ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Monolitik çerçeve evi: bunun hakkında bildiklerimiz

Son on yılda, monolitik çerçeve inşaatı, konut yapımında öncü bir teknoloji statüsünü kazanmıştır. Yeni teknoloji, en karmaşık mimari, mekânsal, yapıcı ve şehir planlama görevlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır. Artık binaları ve binaları kurmak için mevcut teknolojiler arasında en umut verici ve karlı.

Teknolojik süreç

Tek parçalı bir çerçeve evi, panjur olarak adlandırılan özel şekiller kullanarak yapısal unsurları beton karışımından dikerek inşa edilmiştir. Binaların montajı sırasında bunlar takılır, daha sonra takviyeden bir çelik çerçeve monte edilir ve beton karışımı dökülür . Sertleştikten sonra kalıp çözeltisinin sökülmesi gerekir.

Özellikler & Avantajlar

Dikişsiz yapı sayesinde monolitik çerçeve çatlamaya açık değildir ve bakımı kolaydır, yüksek ses geçirmezliği ve ısı kazancı özelliklerine sahiptir. Binanın taslağı çevre boyunca aynı yük dağılımı ile eşit olarak dağıtılır. Temelin kurulması daha ucuza mal olacak çünkü çerçeve evi , tuğla ya da taştan inşa edilen benzerlerden% 15-20 daha az ağırlığa sahip. Ve yıllarca yoğunlaşmak için beton mülkiyeti, bu binaları çok dayanıklı hale getirir. Hizmet ömrü neredeyse 200 yıldır, çünkü eski beton yapılar, duvarların yoğunluğu daha yüksektir.

Monolitik çerçeve evi, zayıf noktaları olarak kabul edilen panel evlerinin eklem özelliklerinin olmaması nedeniyle yağışa daha az duyarlıdır. Tüm çalışma süreci, şantiye üzerinde, beton pompalar kullanıldığında, karışımın 100 metreye kadar bir yüksekliğe kadar ulaşılmasının yanı sıra ulaşılması zor yerlerde de cereyan etmektedir. Bu, panel evlerin kurulması için gerekli olan ağır ekipmanın yoğun kullanımını hariç tuttuğu için üretim döngüsünü kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, yüksek kaliteli iş yürütme ile ıslak işlemlere gerek yoktur: tavan ve duvarlar daha sonraki bitirme için hemen hemen hazırdır.

Olumsuz koşullar altında montaj

Teknolojik özelliklerinden dolayı, monolitik çerçeve evleri, insan yapımı ve diğer olumsuz çevre koşullarına karşı çok dirençlidir ve ayrıca sismik dirence iyi dayanıklıdır. Kompleks jeolojik faktörlerin varlığında, örneğin depreme dayanıklı bölgelerde veya çökme gerekçesiyle, çerçeve evi en uygun seçeneklerden biridir. Suya doymuş toprak koşullarında, su geçirmezlik koşulları altında bir bodrum katında bir ev inşa etmenizi sağlayan tek teknoloji bu teknolojidir.

eksiklikler

Uzmanlara göre, şu an inşaat teknolojileri arasında tek parçalı bir çerçeve evinden daha iyi bir şey yok. Bunun ortaya çıkması halinde bunun dezavantajı, yalnızca gerekli tüm normların gözlenmediği, yetersiz inşaat süreci yüzünden olmuştur. Böyle bir ihmalkarlık sonucu, düzensiz duvarlar, yoğun büzülme ve çatlaklar haline gelebilir ancak uygun yapım süreci ile bu gibi sorunlar ortaya çıkmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.