Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kışın chanterelles dondurmak mümkün mü?

mantar tür bankalara kapatmak için iyidir ve dondurulmuş olan şeyin sorusuna hırslı mantar avcıları koymak Mantar zaman Güz. Ama en acil sorun - nasıl herkes mantar ile tamircilik seven, özellikle de tüm bunu yapmak için. Çok zaman kaybettirici bir süreç. Yani, lezzetli bir yemek mantar tüm taraftarların ilgilendiren konulardan biridir: "Bu mümkün değil» chanterelles dondurmak mümkün ama gerekli mi!

eğitim

Birçok toplayıcılar ve mantarların bu tür ayrıntılı bir muayene etme, doğru yapmak gerektirmez söylerken Öncelikle mantarların. böylece solucan, kalıp ve dışarı sıralamak gerekiyor. Ben chanterelle eski ve buruşuk dondurabilir miyim? Hayır, bu hiç mantıklı. Daha iyi olan böyle bir ürün hemen patatesleri kızartmak için. Ama düz teneke gelen mantar doğal enkaz tarafından temizlenmesi gerekiyor. Bütün yapraklar, dallar ve sopalarla - hurda. mantar koleksiyonunda sonraki ilk 24 saat içinde dondurmak gerekir ve her zaman onlar düşük sıcaklıklarda tutmak gerektiğini sağladığını hemen farkında. Örneğin, buzdolabında. Önce mantar dondurmak için nasıl chanterelles, akan su altında iyice yıkayın. kapağın altında, nedeniyle kaburgalar tüm olası kir ahşap% 80 kadar birikir. Bir kez yıkandı, tilki kurumasına gazlı bez ya da gofret havlu üzerinde uzanır. Aşırı nem şey dondu zaman!

Donma, yöntem 1 №

Kurutulmuş mantar kez genç olmak konteynerlerin yatıp, dondurucuda gönderebilir. Ben chanterelles dondurmak Can ön pişirme olmadan? evet ve evet, evet, evet! Ama sadece genç. mantar yaşta şüphe? Sonra kaynamaya iyidir, bu yüzden acı tadı yok. donmuş zaman tuz eklemek mantar kurutulmuş eğer arada, bu önleyebilirsiniz. Ben sıvı ile chanterelles birlikte dondurabilir miyim? Sonra pişirmek hemen çorba ya da güveç vardır isterseniz bu gereklidir.

Donma, yöntem 2 №

Haşlanmış mantar kurumaya gerek yok! Önce dondurucuda göndermek sonra oda serin ve onlar haşlanmış hangi suyla birlikte olabiliriz. Böyle hasat kışın mantar çorbası için iyi bir zemin olacaktır. Biz değil bir mikrodalga veya su içinde, sadece normal sıcaklıktaki defrost gerekir.

Donma, yöntem 3 №

(Birçok kişi daha sonra zehirlenmiş gibi!) Birçok, mantar durum için korkarak, Öncelikle bunları kaynatın. Ve aynı zamanda doğru. Kaynar sırasında ürünün iyi kaynatma olduğundan emin olmak için, tuzlu suya köpük kaldırmak için gereklidir. kaynama aktif 20-25 dakika yeterli olur, mantar tam için dağıtma maddesi. Daha sonra paket üzerinde yayılmış bir havlu üzerinde tamamen kuru ve düşük sıcaklıkta soğutma bölmesine koymak gerekir.

Tutun Dondurulmuş horoz mantarı 3-5 ay olabilir. tarifleri Pişirme her zaman doğal ürünü defrost ile başlayan yemekler. Çorba, güveç, mantarlı patates, chanterelles ile sebze - seçeneklerin kütlesi, zevkinize seçin! Önceden infüzyon olsaydı hatırla, mantar biraz daha küçük tutulur. daha uzun süre chanterelles dondurmak mümkün mü? tavsiye edilmez, onların lezzet kaybeder ve acı tat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.