KanunCeza hukuku

Güncel yasal konular: ceza kesinlik, suç istatistikleri ve yasal yaptırımlar

Her kişi en az bir kez, ancak böyle bir şey duymuş "cezanın kesinliği." Doğal olarak, yasalara, hem de kanun ve düzen ile ilgili diğer birçok kavramlarla bağlantılıdır. Bu konuyu anlamak için, ona daha fazla önem vermek gerekiyor.

tanım

ceza kaçınılmaz olarak böyle bir şey, eski Roma'da çağında ortaya çıktı. Onun ilke oldukça basit ve net olarak formüle oldu. Roma avukatlar ikna edildi - bir ceza verimliliği onun zulmünden çok fazla değil, ama kaçınılmaz içinde. Yani eninde sonunda suçlu bulunarak adaletle cezalandırılır vardır.

Tabii ki, bazı önemli faktörleri ile uyum vardır. İlk, en önemlisi, usul hukuku güvenilirliktir. Gerçekten suçlu birinin suçlu olduğuna ve bunların dürüst vatandaşı uğrayabileceği çünkü yanlış adımlardan kaçınmak önemlidir. Bu izler, ikinci faktör, koşul ve yetkinlik araştırmaktır. Ve dikkate alınmalıdır üçüncü, - bu teşvik eden veya suç vazgeçirmek ya ülkedeki genel siyasi durum vardır.

rekabet

Bu kavram ceza kaçınılmaz olarak böyle bir konuya doğrudan uygulanır. cümlenin sırası nesnellik ilkesine uygunluk anlamına gelir. Ve o düşmanca bunu sağladı. Bu - bu gerçeği öğrendim olduğu işlemdir. Her iki taraf - suçladı ve savcı - durumda kesinlikle eşit haklara sahiptir. Tüm kanıtlar, her partinin bir temsilcisi konumunu belirtmek ve tanık davet etmek zorundadır, objektif bir şekilde incelenmesi gerekir.

Yasal süreç çok karmaşıktır. Ve trajik - ahlaki açıdan. Sanık ayrıca ceza kesinlik ezer. Ve herkes haklarını savunabilir ve mahkeme duruşmalarında kendilerini savunmak için. Yasa avukata erişim imkanı sağlar nedeni budur.

diğer detaylar

Ceza kaçınılmaz ilkesi sadece orada olduğuna dikkat etmek önemlidir. Zamanında diye bir şey yoktur. Yasal Sağ aşımını ayarlamak normları var olma. Bu sırayla katili bulmak için arama onu adalet önüne çekmek için gereken bir zaman sınırıdır.

Bu durumda, eğer fail bulundu, ancak zaman aşımı süresi zaten - o göstermek için bir şey yapamaz. Birçok, bu başlangıçta o ceza ve önemi kaçınılmaz prensibi hakkında söylendi göz önüne alındığında, karışıklık içine girebilir. Ama aslında, her şey basittir. ilk etapta bir ceza değildir ve kamu düzenini sağlamak. Daha önce bulunan insanlar yasaları ihlal ederse, artık o son perdesini onu cezalandırmak, suç işlemek ve iyi bir vatandaş gibi davranması uygun değildir.

Ama, tabii, hukuk ve düzenin ve hukuk organları çok ciddi ilişkin suçlara listesi için sağlamaktadır. Onlar için, sınırlayıcı bir yasa yoktur. Ve böylece listelenmiş olmalıdır.

Yüksek Suçları

Yani, bu kategorinin her şeyden önce içerir, terörizm ve rehin alma eylemleri. Bölüm Madde 211 4 uçak veya geminin kaçırma gibi suçlardan sınırlayıcı bir yasa olduğunu belirtir.

Hazırlık, yönetim, planlama ve savaş ettirdiği da özellikle ciddi suçlar olarak kabul edilir. siyasi çatışma yasaklanmış yöntemlerle kullanılması gibi. Ve yine soykırım ve ecocide için sınırlayıcı bir yasa yoktur.

Ama cinayeti ile ilgili ne? suçlular için sınırlamalar bir kanun yoktur, başka bir kişinin hayatını mahrum. O 15 yaşında. Bu terim aynı zamanda geçerlidir seri cinayetlerin tarafından. Bu arada, casusluk ve dağıtım / depolama / imalat ilaçlar için sınırlama süresi aynıdır. en "esnek" zaman hırsızlık gibi bir suç olarak ayarlanır. İki ile on yıl (suç detaylar bağlı olarak) arasındadır.

bugünkü durum

Ne yazık ki, suç istatistikleri gibi, suçların sayısı son bir yıl içinde önemli ölçüde artmıştır. 2015 görüş ekonomik açıdan zor, vatandaşların artık hale gelmiştir ve daha sık dolandırıcılık çalmak şaşırtıcı değildir idi.

suç istatistikleri 2016 yılı başında serbest bırakıldı. ihlallerinin sayısı% 8.6 artmıştır. Eğer daha anlaşılır sayılar her şeyi çevirmek, o dışarı dönecek: 2014 yılında, 2015 yılında daha az 202 100 suçlara taahhüt edilmiştir.

Yaklaşık% 46 - bunlar başka mülkünün hırsızlığı durumlardır. 996.500 hırsızlık ve soygun 71100 13,400 soygun. Bu veriler Ocak 2016 İçişleri Bakanlığı sunulmuştur. Ne yazık ki, bir üçüncü ve saldırıların sayısını artırdı. 2015 yılında 2014 daha fazla% 35 (1 531 vaka) vardı.

Ve yine aşırılığın bir artış meydana geldi. % 27 oranında artarak kendi vitrinleri yıl için. Ama "ağır" öğelerin az eylemleri oldu. öldürülmesiyle sayısı% 6 düşmüştür. ağır biçimde zarar ile Suçlar da% 7.2 azalmıştır.

yasanın geçerliliği üzerinde

Failler hak, hangi ceza olup olmadığını, biz uzun bir süre konuşabilirsiniz. Ama bu -, daha doğrusu, sosyal karakteri, yasal bir tek olan başka bir konudur. Sonunda ben ceza hukuku tedbirleri alınır not etmek istiyorum. Bu - Belirli eyleminden sorumlu olanların karşı yetkililer tarafından kullanılan eylem (değil ceza).

Genellikle zorunlu tıbbi önlemler. sosyal tehlikeli hareket işlemiş suçluların için geçerlidir örneğin bir psikiyatri hastanesinde, içinde Tedavisi. Ayrıca mülkiyet, eğitim önlemleri, hakların kısıtlanması (bir asma cümle) el konulması olabilir. Ancak, en önemli şey - suçlunun da cezasını, ancak sadece bu kendisi için çok önemli bir ders yaptı ve reform yolunda var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.