ÇirkinlikInşaat

Daire standardında tavan yüksekliği

Standart bir tavan yüksekliği - Bu konfor etkiler ve en cüretkar tasarım fikirleri hayata katkıda parametredir. Odaların farklı türleri kendi kuralları vardır. Bu değerler, örneğin SNIP gibi belirli belgelerde belirtilmiştir.

konut Ergonomi

Bu bilim, optimum yükseklik tavan geliştirir Salondaki en rahat hissetmelerini sağlıyor.

rahat bir ortam yaratmak için, inşaatçılar belli ergonomik koşullara uymak gerekir:

 • Yeterli doğal aydınlatma sağlamak;
 • uygun nem ve oksijen düzeylerine sahip olan bir ortam oluşturmak için.

Göstergeler büyüklüğü ve odaların amacına bağlı olarak değişir, ancak elde edersiniz tüm bu odada standart yükseklik tavan olduğunu.

Geçerli uygulamada Yükseklik

Bireysel binada artık istediğiniz tavan yapabilir, ancak standart tavan yüksekliği bir blok t az 2.5 m için. belirleyin. Bu inanılır kiracı alt tavanlar olacak "itme".

o inşaatçılar için ekonomik değildir, çünkü Ancak, apartmanda tavanların standart yüksekliği fazla 3.2 metre olması pek mümkün değildir.

normlar

Mevcut düzenlemeler kesinlikle uyulması gereken standart bir tavan yüksekliğini ayarlamak gerekmez. Varolan SNIP inşaat yasaktır aşağıda sadece asgari tavan yüksekliği içerir.

Örneğin, tesislerde tavanların standart yüksekliği daha düşük 2.5 metre olamaz ve ofisler için zaten bu değer 3 metreye kadar artar. standart yükseklik banyosunda tavana zaten 3.2 metre olacak.

bireysel bina

Yukarıda belirtildiği gibi, özel bir evde sizin için yapacak tavana, zeminden herhangi mesafe yapacak ama yine de onları çok yüksek yapmazlar. Evin tavan Standart yükseklik daire olarak aynı boyutta. Buna ek olarak, planlama çok yüksek tavanlı, sen rakamlarla tespit, bütün artıları ve eksileri tartmak dikkatlice, elektrik ve binanın ısıtma maliyeti artacaktır olduğunu.

Stalin'in daire

Sözde stalinki 3 metre ila 4, çok yüksek tavanlı farklıydı. yüksek tavanlı yanı sıra, geniş koridorlar tamamen ergonomik gereksinimlerini karşılamak böylece, geniş odalar ve pencereleri vardı.

Hala daireler büyük talep ve onlar eskimiş iletişim vardı olmasına rağmen, oldukça pahalıdır. Bunların çoğunda asansör ve çöp oluğu bulunur.

Brejnev'in daire

Standart bir dairede tavan yüksekliği genellikle fazla 2,7 metre değil, ama buna rağmen, onlar geliştirilmiş düzen ile daireler. Maalesef sadece "Hruschovka" ile karşılaştırıldığında mümkün olduğunca onlara isim vermek.

"Kruşçev"

Böyle dairelerde Yükseklik tipik az 2,5 metredir. O standartlarına uygun olması gibi görünüyor, ama küçük odalar ve sıkı koridorlar ile birlikte kapalı bir mekan izlenimi verir.

prefabrik evler

inşaat standart tavan yüksekliği yılına bağlıdır paneli evde 2,5 ila 2,7 metre arasında değişebilir. Eski evler tavanlarda hatta bazen yüksekliği sadece 2,48 metre, 2.5 metre ulaşmaz.

yeni

Daha fazla insan yeni binalarda daireler satın almak eğimlidir. Bunun bir nedeni, yeni binalarda tavan yüksekliği standart olarak az 2,7 metre değildir ve bu nedenle tasarım fikirleri çevirmek için geniş bir uçuş sağlamasıdır. lüks daireler tavan yerden en fazla 3 metre olabilir, ama bu tür dairelerin maliyeti oldukça yüksektir.

Biz alçak tavanlı bir apartman dairesinde onarım planı

Bu ne apartmanda tavan standart yüksekliği bilmeniz gerekir, küresel onarım ortaya koyar. Bu gösterge düzgün gelecekteki iç planlamak gerekir. Sonuçta, hatta Lamine döşemesi ve tavan yapım önemli ölçüde zemin arasındaki mesafeyi azaltır. İlk bakışta, birkaç santimetre önemli değildir, ancak alçak tavanlı varsa, bu nedenle her fazladan milimetre için mücadele etmelidir.

Evindeki tavan 2.5 metreyi aşmayan Maalesef, muhtemelen terk etmek zorunda kalacak asma tavanlar yüksekliği 10 cm'den fazla "çalmak" olabilir alçıpan, yani. A. A tavan yapılmış. Aynı nedenle, yaklaşım ve yok çok düzeyli tavanlar.

Stretch tavan

Böyle bir tavan ve belirli bir mesafede sabitlenmiş olsa da, bu değer genellikle kesit genişliği olan birkaç santimetre, fazla değildir. modern asma tavan düşünün ve tabakalı yapı olabilir Ama eğer, hiçbir alt dıştan, düşük tavanlı daireler için çözüm daha tercih edilebilir ortaya çıkıyor.

