OtomobilArabalar

Toyota İlçe Ace ( "Toyota İlçe Buz"): açıklama, fotoğraflar, teknik veriler

"Toyota İlçe Buz" - sadece bir aile minivan daha fazla. Bu "short stack" zengin bir tarihe sahiptir ve aslında, tüm taşıma sistemidir. Küçük kargo ve daha fazlası için tüm aile ile yolcu taşımacılığı ve uzun mesafe seyahat kadar birçok durumlar için tasarlanmıştır. Ve aslında - bu çerçeve yapısı üzerinde oluşturulan tam boyutlu araba sınıfı minibüs var ve geçen yüzyılın ortalarından 90-ler 70 sonlarından itibaren iç piyasaya yönelik Japonya'da mevcuttur.

Modelin hikayesi

İlk "Toyota" Ekim 1976'da izleyici "Buz İlçe" gösterdi. İki yıl sonra, yedi koltuklu minibüs modern ve konforlu versiyonunun ışığı gördü. Arabanın başlığında ek kelime "Buz» (İngilizce Ace) geçen yüzyılın 50-60'larda üretilen kompakt kamyonet devraldığı. "ToyoAys» (ToyoAce) adı Kamyon.

"ToyoAys" bir ayırt edici özelliği de minivan kalıtsal yüksek güvenilirlik ve iyi geçirgenliği vardır.

ilk değişiklikler

İlk Restyling "Buz İlçe" 1985 yılında üretildi. Ardından yeni bir vücut CR30 modelinin ışığı gördü. Ama bu performans arabada o tekrar tekrar tarz oldu sadece kadar 1993, üretir.

Yeni model bir vücut indeksi CR31 sahiptir. Bu varyasyon daha az yaşadı - bu kesildi bundan sonra sadece 3 yıl. Eski güzel "Ice" yerine "Buz İlçe Toyota Noah" ve "Toyota Vox" geldi.

minivan yapısı Özellikleri

Yapısal karakteristikleri yüksek yol inşaatları, çok sayıda benzer olduğu gerçeği ile ayırt araç. araba için temeli vücuda doğrudan entegre edilmiş bir çerçeve olarak görev yaptı. bir merdiven - çerçevenin kullanım türü.

Bu yapıda, bir avantaj sürü: genel olarak kaza ve tasarım ağırlıklı durumunda vücut sertliği veriyor ve geliştirilmiş güvenlik alçak ağırlık merkezi vermek. İkinci avantajı sadece verimi arttırmak için izin verdi, ama aynı zamanda virajlarda kontrolü geliştirmek. arkadan çekişli ve dört tekerlekten çekiş - Aynı zamanda otomobilin iki sürümü vardır dikkati çekiyor.

motor

Binanın bir diğer özelliği yer motoru oldu. Motora biraz karmaşık erişim orta motor düzeni, münhasıran üretilen "Buz İlçe". bunu muhafaza etmek için, ön yolcu koltuğunun altında yolcu kabininde bulunan özel bir kapağı açmak için gerekliydi. Küçük bir ağ da sınırlı olması nedeniyle uzay büyük kapasiteli ve buna göre, daha güçlü bir makineye bünyesinde değildi olmasıydı.

Oldukça hızlı gezileri itibaren iyi döşeli yollarda bu anlara herhangi trundnoprohodimuyu toprağa zorla gerekiyordu zaman: tüm motor yelpazesi mükemmel herhangi görevlerle tamamen başa çıkmak için izin verilir çünkü Ama bu, durmadı. iki satır ile donatılmış "Buz İlçe" motorları (benzin ve dizel) 1.8 2.2 litre hacimli. Dizel motorlar da, verimlilik için turbocarger olabilir.

transmisyon

Ne olursa olsun motor bir araba ile donatılmıştı biçiminden dolayı, beş ileri manuel veya otomatik şanzıman bulabilirsiniz. Eğer akslar arasında tork dağıtmasına olanak onun sisteminde uygulanan Özellikle halk arasında popüler, o minivan tüm çekişli versiyonunu zevk, böyle "Suzuki Escudo" ve "Isadzu Polisi" olarak "gerçek" vnedorozhnikak kullanılandan farklı değil.

