SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nulliparlarda servikal erozyon tedavisi

Nullipar içinde servikal erozyon tedavisi nazik olmalıdır. Bazı işlemler, doğum sırasında gerekli elastikiyetini kırabilir küçük yara izi veya servikal suşu oluşumuna sebep olabilir.

O yüzden doğuştan gelen bir karakteri vardır çünkü Nulliparlarda servikal erozyon tedavisi, yürütülen olmadığını olur. Bu durumda, doktorlar bu patoloji, en sık o demirledi çıkarmayın. Ergenlik, hamilelik ve doğum kaybetmemiş sonra eğer Ancak, özel bir muamele atandı.

Neden kadınlarda erozyon var

  • Çoğu zaman nedeniyle vajinanın kronik inflamasyona. Bu herpes, klamidya, ureaplasmosis, pamukçuk ve bakteriyel vajinoz gibi enfeksiyonlara kaynaklanmaktadır.
  • Doğum ve kürtaj.
  • ortakların sık değişim.
  • Herhangi bir yaralanma mukoza yüzey serviks, örneğin, spiral, objeler, maddeler için, sebep oldu.

Nasıl teşhis edilir

biyopsi - erozyonu tespit etmek amacıyla, gerekirse bazen böyle kolposkopi gibi bir prosedürün ifası için gereklidir.

yardımıyla spekulum doktor anomalilerin varlığı için kadınlarda cinsel organların doku inceler.

Biyopsi daha eksiksiz bir çalışma için gereklidir, bu etkilenen alan malzeme toplayarak yapılır.

Tedavi yöntemleri, servikal erozyon doğum yapmamış içinde

Cryodestruction. Bu yöntem servikal erozyon doğum yapmamış kadınlar ve zaten bir anne haline gelmiş olanların bir tedavi gerektirir. mukoza hücrelerinden etkilenmiş alana sıvı azot hareketiyle dondurulmuş, düşük kalitelidir. Bu prosedür beri tüm sinirler hemen devre dışı bırakılır, tamamen ağrısızdır. Cryodestruction anestezi olmadan, hızla yapılacak işlemlerin eskisi gibi performans ve ondan sonra, kan kaybı, o izleri bırakmaz. Sonra mutlaka herhangi komplikasyonları önlemek için bir doktor tarafından görülmesi gerekir.

Radyo dalgası yöntemi. Aynı zamanda tamamen acısız bir dakikadan az sürer. Bunun etkisi, bu şekilde etkilenen doku buharlaştırın erozyona dalga maruz bulunmaktadır. prosedürünü takiben uzak sitede herhangi ek bir işlem gerektirmez, yanıklara ve yara izlerini kalmaz. Böyle başka bir yöntem, malzeme toplanması için uygun olan histolojik inceleme.

Servikal erozyon Mumlar

En erken aşamalarda sık sık doktor bunları prescribes ve yukarıda açıklanan yöntemler kullanılır sonra. Servikal erozyon ve diğer doğum yapmamış kadınlarda, tedavi sayesinde mum aşağıdaki doktorlar kullanılır:

  1. "Depantol" - iyi yara iyileştirici özelliklere sahiptir.
  2. "Hexicon" -, zararlı bitki örtüsünü tahrip erozyon oluşumunu kışkırtır.
  3. "Suporon" - etkilenen alanın yüzeyinde olanları yerine, normal hücrelerin görünümünü uyarır.
  4. deniz topalak yağı ile Mumlar - antiseptik, yara iyileştirici özelliklere sahiptir.

Evde erozyondan mum nasıl hazırlanır

Evde mum hazırlanmak için, vs. deniz dikeni yağı, bal veya propolis, kakao, mumya, dayalı birçok tarifleri vardır
İşte en popüler biridir: doğal bal almak için gerekli - 150 gram - koruyucu olmadan 5 gram ve iyi tereyağı - propolis 5 yemek kaşığı tentür. Bütün bu bileşenler üniform bir kıvama gelene kadar su banyosunda eritilir. elde edildikten sonra homojen bir karışım kapatılır ve yangın soğutulmuştur. Sıcaklık eller için kabul edilebilir olduğu zaman mum kalıplanmış olabilmektedir, ve daha sonra da depolama için buzdolabına yerleştirilir. Bunlar tercihen yatmadan önce, tüm kurs haftada sürer günde bir kez uygulanır.

Kadınlarda jinekolojik hastalıkların herhangi bir tedavi doktor gözetiminde yapılacak olan. Bu habis yol açabilir beri, bu patoloji çalıştıramaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.