Görme tavan yüksekliğini arttırır

Eğer tavan standart yüksekliği ile memnun değilseniz Bu numara gidip görsel şekil büyütmek için deneyebilirsiniz. Aşağıda listelenen birkaç yolla yapabilirsiniz.

Optik yanılsama:

 1. Parlak. Bu yüzey görsel oda artırır ve derinlik katar, yani iyi ışık yansıtır.
 2. Düzeyleri. Aslında senin tavan cm çift tarafından daha da düşük olacaktır için. Bu yöntem. bu yüzden dikkatli kullanılmalıdır, ancak görsel efekt çarpıcıdır.
 3. Renk. Bu tekniği kullanırken, tek bir tonda duvarlar ve tavan boyası, ışık arzu edilir.
 4. Mobilya. Bu yöntem, koyu alt duvar ve tavan için renkli olarak uygun açık üst raf odası, ya da tam tersi boyunca sesi mobilya seçimi kapsar.
 5. Dikey çizgili. Bu konuda muhtemelen tüm bilinmektedir. Sık parlak bantlar ters etki var, bu yüzden dikkatli bu rakamı kullanabileceği eklenmelidir.

Işığın oyun:

 1. Perde süspansiyon. Entegre LED lambaları ile çevre korniş etrafında yapma, önemli ölçüde tavan yükseltmek olabilir (bu sadece görsel olarak üzücü).
 2. Yanlış penceresi. oldukça özgün olmasına rağmen bu yöntem, daha az etkili olmaz. Bu ışık, simüle güneş ışığı ve bir ayna ile yapılabilir.
 3. Spot. Eğer standart avizeler terk yapamıyorsanız, tavana veya sözde plakaya doğrudan monte edilen düz avize, seçin. Ve yukarı bakacak ışıktan ışık tutmaya çalışır.

Pencereler ve kapılar

Neredeyse tavana yüksek kapı yapılmış ve dikey pencerelerde "gergin", bir çarpıcı etkiyi elde edecek ve ek olarak havalandırmayı artırmak.

örtüyor

 1. Renk oyun. Bu tekniği kullanarak, nispeten karanlık duvarlara ışık zemin ve tavan yapmak. Olası onu güzel paneller veya fotoğraf duvar kağıtları süslemeleri, duvarlardan birine odaklanmak.
 2. Kombine bitirme. Sadece küçük alanlar Bu teknik olarak banyo ve mutfaklarda, örneğin kullanılabilir. Bu şekilde, bir seçenek olarak, farklı malzemelerin alt ve üst duvarlar Döşeme - fayans ve duvar kağıtları. Daha büyük odalarda, onlar tam tersi bir etki vermek unutmayın.

yüksek tavanlı dairede Onarım

yüksek tavan şeyi, hatta en cesur fantezileri yapmak şansı verir. Daha önce, dairelerin mutlu sahipleri tavana yakın asma yerleşti ve tavanlar daha yüksek 4 metre olan bu daireler, hatta ek yapmak asma kat, başarıyla kreş veya ofis yerleştirmiştir. Ancak, bu teknikler günümüzde kullanılmaktadır.

tavana o rahat güzel merdiven yapım karyolası yükseltilebilir. Biraz çocuk filminden Alice olduğunu böyle rahat "kendi küçük dünya" reddedecektir "Gelecek Konuk."

Ayrıca, yüksek tavanlı mümkün, zemin yükselterek, oda bölge iç büyük avizeler kullanmaya karar verir.

yüksek tavan sakıncalı mı?

Bu iyi - yüksek tavan daima var mı? eksikliklerinin arkalarında gizlenen bakalım:

 • Hava sürekli odasında dolaşan çünkü bu daireler çok daha zor ısıya olduğu;
 • en azından önemli malzeme maliyeti olmadan, herhangi bir şey "doldurmak" zordur çünkü odanın üst kısmı, rahatsız görünüyor;
 • Böyle odalarda genellikle kötü ses yalıtımı, ve eğer o bazı mobilya yanı sıra daha sonra konuşma duyulacak "yankıları";
 • yüksek tuvalette tavan ve banyo kaçış yeterince zordur Kendisinden çukura olan bir duygu yaratır - birçoğuna, bu iç karartıcı;
 • "Priglyadnom" durumunda böyle dairelerin bakım yüksek finans gerektirir.

Gördüğünüz gibi, tavan yüksekliği dolayısıyla gelecekteki konut seçme, bu göstergenin dikkat ediniz, önemli bir rol oynar. Tabii ki, özel bir evde, kendi başlarına tavan yükseltmek, ancak pahalı olacak ve zaman ve çaba gerektirir. Daire ayrıca yaşamak zorunda "budur." görünüşü olan - Uygulamada görüldüğü gibi, daire teftiş, biz pratikte biz dikkat çoğu, tavana dikkat etmeyin. Ve buna temelden yanlıştır, çıkıyor. apartmanda tavan yüksekliğine itibaren sadece dairelerin tescil olasılığı üzerine değil bağlı değil, aynı zamanda nasıl hissettiğimizi, bu evlerinde nasıl rahat olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.