Dört tekerden çekiş modifikasyonu ile donatılmıştır bir transfer vaka sen yokluğu anlamına yarı zamanlı türü için ön aks "Buz İlçe" bağlamanıza olanak tanır dişli, bir merkez diferansiyeli düşük şanzıman ile transferi durumunda. Eğer sadece zor haç olduğu bölgelerde ameliyat arkadan çekişli ve tam üzerinde seyahat ve bir hızda kullanabilirsiniz düz yollarda Bu sistemle değil tekerleklerin patinaj izin yüzeyler üzerinde 50 km / h aşan. Bu nedenle, ön tekerlek göbeğine pedal çevirmeden yani sözde "hub", yakıt edildi kaydedin. 4WD açmak için elle özel bir konumda "hub" çevirmek, sonra da aktarma davanın operasyonun uygun modunu seçmek zorunda kaldı.

araç konfor

Minivan yük ve yolcu süslerini üretildi. Nihai iç ve yolcular için rahat bir ortam sağlamak için tasarlanmıştır seçenekler, büyük bir set iyi düzenlenmiş katıldı. "Buz kent" (sonradan "İlçe Ays Nuh") olarak iki ısıtıcılar ile birlikte çalışarak, üç sıra halinde düzenlenir sandalyeyle dönüştürülebilir salonu bulunmakta olup baypas klima katıldığı, bu nedenle kokpit ve kabin için ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Farklı donanım seviyesi kapakları çeşitli varyasyonlar görülür: 2 ardışık "Mun Ruf" 6 kompleksi "SkayRuf" sistemi ile ilgilidir.

Ayrıca, iç panjurlar minibüs bu birim yolcuların rahatı için arka kabin orta kısmına ayrılabilir burada manuel veya elektrikli sürücü ile tamamlanmıştır. Ne zaman önünde önemsiz ücretli araç klima sisteminde doğrudan inşa edilmiştir buzdolabı, kurulumunu uygulamaya başladı.

araç süspansiyon

kabinde ek olarak genel konfor için bakabilirim. Örneğin, özel imalat ve özel amortisörler elektronik düzenlenmiştir ayarlanabilir sertliği, yükleyin. otomatik parametre sayısına bağlı sönümleme kuvveti ayarlayan daha ucuz bir değişiklikle, ama daha pahalı konfigürasyonda taksi katılık manuel olarak ayarlanabilir: Bu sistem iki sürümü vardı.

fotoğraf hala büyük miktarlarda internetin enginliklerinde yürümek "Buz Kent", tartışılmaz avantajı nedeniyle tüketimini azaltmak için izin motorun küçük hacimli ve özel sistemlere nispeten düşük yakıt tüketimi oldu. Ortalama da benzinli motorlar edilen 8 ila 11 litre arasında "yüz" başına değişmektedir. Sadece 135 km / s, ancak 100-105 km / saat yolda çok emin hissediyorum - maksimum hız "bebek" Elbette, çünkü yüksek dinamikleri hakkında konuşmak, gerekli değildir.

Tabii ki, bu küçük kusurları olmaksızın değildi: yüksek hızlarda sürüş sırasında konfor odaklanma rağmen, kabin oldukça gürültülü. Ayrıca belirtmek gerekir ikincisi yüksüz bir dizel içten yanmalı bir motorda varyasyonlar sürüklenmesine, ıslak yüzeyler üzerinde ve sonuç olarak çekme arka aks kaybetmeye eğilimli olmasıdır. Birçok sürücü rahatsız sandalyeler ve düzensiz arazi hakkında şikayet, park için güçleştirir araç tamponuna doğrudan önünde görüşün olumsuz. Ama bütün bu kusurları "Buz Kent" avantajlarından bir arka plan üzerinde fark yoktur. Arabanın Bireysel kopya hala sadakatle onların efendilerine hizmet vermeye devam edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.