geliyor?

Genellikle MOVA türünde kullanılan yaygın bir başka terim. İngilizce'de "iyi bir oyun". Genellikle maçın sonunda yazılan rakibin saygı göstergesi olarak kazanan rakibin.

İlk bakışta, oyun argo kapsamlı ve zor asimile etmek, ancak, en yaygın ifadeleri hatırlamak, örneğin, BRB, yani, ne zaman, yavaş yavaş diğerlerini öğrenebilirsiniz anlamına gelir. Bir insanın müttefiklerle nasıl iletişim kurduğu o kadar önemli değil, başlıca şey birbirlerini anladıklarından ve hedefe, zafer için bir araya gelmeleridir. Sabırlı olması, samimi bir tavır takınması ve her durumda hakaret etmek için çok önemli olması, karşılıklı yardımın ve takımın başarısının garantilenmesi demektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.